o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Kulisy rekrutacji na stanowisko królewskiej sprzątaczki. Trzeba wykazać się sprawnym okiem

14
Podziel się

Królowa Elżbieta II pomimo sędziwego wieku nadal dba o najmniejsze szczegóły w pałacu Buckingham. Ma wysokie wymagania wobec swoich sprzątaczek.

Królowa Elżbieta II ma wysokie wymagania wobec swoich pracowników.
Królowa Elżbieta II ma wysokie wymagania wobec swoich pracowników. (ONS.pl)
bDXTGNpN

Jak powszechnie wiadomo, arystokracja miewa zachcianki, które zwykłym ludziom wydają się być niepoważne. Nie inaczej jest w przypadku królowej Elżbiety II, która choć stara się ograniczyć wydatki monarchii, nie odmawia sobie iście królewskich przywilejów np. podczas świąt.

Na przykład królowa Elżbieta II ma specjalną pracownicę, która zajmuje się wyłącznie rozchodzeniem jej butów. Ponoć sama królowa nie ma czasu na zajmowanie się tak błahą sprawą.

Zobacz także: Zobacz: Tego żałuje królowa Elżbieta II
bDXTGNpP

Kulisy rekrutacji do królewskiej ekipy sprzątającej zdradziła szefowa zespołu Tracey Waterman w filmie dokumentalnym "Sandringham: The Royals at Christmas". Zadania, które czekają kandydatów, są naprawdę wymagające.

- Jednym z testów, które lubię robić, aby sprawdzić, czy kandydat ma potencjalne oko do detali, jest umieszczenie martwej muchy na kominku lub na dywanie. Po umieszczeniu owada zapraszam kandydata do pokoju. Wprowadzam do pomieszczenia, dość powoli, po prostu dając szansę na rzucenie okiem na to, co mamy w sali. Podchodzę z kandydatem do kominka, przy okazji podkreślając, że jest piękny. W tym momencie spodziewam się, że zobaczy martwą muchę i mam nadzieję, że ją podniesie - zdradziła Waterman.

Rezultaty zadania od razu dają rekruterce znak, kto jest godzien pracy w pałacu królewskim. Jej zdaniem zaledwie połowa kandydatów w ogóle zauważa martwą muchę, a zabrania jej podejmuje się zaledwie 1 osoba na 10.

bDXTGNpV

- Różnica pomiędzy sprzątaczką w pięciogwiazdkowym hotelu a pałacu królewskim to właśnie dbałość o detal - ocenia szefowa obsługi.

W odróżnieniu od wielu innych ofert pracy, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w zawodzie. Za to osoba, która zostanie zatrudniona do ekipy sprzątającej może liczyć na pełen pakiet benefitów: 33-dniowy urlop, pakiet emerytalny, a co najistotniejsze możliwość mieszkania w pałacu królewskim. Nie zdradzono, na jaką pensję można liczyć. Ale skoro prywatny majątek królowej Elżbiety II jest całkiem pokaźny, nie powinna oszczędzać na swoim komforcie.

bDXTGNqq
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(14)
Racjonalista
rok temu
Ja bym tej babci ze zdjęcia nie zatrudnił, bo mi wygląda na leniwą, no i jest zbyt stara.
Chrząszcz
rok temu
Królowa to nie ma czasu nawet na zajecie się płonąca Australia. Wystosowala krotki komentarz i "wysłała modlitwy". To ma być głowa państwa?
ARchi
rok temu
Paranoja !
bDXTGNqr
UK 🇬🇧
rok temu
DARMOZJADY ANGIELSKIE SAMI NIECH SPRZATAJĄ MOP WIADRO I HEJA
UK 🇬🇧
rok temu
DARMOZJADY SAMI SPRZĄTAC DO ROBOTY MIOTŁE BRAC I SZURU SZURU
Gość
rok temu
No tak. Ludzie mają różne zdolności.Te wrodzone wynikające często z działania zmysłów(czyli niezależne od człowieka) i te nabyte wynikające z rozwoju mózgu i/lub umysłu.A kto ma sokole oko?Najbardziej zastanawiające jest gdy ktoś chce kimś sterować nie mając nawet świadomości,że nie rozumie czy może nie osiągnął wymaganego poziomu rozwoju.Zwykle zastanawiamy się czy towarzyszy temu psychologiczny opór na przekór czy to coś z zewnątrz
Mas
rok temu
Duda kładzie w pałacu zabitą koze i nikt nie widział.
Koza
rok temu
Zanim zrobi do nocnika to też najpierw ktoś próbuje.
Jacek
rok temu
I to niby byli nasi sojuszniczy.
Maciek
rok temu
Zboczeńcy i nic więcej.
heszek
rok temu
Możliwość mieszkania w pałacu królewskim może i owszem, ale nie napisali, że w schowku na rupiecie xD
sdf
rok temu
a kogo to obchodzi?
sdf
rok temu
a kogo to obchodzi?
bDXTGNqj
Zboczenie
rok temu
Chcę żeby zobaczyć zabitą muche a ludzi zabijanych przez Anglików nie chcę widzieć. Bo po co. Wysłać samoloty i statki do argentyny i zabić pare tysięcy .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić