Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Ksiądz pił piwo w pociągu. Został przyłapany. Teraz odpowiada: "Zrobiło to ludzkie zero"

283
Podziel się:

Ksiądz Roman Kneblewski został przyłapany na tym, że pije piwo w pociągu. Oburzony wierny zrobił mu zdjęcie i wysłał do kurii. – Piwo było smaczne. Zdjęcie zrobiło ludzkie zero – mówi duchowny.

Ks. Roman Kneblewski
Ks. Roman Kneblewski (Youtube.com)

Ks. Kneblewski opublikował filmik na Youtube, na którym nalewa sobie pełną szklankę piwa. – Dzisiaj parę słów na temat picia alkoholu. Sprowokowało mnie do tego pewne zdarzenie, które miało miejsce kilka dni temu. Jechałem pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy. Zjadłem coś w Warsie i potem wypiłem piwo. Bardzo smaczne, niefiltrowane, rzemieślnicze. Ktoś mi zrobił nieproszony z ukrycia zdjęcie – mówi duchowny i pokazuje swoje zdjęcie z pociągu.

Duchowny wyjaśnia, że taką fotografię wraz z opisem przesłała do kurii anonimowa osoba. - Pisało to ludzkie zero bez twarzy imienia i nazwiska – mówi ksiądz. "Witam, w załączeniu foto księdza. Roman Kneblewski, kontrowersyjny kapłan, na którego donosy już były nawet do papieża. W tej chwili modli się w I klasie PKP Intercity z brewiarza, ale z całą pewnością zionie jeszcze piwem ubrany w sutannę. Nie wygląda to właściwie względem głoszonych wartości" – brzmi donos.

- No i co z tego? Przecież to nie jest żadne przestępstwo. Przestępstwem jest zrobienie mi zdjęcia bez mojej wiedzy. Czy wypada księdzu wypić piwo w miejscu publicznym? Sam alkohol absolutnie nie jest złą rzeczą. Jest dla ludzi, żeby umiejętnie z nich korzystać. Największe autorytety moralne piły napoje alkoholowe. Sam Pan Jezus nie przemieniał wina w wodę, a wodę w wino. Można się domyślać, że weselnicy byli w Kanie na rauszu – przekonuje ks. Kneblewski. I dodaje: - Sam Ojciec Święty wypija kieliszek wina do obiadu na trawienie czy kieliszek polskiej wódki. Ale czy ktoś go widział pijanym?

Zobacz także: Ks. Kneblewski o alkoholu:

Ks. Kneblewski jest proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. "Zasłynął" tym, że na swoim profilu facebookowym opublikował zdjęcie, na którym chłopiec przyjmuje komunię świętą. Obok zdjęcia widnieje podpis: "po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną".

W związku z kontrowersyjnymi wypowiedziami otrzymał zakaz wypowiadana się w mediach, ale się do niego nie stosował. Na youtubowym kanale Tuba Cordis, który jest oficjalnym kanałem wideo parafii, można zobaczyć ks. Romana Kneblewskiego stojącego przed kamerą w przebraniu wampira. Na zęby nasunął nakładkę w kształcie wampirzych kłów i nazwał siebie: "Zwykłym wampirem, jakich wiele, jak każdy z nas". Przekonywał, że każdy po trosze bywa wampirem, czyli kimś kto pozbawia innych życia wiecznego poprzez zły przykład i zachętę do grzechu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Robert Biedroń podał powody oryginalnej nazwy swojej partii
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(283)
Mario
4 lata temu
I niech mu na zdrowie to piwo pójdzie . A zdjęcie zrobił nie oburzony wierny , tylko Judasz
ppp
4 lata temu
Ksiądz też człowiek i może mieć ochotę na piwo.
Kk
4 lata temu
Pycha i bałwochwalstwo.
pawel
4 lata temu
mam nadzieję że następny rząd odetnie nierobów w sutannach od dojenia budżetu ...
Tomek
4 lata temu
Niby mężczyzna, pije piwo, ale chodzi w sukience. Coś tu nie gra.
Andri
4 lata temu
Samo picie piwa czy alkoholu, nie jest zabronione z punktu widzenia biblii/prawa kanonicznego , ważny jest umiar. Jak we wszystkim
Ludzki smiec
4 lata temu
Pije piwo w miejscu do tego nie stosownym. Pan z zakonu pedofilów nie poczętych?
Ptr
4 lata temu
Kto jak kto ale xiądz jest jedyną osobą w tym kraju, która w miejscu publicznym a nawet świętym może sobie na legalu chlapnąć...
Były legionis...
4 lata temu
Czarnym ogierom się w głowach poprzewracało a szczególnie temu buhajowi z Torunia czarne OGIERY to jedna wielka mafia i sekta
Adam
4 lata temu
I dobrze ksiądz tez może się napić piwa !
Laszka
4 lata temu
Lepiej posluchajcie zacnego i madrego Ksiedza Pralata na Tuba Cordis to bedziecie troche madrzejsi !
nand
4 lata temu
Ksiądz też człowiek, piwa nie może się napić.
Dekle
4 lata temu
Co za ludzie, to już kretynizm. A kto wynalazł piwo jak nie mnisi.
aaa
4 lata temu
Wszystkim baranom oznajmiam : piwo to wynalazek średniowiecznych ( europejskich ) mnichów. Któż go ma promować jak nie duchowny. Na zdrowie, proszę Księdza !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić