REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla30.11.18 (09:58)

19-latek zatrzymany w Egipcie "za szpiegostwo". Zrobił zdjęcie z okna samolotu

Chłopak przyleciał do Egiptu, żeby odwiedzić przyjaciela. Rodzina nastolatka desperacko próbuje wyciągnąć go z aresztu.
Associated Press / East News

Sfotografował m.in. wojskowy śmigłowiec. 19-letni Muhammed Fathi Abulkasem został zatrzymany za zdjęcie, które zrobił komórką po wylądowaniu na lotnisku w Aleksandrii. Według rodziny nastolatka, z powodu tego jednego zdjęcia oskarżono go o szpiegostwo, a dokładniej o "zbieranie informacji o obiekcie wojskowym".

Najbardziej przerażona jest jego młodsza siostra. Według relacji rodziny, 13-latka przyznała, że to ona poprosiła starszego brata, żeby zrobił zdjęcie lotniska w Aleksandrii - informuje gazeta "Manchester Evening News". Teraz dziewczynka "wymiotuje ze zdenerwowania". Bliscy nastolatka podkreślają, że dotąd nie miał problemów z prawem, nigdy nie był nawet wylegitymowany przez policję.

REKLAMA

Jest wrażliwym miękkim pluszakiem. Chcemy to zatrzymać, zanim życie mojego dziecka zostanie całkowicie zrujnowane - powiedziała załamana matka chłopaka.

Sprawą zajmuje się brytyjskie MSZ. 19-latek urodził się i wychował w Manchesterze, ale niedawno wraz z rodziną przeprowadził się do Libii, żeby wesprzeć starszego krewnego. Poleciał do Egiptu z przyjacielem, który także został zatrzymany zaraz po przylocie. Nastolatkowie od ponad tygodnia są trzymani w areszcie i kilkukrotnie zostali przesłuchani, ale dotąd nie przedstawiono im formalnych zarzutów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Nastolatek zmarł po zatruciu dezodorantem

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij