REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Krystian Winogrodzki06.02.18 (18:28)

Ksiądz poraził turystę paralizatorem. Właśnie usłyszał wyrok

Proboszczowi sanktuarium na Górze Iglicznej (woj. dolnośląskie) nie spodobało się, że mężczyzna wszedł do świątyni z psem. We wtorek sąd skazał duchownego na dziesięć miesięcy prac społecznych.
ferar / iStock.com

W czerwcu 2016 r. turysta wszedł do sanktuarium "Marii Śnieżnej" razem ze swoim yorkiem. Proboszcz upomniał mężczyznę, że istnieje zakaz wprowadzania zwierząt do świątyni. Turysta zignorował jednak reprymendę, co rozzłościło księdza - informuje tvn24.pl.

Mężczyzna został porażony paralizatorem, co potwierdziły nagrania z monitoringu. We wtorek Sąd Rejonowy w Kłodzku skazał duchownego na dziesięć miesięcy prac społecznych. Dodatkowo ma zapłacić pokrzywdzonemu 10 tys. zł. i pokryć koszty procesu sądowego w wysokości 3 tys. zł.

REKLAMA

Zobacz również: Jak działa paralizator

- Oskarżony jest osobą duchowną, która ma głosić zasady wiary chrześcijańskiej, ale absolutnie w taki sposób oskarżony się nie zachował. W dodatku zrobił to na oczach jego dzieci - argumentowała wyrok sędzia. - Takie mamy sądy - skomentował karę ksiądz. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: tvn24.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij