REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła16.11.19 (19:24)

19-latek ranił matkę i zabił jej konkubenta. Sąd umorzył postępowanie

Dominik K. dźgnął własną matkę i zabił jej konkubenta. Sąd już raz go uniewinnił. Właśnie umorzono kolejne postępowanie, które się przeciwko niemu toczyło. Jak wiadomo, prokurator nie będzie się kolejny raz odwoływał.
Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta

Nastoletni Dominik K. przez lata żył z matką alkoholiczką. Do ich wspólnego mieszkania kilka lat temu wprowadził się partner kobiety, który zaczął znęcać się nad chłopakiem. Pewnego dnia chłopak nie wytrzymał i rzucił się z nożem na matkę i jej konkubenta.

Partner matki nie przeżył, ona sama trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Kiedy udało jej się wyzdrowieć wybaczyła swojemu synowi i apelowała w sądzie, aby nie skazywać go za ten czyn. W obronie Dominika stanęła także jego babcia i osoby z otoczenia rodziny.

REKLAMA

Dominik K. był uznawany przez znajomych za bardzo porządną osobę. Od najmłodszych lat pracował dorywczo, aby wspomóc matkę, a później także jej partnera. Pieniędzy dla siebie miał niewiele. Po kolejnej kłótni w domu po prostu nie wytrzymał. Jak zeznawał w sądzie, nie chciał nikogo zabić. Planował tylko postraszyć parę alkoholików.

Zobacz także: Kulisy zbrodni na wyspie Jersey. Polak zabił swoją rodzinę cz. 1

Proces trwał bardzo długo. Biegli psychiatrzy obserwowali chłopaka przez kilka miesięcy, aby orzec, czy ma jakiekolwiek zaburzenia psychiczne. Udało się ustalić, że ma problemy spowodowane latami znęcania się nad nim, a do aktu przemocy doszło w wyniku skumulowania się negatywnych emocji.

W sierpniu zapadł pierwszy wyrok – uniewinniający. Okolicznością łagodzącą był fakt, że nastolatek latami zmagał się z przemocą domową. Prokurator jednak odwołał się pod wyroku i chciał zasądzenia kary więzienia.

Sąd umorzył właśnie postępowanie. Dominik K. został uznany za niewinnego, a prokurator nie zamierza się po raz kolejny odwoływać. Chłopak musi chodzić na przymusową terapię. Wiadomo także, że próbuje naprawić swoje relacje z matką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij