Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|

Ładny gest policjantów. Oddali premie za 11 listopada

45
Podziel się:

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy otrzymali premie za udział w zabezpieczeniu obchodów 11 Listopada w Warszawie, przekazali je na cele charytatywne. Chodzi o kwotę 1000 zł brutto.

Policjanci oddali premie na cele charytatywne
Policjanci oddali premie na cele charytatywne (East News, Łukasz Szełemej)

Informację o dużo znaczącym geście mundurowych podali policyjni związkowcy na stronach NSZZ Małopolska.

"11 listopada był bardzo niefortunnym okresem. Postępująca od kilku miesięcy akcja protestacyjna nie przynosiła żadnych rezultatów. Z mundurowymi nikt nie chciał rozmawiać (…) Sytuacja uległa zmianie w trakcie jesiennego przesilenia. Z początkiem listopada nadmiernie przeciążeni służbą policjanci zaczęli uskarżać się na dolegliwości chorobowe. To była prawdziwa lawina zwolnień lekarskich. Minister MSWiA, dowiedziawszy się o problemie, życzył policjantom szybkiego powrotu do zdrowia" - czytamy na związkowych stronach.

Zobacz także: Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

"Kiedy nagłe braki kadrowe zachwiały planami zabezpieczenia obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, problem stał się naprawdę poważny. Gazety rozpisywały się o „psiej grypie”, a opozycja nawoływała do rezygnacji z niepodległościowych marszów. Wtedy właśnie poinformowano opinię publiczną o przyznaniu premii w wysokości 1000 zł każdemu policjantowi, który weźmie udział w zabezpieczeniu obchodów 11 Listopada w Warszawie. Jednocześnie zasugerowano możliwość powrotu z "L4” przed wyznaczonym przez lekarza terminem. Odbiór tej propozycji był, delikatnie pisząc, bardzo różny. Ta informacja odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Padły wówczas jasne deklaracje od większości zdrowych policjantów, że otrzymane w ten sposób pieniądze przekażą na wybrany przez nich szczytny cel” – informują małopolscy policjanci.

Tak postąpili policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy 1000 zł brutto (820 zł netto) przekazali na cele charytatywne. I przelali pieniądze na konto jednej z fundacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(45)
uyg
2 lata temu
A Szydłowa z rządem nagród po 50 tysia nie oddała, bo im się należały
Otto
4 lata temu
Wafle pozostana waflami. Brawo tym co sie wylamali lub jak ww nagrody przekazali na szczytny cel.
Surwiwal
4 lata temu
Nie dość że pensja policjantów to są żarty to jeszcze oddają pieniądze na cele charytatywne. Brawo;) a później płaczecie że mało zarabiacie. Brak slow
Konrad
4 lata temu
Czemu piszecie kłamstwa? ?? Nikt z opozycji nie proponował rezygnaci/odwoływania marszów. Przeciwnie. A policja stała się obiektem niewybrednych żartów i kpin.
Kulson
4 lata temu
Jaki gest. Wstyd kulsonom było. Bandyci w mundurach i zdania nie zmienię. Wstydzić się powinni wychodzą pałować niewinnych ludzi, mordują w kiblu na komisariacie, a ochraniają neonazistów i narodówców. Szanuję tylko wydziały kryminalne.
a sędziowie??...
4 lata temu
CIEKAWE CZY SĘDZIOWIE ZROBIĄ PODOBNIE???
Gość
4 lata temu
Oddali? Ciekawe ile w tym prawdy. Do kulsona jasnego
dobry żart
4 lata temu
od kiedy 1000 brutto to 820 netto? Obniżyły się składki?
hejkumkejkum
4 lata temu
Ale czy czasem nie na rydzola?
zwykla polka
4 lata temu
Brawo ,brawo, brawo - to prawdziwa solidarność wśród b. wielu policjantów . Jestem z Was dumna !!! niem pozwoliliście się sprzedać władzy -"dobrej zmiany" za przysłowiowe 40 srebrników!!! Policjanci z Krakowa szapo-ba .
ABW
4 lata temu
Jest to tylko, zaledwie, premia 1 policjanta????. A tyle tysięcy policjantów ochraniało ten marsz!!!!!!!
Artur
4 lata temu
Choc raz cos oddali bo tak to ciagle biora-a to trzynastki a to wczesniejsze emeryturki a to premie za nic itp itd.
Bobo
4 lata temu
A tak plączą że mało zarabiają własnie widać
ha ha ha
4 lata temu
caritas ??
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić