Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Ksiądz pił piwo w pociągu. Został przyłapany. Teraz odpowiada: "Zrobiło to ludzkie zero"

283 reakcje
0
0
283
Podziel się

Ksiądz Roman Kneblewski został przyłapany na tym, że pije piwo w pociągu. Oburzony wierny zrobił mu zdjęcie i wysłał do kurii. – Piwo było smaczne. Zdjęcie zrobiło ludzkie zero – mówi duchowny.

Ks. Roman Kneblewski
Ks. Roman Kneblewski (Youtube.com)

Ks. Kneblewski opublikował filmik na Youtube, na którym nalewa sobie pełną szklankę piwa. – Dzisiaj parę słów na temat picia alkoholu. Sprowokowało mnie do tego pewne zdarzenie, które miało miejsce kilka dni temu. Jechałem pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy. Zjadłem coś w Warsie i potem wypiłem piwo. Bardzo smaczne, niefiltrowane, rzemieślnicze. Ktoś mi zrobił nieproszony z ukrycia zdjęcie – mówi duchowny i pokazuje swoje zdjęcie z pociągu.

Duchowny wyjaśnia, że taką fotografię wraz z opisem przesłała do kurii anonimowa osoba. - Pisało to ludzkie zero bez twarzy imienia i nazwiska – mówi ksiądz. "Witam, w załączeniu foto księdza. Roman Kneblewski, kontrowersyjny kapłan, na którego donosy już były nawet do papieża. W tej chwili modli się w I klasie PKP Intercity z brewiarza, ale z całą pewnością zionie jeszcze piwem ubrany w sutannę. Nie wygląda to właściwie względem głoszonych wartości" – brzmi donos.

- No i co z tego? Przecież to nie jest żadne przestępstwo. Przestępstwem jest zrobienie mi zdjęcia bez mojej wiedzy. Czy wypada księdzu wypić piwo w miejscu publicznym? Sam alkohol absolutnie nie jest złą rzeczą. Jest dla ludzi, żeby umiejętnie z nich korzystać. Największe autorytety moralne piły napoje alkoholowe. Sam Pan Jezus nie przemieniał wina w wodę, a wodę w wino. Można się domyślać, że weselnicy byli w Kanie na rauszu – przekonuje ks. Kneblewski. I dodaje: - Sam Ojciec Święty wypija kieliszek wina do obiadu na trawienie czy kieliszek polskiej wódki. Ale czy ktoś go widział pijanym?

Ks. Kneblewski jest proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. "Zasłynął" tym, że na swoim profilu facebookowym opublikował zdjęcie, na którym chłopiec przyjmuje komunię świętą. Obok zdjęcia widnieje podpis: "po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną".

W związku z kontrowersyjnymi wypowiedziami otrzymał zakaz wypowiadana się w mediach, ale się do niego nie stosował. Na youtubowym kanale Tuba Cordis, który jest oficjalnym kanałem wideo parafii, można zobaczyć ks. Romana Kneblewskiego stojącego przed kamerą w przebraniu wampira. Na zęby nasunął nakładkę w kształcie wampirzych kłów i nazwał siebie: "Zwykłym wampirem, jakich wiele, jak każdy z nas". Przekonywał, że każdy po trosze bywa wampirem, czyli kimś kto pozbawia innych życia wiecznego poprzez zły przykład i zachętę do grzechu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

283
0
0
KOMENTARZE
(283)
Janko
12 miesięcy temu
I ma chłop rację !!! Donosy piszą tylko tacy ludzie jak Bolek !!!
nn
12 miesięcy temu
Pewnie jakiś agent Radia Maryja
Gosc
12 miesięcy temu
Papież Benedykt XVI też pił piwo jak był w Bawarii i co z tego?
Lyc
12 miesięcy temu
A to ksiądz nie może wypić piwa? Co za hipokryci z was, redaktorki,.
llll
12 miesięcy temu
Ale sensacja. Dorosły facet wypił piwo! A że jest księdzem to nic nie zmienia. Jak by spał tam pijany na podłodze, no to faktycznie nie wypada. Ale jedna sztuka? No ludzie kochani......
Najnowsze komentarze (283)
Mario
11 miesięcy temu
I niech mu na zdrowie to piwo pójdzie . A zdjęcie zrobił nie oburzony wierny , tylko Judasz
ppp
11 miesięcy temu
Ksiądz też człowiek i może mieć ochotę na piwo.
Kk
11 miesięcy temu
Pycha i bałwochwalstwo.
pawel
11 miesięcy temu
mam nadzieję że następny rząd odetnie nierobów w sutannach od dojenia budżetu ...
Tomek
11 miesięcy temu
Niby mężczyzna, pije piwo, ale chodzi w sukience. Coś tu nie gra.
Andri
11 miesięcy temu
Samo picie piwa czy alkoholu, nie jest zabronione z punktu widzenia biblii/prawa kanonicznego , ważny jest umiar. Jak we wszystkim
Ludzki smiec
11 miesięcy temu
Pije piwo w miejscu do tego nie stosownym. Pan z zakonu pedofilów nie poczętych?
Ptr
11 miesięcy temu
Kto jak kto ale xiądz jest jedyną osobą w tym kraju, która w miejscu publicznym a nawet świętym może sobie na legalu chlapnąć...
Były legionis...
11 miesięcy temu
Czarnym ogierom się w głowach poprzewracało a szczególnie temu buhajowi z Torunia czarne OGIERY to jedna wielka mafia i sekta
Adam
12 miesięcy temu
I dobrze ksiądz tez może się napić piwa !
Laszka
12 miesięcy temu
Lepiej posluchajcie zacnego i madrego Ksiedza Pralata na Tuba Cordis to bedziecie troche madrzejsi !
nand
12 miesięcy temu
Ksiądz też człowiek, piwa nie może się napić.
Dekle
12 miesięcy temu
Co za ludzie, to już kretynizm. A kto wynalazł piwo jak nie mnisi.
aaa
12 miesięcy temu
Wszystkim baranom oznajmiam : piwo to wynalazek średniowiecznych ( europejskich ) mnichów. Któż go ma promować jak nie duchowny. Na zdrowie, proszę Księdza !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić