o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Beata Czuma
|
aktualizacja

Księża z ministrantami spalili na stosie książki o Harrym Potterze. "Hajcujemy"

138
Podziel się

Koszalińska Fundacja SMS z Nieba pochwaliła się w mediach społecznościowych spaleniem książek o charakterze fantasy. Szefem organizacji jest ks. Rafał Jarosiewicz, znany m.in. z podróżowania po Polsce mobilnym konfesjonałem.

Ks. Rafał Jarosiewicz, członek zarządu Fundacji SMS z Nieba
Ks. Rafał Jarosiewicz, członek zarządu Fundacji SMS z Nieba (East News, DOMIN)
bDYcLgVx

W niedzielę Fundacja SMS z Nieba opublikowała na Facebooku zdjęcia z akcji palenia książek. Widać na nich księży i ministrantów, którzy wrzucają do ogniska m.in. opowieści o Harrym Potterze. Wszystko to działo się na oczach mieszkańców, wśród bloków.

"Jesteśmy posłuszni Słowu: 'Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi'. 'Duża liczba uprawiających magię przynosiła swe księgi i palił je wobec wszystkich'" - można przeczytać w poście, który został oznaczony hasztagiem "hajcujemy".

bDYcLgVz

Książki, obrazy, figurki

Wśród spalonych w ognisku rzeczy znalazły się nie tylko książki brytyjskiej pisarki J.K. Rowling o młodym czarodzieju, ale też saga "Zmierzch" amerykańskiej pisarki Stephenie Meyer, afrykańska maska, obrazy, figurka słonia, a nawet parasolka z "Hello Kitty", postacią z japońskich filmów animowanych dla dzieci.

Zdjęcia wywołały oburzenie wśród internautów. Zwracają oni uwagę, że wśrod palonych przedmiotów jest też religijny symbol hinduizmu (figurka Dharmy), co może być naruszeniem art. 196 kodeksu karnego (obraza uczuć religijnych). Inni przypominają, że najbardziej znane akty palenia książek praktykowane były w III Rzeszy i komunistycznej Rosji.

Z kolei palenie plastikowych przedmiotów, takich jak reklamówka czy parasolka, jest wykroczeniem, za które grozi grzywna nawet do 5 tys. zł - piszą komentatorzy.

bDYcLgVF

"Chciałbym wierzyć, że to żart... Serio ktoś w XXI wieku pali literaturę fantasy w jakimś chorym rytuale?! Trudno mi uwierzyć, że jesteśmy tak bardzo zacofani!" - stwierdził jeden z internautów.

Zapytaliśmy Fundację SMS z Nieba, jaki był cel palenia książek, ale do chwili opublikowania artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Słynny ksiądz z mobilnego konfesjonału

Ksiądz Rafał Jarosiewicz z koszalińskiej fundacji SMS z Nieba zasłynął kilka lat temu stworzeniem pierwszego w Polsce mobilnego konfersjonału. Zapakował do dostawczego mercedesa drewniany konfesjonal i zaczął ewangelizować ludzi na ulicach.

We wrześniu ubiegłego roku duchowny chciał pożyczyć od Tatrzańskiego Parku Narodowego krzyż z Giewontu. Konstrukcja miała zostać zdemontowana i przeniesiona na Stadion Narodowy w Warszawie. Fundacja organizowała tam modlitewne spotkanie "Stadion Młodych". Jak tłumaczył ksiądz Jarosiewicz, w spotkaniu mieli wziąć udział także niepełnosprawni ruchowo. Chodziło o to, aby "doświadczyli dotknięcia krzyża". Dyrekcja TPN odmówiła jednak wypożyczenia go.

bDYcLgVG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYcLgWa
KOMENTARZE
(138)
mimi
2 lata temu
Mam wrażonie że ksiądz coś ma w swojej głowie poprzestawiane i powinien się leczyć
L
2 lata temu
Zapomnieli dodać że dostał puźniej mandat !!! Chyba 600pln.
Prof
2 lata temu
Co ma ma byc?jakies ordalia?w dzisiejszych czasach?biskup powinien natychmiast zareagować
bDYcLgWb
A n
2 lata temu
To trzeba puścić z dymem całą sztukę sakralną ,(10 przykazań- proszę sobie sprawdzić 2 z nich w Biblii),,Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, ''A ci wszyscy święci i błogosławieni, obrazki, posągi, figurki i inne duperele przedstawiające Boga i jego syna? W świetle świętej księgi chrześcijan to też trzeba spalić
egipskikapłan
2 lata temu
magowie latający po ołtarzu z dymiącym kadzidełkiem i mruczący coś nad nastoletnimi "opętanymi"
Daniel
2 lata temu
Uważam, że katolicyzm to nie chrześcijaństwo, ale podoba mi się to co zrobił ten ksiądz.
Jaro
2 lata temu
Co za czasów dożyłem, to skandal, księża pala książki jak hitlerowcy. Niszczenie książek, dzieł sztuki, czy też jakichkolwiek symboli tym bardziej publiczne powinno być karane. Dzisiaj książki palą a jutro postanowią spalić pisarzy i artystów których dzieła uznają za niepoprawne.
jk
2 lata temu
ale krzyze i obrazy to nie bozki? katolicka hipokryzja
gosc
2 lata temu
popieram
Tom
2 lata temu
Jak by ktoś nie wiedział to w Harrym P. jest przemycany satanizm. Pod płaszczykiem historyjki biednej sierotki przemycane są czary uroki zaklęcia, demony. Najlepiej zakazać dzieciom czytania tych książek. Tak się dziwnie składa że wszystko co serwują media jest złe a ludzie jak naiwniaki idą za trendem.
kotek
2 lata temu
Śmieszne to jest - ktoś napisał wkręta na 1 kwietnia, a tu taki jad się leje. Ludzie, poluzujcie trochę, bo coś wam pęknie.
obserwator44
2 lata temu
jaki ubogi wyraz twarzy...
LEWEK1
2 lata temu
NO COZ KLER ZAWRACA MODZIEZ DO SRENIOWIECZA,A MOZE JESZCZE BEDA CZAROWNICE I BEDA CIEMNOCIE KAZAC PALIC NA STOSACH?
bDYcLgVT
silva100
2 lata temu
W Kościele Boga już nie ma.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić