o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|

Lech Wałęsa ostrzega: oni będą strzelać

232
Podziel się

- Nie możemy pozwolić na niszczenie Polski, nie możemy pozwolić na to, by doprowadzić do tragedii. Musimy być odpowiedzialni, bo oni będą strzelać. Musimy zrobić to demokratycznie, mądrze, ale musimy wiedzieć, co chcemy zrobić - powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Legnicy były prezydent Lech Wałęsa, odpowiadając na pytanie o rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Lech Wałęsa ostrzega: oni będą strzelać
(PAP)
bDmIupLV

Były prezydent podkreślał, że konieczne jest, "byśmy zastanowili się nad tym co Polsce jest potrzebne". - Bo robiliśmy wiele, ale robiliśmy to nieprecyzyjnie i niedokładnie - mówił. Stwierdził też, że ma pretensje do Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego. - Prosiłem: ja mam papiery, Wy macie papiery, jeśli ich nie rozliczycie, to oni Was będą rozliczać! I co? Znów trafiłem! - stwierdził Wałęsa.

Zachęcał, aby podczas dyskusji o przyszłości Polski i Europy sięgać do doświadczeń z lat walki "Solidarności". - Wyciągnijcie wnioski z naszych zwycięstw, nawet te ostatnie były oparte na pewnych wartościach. Dlatego też musimy uzgodnić między państwami właśnie ten fundament. Ja proponuję byśmy uzgodnili między religiami, między niewierzącymi, między państwami takie dziesięć laickich przykazań. Gdyby to się udało, mielibyśmy wspólny fundament, z którego można wyprowadzić następne rozwiązania - powiedział były prezydent.

Lech Wałęsa pytany był również o sprawę likwidacji pomników radzieckich żołnierzy. - Pomniki, które mamy będą remontowane jeszcze przez jedno, dwa pokolenia. Za 50 lat nie będziemy chcieli ich remontować. Powiedzą" co ten dziadek wyprawia?". Zamiast się porozumieć to oni się "strzelają". Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które tak patrzy na pomniki i przeszłość: kto więcej zabił, ten ma więcej pomników - stwierdził.

bDmIupLX

gazetawroclawska.pl/wpolityce.pl

bDmIupMy
KOMENTARZE
(232)
berti.
4 lata temu
W psychiatrykach jest wiele miejsc. Jak komuś bije na dekiel to lepiej żeby tam poszedł niż publicznie gadal głupoty.
ix
4 lata temu
Są papiery Bolka to ma pełno w gaciach,że jego i jemu podobnych w końcu rozliczą....,
kiciek123.56
4 lata temu
Walese.Kwasniewskiego i Komorowskiego nalezy internowac do jednego apartamentu ,wstawic pare skrzynek wodki i duzo zarcia. Niech roztaczaja swoje chore wizje w oparach alkoholu ! Nic innego im nie zostaje albo wsadzic do wiezienia za zdrade !
bDmIupMz
Sceptyk
4 lata temu
Cytat z "ŻELAZNALOGIKA": "Maj 2012 roku – Lech Wałęsa w programie Moniki Olejnik odnosi się do protestów Solidarności pod Sejmem po przegłosowaniu ustawy emerytalnej i podniesieniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat, podczas protestów ucierpiał jeden z posłów PO. LW – Gdybym był na miejscu Tuska, dałbym polecenie: spałować, oddać za to! MO – Pałowałby pan działaczy Solidarności? LW – Tak. Z przewodniczącym na czele" Bez komentarza...
nikus
4 lata temu
Planujesz nowa zadyme ze zdziczala POpaprana opozycja i KODziarstwem kiedy ty w koncu zamilkniesz ? zamiat wąsikow masz biala piane
Najnowsze komentarze (232)
Obywatel
3 lata temu
Zanim wydam osąd potrzebuję najpierw usłyszeć oryginalną wypowiedź .bez tego to nie chu chu do wałęsy
Bełkot ale ja...
4 lata temu
To jest bełkot. Potworny bełkot. A ja na tę osobę głosowałem. Przepraszam po stokroć śp. Pana Mazowieckiego. On miał zostać wtedy prezydentem. Przy Panu Tymińskim i panu Wałęsie to był stokroć lepszy kandydat i nie tak szkodliwy dla Polski. Po tysiąckroć! Wtedy tego nie widzieliśmy! A teraz niestety przepadło. :(
VON
4 lata temu
TEGO BOLKA TRZEBA KONIECZNIE ODIZOLOWAĆ OD ŚWIATA . KOMPLETNE DNO
WK.z Warszawy...
4 lata temu
I to jest dowód na mafie PATRIOTÓW i KLERYKÓW.
WK.Z Warszawy...
4 lata temu
10 minut napisałem i co wycieli-nie zaakceptowali.
cienki Bolek
4 lata temu
Bolku,oni nawet jak strzelać będą,przepraszam ,szczelać bendom,no to ciebie i tak nie trafią,a wiesz dlaczego ,boś Bolek jest cienki,po prostu,cienki Bolek,hahaa
Ile jeszcze b...
4 lata temu
Przecież on jawnie wyznał, że żałuje że nie zają się swoimi papierami i tusk nie zrobił tego samego. Przyznał się że ma coś do ukrycia. Ten człowiek z każdą wypowiedzią się kompromituje. Wychodźcie na ulicę, my już będziemy czekać.
PP
4 lata temu
O mój Boże!!!! Patrzysz i nie grzmisz. Zabierz tego faceta bo wałęsa się bez celu po tym łez padole...... A może Panie wiesz co robisz? Chyba jednak wiesz.
bDmIupMr
alzheimer
4 lata temu
Leszek,zdejm pseudo korone mądrości z siwych włosów,ty jestes nikim i zawsze byłeś.Obudzisz sie któregoś dnia w domu starców.Jest tylko pytanie-kto będzie dzielił z tobą pokój.
henrio
4 lata temu
oj Bolek Bolek
anty
4 lata temu
ale PO już nie jest u władzy
anty
4 lata temu
ale PO już nie jest u władzy
gość
4 lata temu
Komorowski wraz z PO wprowadził ustawę 1066 warto o niej poczytać klub Kukiz 15 złożył w sejmie wniosek o jej zniesienie z udokumentowanymi powodami. Warto byś Wiesiu o tym poczytał . Wówczas gdy to przegłosowywano bodajże 137 posłów PIS było przeciw co do brze o nich świadczy , ale to że do dziś nic z tym nie zrobili już źle . Dlatego za nim zaczniesz dalej bredzić mów jak jest kim jesteś
ON
4 lata temu
Otóż to, konieczne jest by się Pan zastanowił czy jest jeszcze Polsce potrzebny, bo kiedyś niewątpliwie Pan był ....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić