o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Klaudia Stabach
Klaudia Stabach
|
aktualizacja

Kuria odda muzułmanom działkę pod budowę meczetu. "To historyczny moment"

0
Podziel się

Władze Florencji od kilku lat bezskutecznie próbowały znaleźć teren pod budowę meczetu. Przedstawiciele kościoła katolickiego zdecydowali się pomóc władzom i odstąpili swój teren. Jednak kuria ma też na tym skorzystać - w ramach podziękowania florencki uniwersytet przekaże jej ziemię w innej części Toskanii.

Włoska kuria odda działkę pod budowę meczetu
Włoska kuria odda działkę pod budowę meczetu (East News, Godong/Robert Harding)
bDZpiaOd

Lokalne władze, kuria we Florencji, tamtejszy uniwersytet i stowarzyszenie budowy meczetu poinformowali, że archidiecezja odstąpi wspólnocie islamskiej należący do niej obszar. Zgodnie z projektem powstanie na nim ośrodek kultu i muzułmańskie centrum kultury. Prace budowlane mają jak najszybciej ruszyć, czego domaga się nawet arcybiskup Florencji. "Wszyscy mają prawo do godnego miejsca kultu" - twierdzi duchowny Giuseppe Betori.

W zamian za przekazanie ziemi Kościół katolicki otrzyma ziemię w Sesto Fiorentino, na której zbuduje swój ośrodek religijny. Włoskie media uważają tą decyzję za historyczny moment. Podpisanie umowy o przekazaniu ziemi sprawi, że w zabytkowym miasteczku będą stać wielki meczet i centrum katolickie.

bDZpiaOG
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić