o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Kuba ma dwa lata. Jego życie wyceniono na milion złotych

16
Podziel się

Choć Kuba ma zaledwie dwa lata, musi walczyć o swoje życie. Mały chłopiec został zdiagnozowany z najgorszą i najtrudniejszą postacią złośliwego nowotworu. Jego życie wyceniono na milion złotych, które rodzina musi teraz zdobyć.

Mały chłopiec jest chory na neuroblastomę IV stopnia
Mały chłopiec jest chory na neuroblastomę IV stopnia (Instagram.com, Małgorzata Smelcerz)
bEECLeUR

O historii małego Kuby opowiedziała na swoim profilu w mediach społecznościowych blogerka, Małgorzata Smelcerz. Jest ona związana z chłopcem, którzy obecnie przebywa w szpitalu na chemioterapii.

- Nie wiem, który raz zaczynam tą relację i niestety za każdym razem wybucham płaczem w połowie, ale mam nadzieję, że teraz mi się uda - opowiada blogerka na Insta Story. - Kochani, zdjęcia przedstawiają Kubusia, to jest synek brata mojego narzeczonego, jego chrześniak. To jest dziecko, przy którego porodzie byłam. Kocham Kubusia z całego serca i naprawdę jeszcze parę tygodni temu cieszył się życiem jak każde inne dziecko. Do momentu, w którym dowiedzieliśmy się, że Kubuś jest chory na raka.

bEECLeUT

Mały chłopiec jest chory na neuroblastomę IV stopnia, czyli nerwiaka zarodkowego. To złośliwy nowotwór, którego ognisko powstało w okolicy kręgosłupa. Teraz przerzuty dotarły do wszystkich kości w ciele Kuby, a nawet do węzłów chłonnych brzuszka i szpiku kostnego.

- Jest w tej chwili na chemioterapii, jednak to jest dopiero początek - kontynuuje Małgorzata. - Jak się okazało, że kolejna faza leczenia jest niezwykle kosztowna. I Kubuś, razem ze swoimi rodzicami, mają do uzbierania prawie milion złotych.

Jeśli chcecie wesprzeć Kubę i jego rodziców, kliknijcie tutaj. Dzielnemu chłopcu udało się do tej pory uzbierać ponad 140 tysięcy złotych, jednak do celu brakuje jeszcze ponad 750 tysięcy.

bEECLeUZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEECLeVu
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(16)
J
2 lata temu
polecam dr HUBERTA CZERNIAKA I DR JACKOWSKIEGO /TEN OSTSTNI MOWI TEZ O SZCZEPIONKACH /UMIA WYLECZYC TEZ Z RAKA
adi
2 lata temu
Szkoda dzieciaka, a nasz fantastyczny PIS obciął o 7 miliardów wydatki na służbę zdrowia aby kupić głosy ciemnogrodu i wspomóc 1 miliardem TVP. Ale jak się ma szpitale MSW, to co ich zwykli ludzie obchodzą.
NFZ
2 lata temu
Poznan szpital uniwersytecki szpitalna na NFZ bez zbiórki
bEECLeVv
Adam
2 lata temu
Zróbcie artykuł o Małgosi Póżnieckiej. Jej życie oszacowano na 3mln złotych. Został jeszcze milion do zebrania.
Marta
2 lata temu
A dlaczego Kuby nie leczy się w Bronowicach k. Krakowa, w tamtejszym Centrum Terapii Protonowej? Jego nowotwór kwalifikuje się do leczenia wiązką protonów. Kuba się nie kwalifikuje? Dlaczego ? Bo na pewno wiek nie jest tu przeszkodą. Czy jego lekarz prowadzący w ogóle rozważył taką możliwość jak skorzystanie z Bronowic? Centrum działa w ramach NFZ, nie trzeba zbierać pieniędzy!
Leszek
2 lata temu
Zabrać dotacje dla rydzyka i kleru i od razu przestaną rodzice żebrać o pieniądze na leczenie dzieci
Lolek
2 lata temu
Jak to możliwe że rodzice muszą płacić za leczenie dziecka? Ludzie umierają na SOR, NFZ nie finansuje leczenia nowotworów, wydolność służby zdrowia pod rządami obecnego reżimu niedomaga.
pawel-michals...
2 lata temu
a NFZ ? dlaczego nie sfinansuje?
omena
2 lata temu
Powtórzę to, co zawsze. Księża niech posprzedają swoje fury, a politycy biorą normalne pensje i nie będzie trzeba żebrać o kasę na ludzkie leczenie.
Iwona
2 lata temu
Moje zdanie jest takie do tych bezmyslnych ludzi Co Hamskie zostawil notaki. BYSCIE SIE WSTYDZILI WSTYD ZA TAKIE KOMENTARZE.
delta
2 lata temu
Lekarze wystarczająco zarabiają więc przy takich operacjach, zabiegach powinni zrezygnować ze swoich zarobków. To już połowa sukcesu.
Matka
2 lata temu
Boże . Matka chce ratować dziecko. A wy takie bzdury wypisujecie
wania
2 lata temu
Amerykanie musza zlikwidować zabójczy Randup to on jest winien nowotworom.
bEECLeVn
Matka
2 lata temu
do Robert:Nie można nikogo skreślać na starcie a szczególnie małego dziecka!!!! Mój syn też chorował na raka w wieku 2 lat teraz ma 6 i jest szczęśliwym chłopcem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić