Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Łapią Pokemony w obozie koncentracyjnym. "Brak szacunku dla ofiar"

15
Podziel się:

Oburzająca rozrywka została ostro skrytykowana w mediach społecznościowych.

Auschwitz
Auschwitz (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Wikipedia)

Władze muzeum w Auschwitz apelują do odwiedzających o natychmiastowe zaprzestanie gry w Pokemon Go. Jak donosi portal na Temat, administracja obiektu liczy również, że twórcy gry wkrótce usuną z wirtualnej platformy do łapania stworów nie tylko dawny nazistowski obóz koncentracyjny, ale również inne miejsca pamięci. Pokemony pojawiły się bowiem także na cmentarzu na Powązkach czy Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

Pozwalanie na aktywację tego typu gier w takich miejscach jak Auschwitz oznacza brak szacunku wobec ofiar na wielu poziomach - skomentował całą sprawę Paweł Sawicki, rzecznik prasowy muzeum.

Burza wokół lokalizacji Pokemon Go rozpętała się po publikacji w "New York Magazine". Dziennikarz Brian Feldman postanowił zbadać sprawę po tym, jak otrzymał informację o niestosownych miejscach gry od pewnego amerykańskiego turysty. Temat błyskawicznie wywołał oburzenie i wciąż jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
xyz
6 lat temu
Sweet focie lub zdjęcia w piecach na terenie obozu koncentracyjnego to zapewne niezbyt smaczne. Ale w czasie wojny powszechne były dowcipy, nieraz bardzo wg. dzisiejszego języka "hardcorowe". To odreagowanie lęku, reakcja na nieogranialne okrucieństwo. Nie potępiajmy tych młodych ludzi, oni są empatyczni, ale sprzeciwiają się sztywnym systemom i zasadom. Ci co prężą się przy rocznicach jednocześnie są nieczuli na realne cierpienie, jeśli dzieje się to dziś. Młodzi chętniej pomagają na co dzień.
xyz
6 lat temu
Nie pochwalam, ale może ci młodzi ludzie którzy znajdą się na terenie obozu coś zauważą, przemyślą, odczują...
Ash Ketchum
6 lat temu
Jeśli jest akurat jakiś rzadki, to można zrozumieć prawda?!
ona
6 lat temu
Zwykły zakaz używania komórek wystarczy.
napiszcie pra...
6 lat temu
Nie nazistowski obóz koncentracyjny tylko niemiecki obóz koncentracyjny
Roy
6 lat temu
Hm to interesujące, ale np taki Macierewicz też nie ma szacunku dla zmarłych w tym poległych żołnierzy. Karząc żołnierzom czytać jakieś teksty które sam wymyślił w rocznice niezwiązane z katastrofą samolotu smoleńskiego. ( Np w rocznice powstania warszawskiego żołnierze pod dyktando Macierewicza czytają jakieś apele o smoleńsku.) Z tego co wiem, to Macierewicz nie gra w pokemony.
didi
6 lat temu
10 lat temu- skandal, ludzie robią sobie rozbawione foty wewnątrz pieca, w którym spalano zwłoki. 5 lat temu- skandal, ludzie robią sobie słit selfie w obozie. Teraz- skandal, ludzie grają w gry na komórce w obozie. Konkluzja- ludzie byli głupi, są głupi i tacy też pozostaną.
qweq
6 lat temu
Niezła ciemnota widzę że się szerzy. Ta gra ma algorytm, który na podstawie miejsc które często odwiedzają ludzie generuje tam nowe pokemony. Nikt nie umieszcza ich w "obozie koncentracyjnym", a to po prostu augmented reality i algorytm tam je tworzy i tam je można zbierać. Ciemne głąby które pewnie nie rozumieją nawet jak działa augmented reality mogą sobie protestować do woli. Niech wyślą prokuratora do centrali internetu (podobno jest w Warszawie).
Trener
6 lat temu
i co z tego jak młode pokolenie nie wie co to patriotyzm dla nich to tylko słowo z encyklopedii albo machanie flaga na meczu zresztą tak jak wiele innych symboli dlatego nie maja szacunku bo nie rozumieją tego co tam się stało bo ich tam nie było tak samo jak nikt inny nie zrozumie........tylko ofiary. Takie głupie gadanie ze współczują albo współczesne gadanie "wiem jak to jest" to tylko puste słowa na pocieszenie i tłumaczenie się ze swojej nie wiedzy dlatego lepiej to przemilczeć.
Antycośtam
6 lat temu
Co nie jest zabronione, jest dozwolone.
xDD
6 lat temu
Gdybym mial wybierac miedzy zlapaniem rzadkiego pokemona a udzieleniu pomocy ofierze powaznego wypadku, to nie starczyloby mi kasy na pokeballe xDD
Król Julian
6 lat temu
a kto wychowanym bezstresowo zabroni? no kto?
mancini87
6 lat temu
Wg mnie tez przesada ,ale dzis ludzie nie maja honoru ani zasad wazny lte telefon i fb reszta to tylko dodatek czyt. prawdziwe zycie
Cześć
6 lat temu
Gra nie wyszła oficjalnie w UE. Nic wiec dziwnego ;)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić