Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz
|
aktualizacja

Krzyże były, krzyży nie ma. Kontrowersyjne działania Google Earth

26
Podziel się:

Niemiecki portal zauważył, że Google Earth pozbywa się krzyży z kościołów. Na razie mowa o zaledwie paru i zdaniem internautów nie jest to celowy zabieg. Inaczej sądzą dziennikarze, sugerując czytelnikom, by sprawdzili, czy z ich kościoła nie zniknął symbol wiary. W Polsce to też się dzieje.

Google Earth usunął krzyże z niemieckich kościołów
Google Earth usunął krzyże z niemieckich kościołów (Pi-News)

Portal IP-News pyta, czemu program pozwalający oglądać każde miejsce na Ziemi, pozbywa się krzyży. Dokładnie chodzi o te na czubkach kościołów w Landshut i w Spirze. W obu wypadkach po krzyżach ani śladu. Podobna sytuacja dzieje się na mapie Polski. Jak donoszą internauci, krzyże straciły Kościół Mariacki w Krakowie czy stołeczny Kościół Najświętszego Zbawiciela. Nie ma też Krzyża Papieskiego na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Użytkownicy serwisu Wykop.pl nie doszukują się w ruchu Google Earth niczego diabolicznego. Raczej są przekonani, że winę za stan rzeczy ponosi program do automatycznego tworzenia modeli 3D, a dokładnie jakaś jego wada. Oprogramowanie, piszą, nie wyłapuje tak małych detali jak krzyże i właśnie z tego powodu je usuwa. "Gdyby ktoś miał przy wszystkich budynkach siedzieć i je modelować ręcznie, to trwałoby to miesiącami, jak nie latami - dlatego nawet przy modelowaniu ręcznym używa się skryptów, które automatyzują i przyspieszają pracę, ale trzeba po nich sporo poprawiać ręcznie (fotogrametria) i jest to kosztowne. Jakie by google bogate nie było, to nawet ich by nie byłoby na to stać, żeby największe miasta tak zrobić (więc jeżeli mogli otrzymać dane za darmo z urzędów, to wtedy pozyskiwali)" - tłumaczy działania Google'a wykopowicz.

Pojawiła się też teoria, że Google Earth powtarza znany już ruch. A mianowicie, robi dokładnie to samo, co z logiem Realu Madryt, z którego również zniknął krzyż. Tak czy inaczej, nagły brak symboli zastanawia. I kiedy rzeczywiście się ich nie widzi, pojawia się dziwne uczucie. Z drugiej strony, czy pojawiłoby się ono, gdyby zabrakło symboli innych niż chrześcijańskie.

Zobacz także: Zobacz także: Powstaje film o amerykańskiej fanatyczce religijnej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
antylewak
5 lata temu
lewacy czekajcie aż zaleją was allahu akbaru z krzyżem jeszcze nikt nie wygrał
Ja
5 lata temu
A na meczetach widac ksiezyce?
Rabin
5 lata temu
Kiedyś było prześladowanie Żydów teraz jest prześladowanie Chrześcijan!!! Nie tylko ISIS ale UE, korporacje, są pod władzą bardzo niebezpiecznych ludzi. Jest to wielka walka zła z dobrem. Na końcu wygra dobro! ,ale jeszcze ilu Chrześcijan zginie?? Obecnie trwa usuwanie wszystkich symboli chrześcijańskich, potem zagłada Chrześcijan, a na końcu wszyscy będą rozliczeni i zostanie unicestwione zło! Zwycięży dobro i Św. Michał Archanioł!
stefan
5 lata temu
ciapate by sie złosciły
Pi...
5 lata temu
Jeśli to celowe działanie...to jest to kpina z ludzi...
ohuli
5 lata temu
no i zaczęło się walka mordoru z shirerem frodo już ruszył pewnie z pierścieniem do góry przeznaczenia a my sami mósimy kłuc brzydkie orki
HGW
5 lata temu
Nie ma wolności mediów ,muszą publikować reklamy.I co to za wolność?
VASCO
5 lata temu
To wszystko dla biednych uchodźców
Amadeus
5 lata temu
Jeśli coś fałszuje rzeczywistość to jest do wymiany. Chrześcijaństwo nas Europejczyków ukształtowało. Nie powinniśmy się tego wstydzić.
R
5 lata temu
Podświadomie wciskają islamizacje.
Marian
5 lata temu
Pewnie w myśl niewłaściwe rozumianej poprawności politycznej, by nie urazić beżowych i czarnych.Przez lewactwo świat stanął na głowie
wiktor
5 lata temu
takie małe symbole jak półksiężyce nie znikają?
men
5 lata temu
A moim skromnym zdaniem przygotowują obywateli zachodniej Europy zastąpieniem ich przez półksiężyc....
ghfkg
5 lata temu
problem będzie jak w tych miejscach pojawia sie półksiezyce...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić