Natalia Durman
|

Lech Wałęsa znów o 500+. Posypały się gromy

250 reakcji
0
0
250
Podziel się

"Nie było kiedyś 'pięćset' i człowiek zawsze sobie jakoś radził, żeby wyżywić rodzinę" - stwierdził Lech Wałęsa. Na wpis zareagował dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz. I pokazał dokumenty.

To kolejna krytyka 500+ z ust Wałęsy na przestrzeni ostatnich dni
To kolejna krytyka 500+ z ust Wałęsy na przestrzeni ostatnich dni (PAP, Adam Warżawa)

Lech Wałęsa zamieścił wpis na Twitterze.

Cenckiewicz odpowiedział w dwóch odsłonach. "Nasze Dobro Narodowe/Żywa Legenda wspomina dzisiaj jak sobie radził kiedyś bez 500 złotych dodatku od rządu... Więc przypominam jak sobie radziła Legenda w przeszłości - radziła sobie, ale jednak dzięki 500 Plus i to od SB :)" - napisał najpierw. "Nie zawsze 500 zł było "ochłapem"... Także dla Lecha Wałęsy" - dodał po chwili.

Na dowód potwierdzenia swoich tez pokazał dwa pokwitowania odbioru 500 zł za przekazane SB informacje przez TW Bolka w 1971 r.

"500+ to ochłap"

Przypomnijmy, wpis Wałęsy to kolejna z jego ust krytyka programu PiS na przestrzeni ostatnich dni.W piątek donosiliśmy w WP o jego spięciu z minister Elżbietą Rafalską. Wtedy przyczynkiem do dyskusji było stwierdzenie, że 500+ to "ochłap". Wałęsa sugerował, że PiS przekupuje świadczeniem Polaków, by "samemu w spokoju tworzyć falę nepotyzmu i bezczelnego kłamstwa".

"Czy ten ochłap nie pomógłby Pana rodzinie i nie musiałby Pan sięgać do innych źródeł?" - ripostowała szefowa Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Wałęsa konsekwentnie odrzuca oskarżenia o współpracę z SB.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

250
0
0
KOMENTARZE
(250)
europejczyk
rok temu
Precz z komuną i czerwonymi
NoTak
rok temu
Według tego człowieka Lotto i SB to najlepsze źródła dochodu
yzyyz
rok temu
Lech Wałęsa to wielki człowiek, ale co o tym może wiedzieć dzieciarnia ubliżająca mu która nie żyła w tamtych czasach, dobrze że za tydzień szkoła.
Polak.
rok temu
Powiedz Leszku ile miałeś rodzinnego wtedy ,a ile masz teraz . Rodzinne wypłacane za twoich czasów było 10 x większe na każde dziecko niż obecnie.O czym Ty mówisz????????????????Tak Sobie radziłeś że na dzieci Miałeś więcej niż wypłaty.
marian C
rok temu
wałęsa i jego 500+ z SB to były tylko ochłapy
Najnowsze komentarze (250)
Wit.
rok temu
Wałęsa to bardzo głupi człowiek pozbawiony honoru. Przejdzie do historii jako wasal komuny.
lin
rok temu
tylko plusy dla Wałęsy są przyjmowane . Chcą Polskę ośmieszyć
Gg
rok temu
Walesa oddawaj moje 100 Milionow obiecales pamietam
Jan
rok temu
Bolek też dawał dla polaków , ale - 500 zł !!!
Anna
rok temu
Bolek brał , ale 500 tys. i dlatego POLACY zostali biedniejsi . Bolek to Ty zlikwidowałeś to co POLSKIE i w biały dzień sprzedałeś sie na Zachód . Teraz to zajmij się MILCZENIEM !!!! ty biała owco
Niecierpliwy
rok temu
Wał..ęsa się 🐷 i wał..ęsa po bezdrożach polityki ... Kiedy trafi w cmentarną dziurę ? 🐷💩🐷💩🐷 Ten wielki długopis, jak buława hetmańska, gdzie sprzedałeś ? Zapewne miał nadajnik... co kiedy i gdzie masz robić ! Teraz go nie masz i bujasz się jak wóz bez dyszla we wszystkie strony lub dzwon między nogami 💩💩💩
gacek
rok temu
Bolek, daj sobie wreszcie siana. Raz na zawsze.
bolek
rok temu
brakuje piniędzy to donoszem
AdaM
rok temu
ty jestes OCHŁAP!!!!!!!!
ewuuusia
rok temu
ma Wałęsa rację,pieniądze zamiast na pożyteczne rzeczy,wydają w większości na pierdoły.Moja sasiadka matka 5 dzieci,ma +500 na każde dziecko,do tego rodzinne,alimenty.Nie ma w tym niczego złego gdyby pieniądze były wydawane na edukację,wycieczki,sport itd.Sąsiadka zakupiła dwa yorki chłopczyka i dziewczynkę,no i oczywiście telefony z wyższej półki,żeby dzieci nie czuły się gorsze.
xxx
rok temu
zamknij r ty p kapusto
odchodSBcki
rok temu
bolek ty psi klocku.
Afa
rok temu
My juz panu dziekujemy
stygin
rok temu
Jak długo ten błazen,esbecki szpicel będzie mącił w polskim narodzie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić