o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Ksiądz nie potrzebował mercedesa, aby się nim wozić. Jedzie i kasuje grzechy w całej Polsce

55
Podziel się

Dostawczy Mercedes, a w jego ładowni dwa stołeczki i zasłona z płyty wiórowej. To mobilny konfesjonał, którym ks. Rafał Jarosiewicz, duchowny z Koszalina dociera do grzeszników, w miejscach gdzie nikt się go nie spodziewa. Spowiada na bazarach, giełdach, w galeriach handlowych i plenerowych koncertach.

Jedyny taki tunning mercedesa - mobilny konfesjonał
Jedyny taki tunning mercedesa - mobilny konfesjonał (WP.PL, WP.PL)
bEskSKgl

- To forma wyjścia z Bogiem poza kościół Wiele osób, które przychodzą, pyta mnie, czy będę miał dużo czasu. Zwierzają się, że u spowiedzi nie byli 50 albo 25 lat. Odpowiadam zapraszam. To momenty, kiedy spełniam się jako ksiądz - tłumaczy pomysł na mobilny konfesjonał ks. Rafał Jarosiewicz. Tylko w czerwcu 13 razy wyprawiał się w dalekie trasy, m.in. do Gniezna, Białej Podlaskiej, Lublina. Planuje spowiadać na słynnym festiwalu muzyki elektronicznej Sunrise Festival w Kołobrzegu.

Mobilny konsfesjonał rusza w Polskę

- Ustawienie busa z zamontowanym tam konfesjonałem, wpisuje się w stworzenie naturalnej przestrzeni do rozmowy. Jest to dodatkowa szansa na spotkanie z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania - przekonuje spowiednik. Koszaliński duchowny po pierwszy raz ruszył w trasę w 2014 roku, aby spowiadać młodych ludzi podczas, towarzyszącej koncertowi Woodstock w Kostrzynie, imprezy Przystanek Jezus.

bEskSKgn

Wcześniej przebudowy mercedesa podjęła się fabryka mebli sakralnych na Podlasiu. Spowiednik samodzielnie opracował materiały marketingowe mobilnego konfesjonału wraz z odnoszącym się do grzechów hasłem "odpady się wyrzuca, a nie kolekcjonuje". Jak dodaje zainteresowanie spowiedzią poza kościołem przekroczyło jego oczekiwania. Teraz kontynuuje wyprawy każdego lata.

Zobacz także: Zobacz także: Małgorzata Wassermann: "Nie jestem przywiązana do ław sejmowych"

Watykan się zgodził

Jak podawał serwis Fronda nie wszystkim również w Kościele, podoba się pomysł mobilnego konfesjonału. Krytycy powołują się na Kodeks Prawa Kanonicznego, który mówi, że właściwym miejscem przyjmowania spowiedzi jest kościół lub kaplica. Ks. Jarosiewicz powołał się jednak na praktyki znane choćby pieszych pielgrzymek czy wielkich imprez np. na Polach Lednickich.

bEskSKgt

Ponadto udało mu się przekonać do błogosławieństwa biskupa diecezji koszalińskiej Edwarda Dajczaka. - Prośba o błogosławieństwo dla projektu trafiła także do Watykanu i mamy odpowiedź pozytywną od księdza nuncjusza - informuje ks. Rafał Jarosiewicz. Do podobnych przeróbek zachęca także innych polskich księży. Jednak nie wiadomo z jakim skutkiem spotkał się jego apel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEskSKgO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(55)
Damian
3 lata temu
Chciałbym się wyspowiadać... Nie byłem od lat. Życzę księdzu powodzenia i wszystkiego dobrego.
Seba
3 lata temu
czy komentarze ze słowem PIS i negatywnymi wypowiedziami są w jakiejś bazie... Wydaje mi się, że jedna osoba kopiuje i wkleja je gdzie popadnie, praktycznie pod każdym artykułem jest coś o PIS, a to nastawiał kościołów, dał 500+, zmusza biznesmenów (przez małe by) do płacenia podatków, próbuje uszczelnić VAT. Kościół też wszystkim przeszkadza, zabrać religię ze szkół (Basia)... Zamiast tego wprowadzić naukę - co zrobić żeby zostać wandalem, zboczeńcem seksualnym lub coś w tym stylu....
O co wam chod...
3 lata temu
Jarek Kraczyński
bEskSKgP
Bi SKUP
3 lata temu
To jest pojazd przerobiony do spowiedzi księży pedofili jak chcecie wiedzieć.
Jan Osik
3 lata temu
Czytam tu różne niemiłe teksty na temat Kościoła i tego księdza. Co do Kościoła niech każdy sobie myśli co chce. Natomiast działanie tego księdza należy pochwalić. Macie ludzie darmowego psychoanalityka i jeszcze narzekacie? W USA za wysłuchiwanie w gabinecie wszystkich tych ludzkich świństw psychoanalityk bierze kolosalne pieniądze.
Tu i teraz
3 lata temu
czarna zaraza wypełzła już na ulicę...czas się zaszczepić
Tu i teraz
3 lata temu
rydzykowanie na całego za zgodą władz smoleńskich...
Tu i teraz
3 lata temu
reklama dżwignią handlu...w Średniowieczy kler też handlował odpustami
Mosze
3 lata temu
Podobno ten ksiądz jeździ z rabinem :)
Jukaki
3 lata temu
Ale ludzie są głupi. CIA i Sowieci płacą kupe kasy szpiegom a ci donoszą na sasiada i jeszcze płacą za to. Średniowiecze i głupota
Caki
3 lata temu
Za niepłacenie podadku idzie się do więzienia. Dlaczego ten człowiek jest na wolności i nie jest natychmiast adesztowany przez policję ?
Czarna robota
3 lata temu
Ile podatku i ZUS zapłacił już w tym biznesie ?
Hmm
3 lata temu
Rydzyk zaraz pomysł podkupi i wyśle całą flotę w Polskę. Oczywiście pewnie spowiedź będzie za kasę.
bEskSKgH
tata
3 lata temu
świetny pomysł!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić