REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas09.10.19 (08:51)

22-letnia Francuzka idzie z wielbłądem przez Polskę. Prosi o pomoc

Francuzka Edmée Mommeja wykupiła z cyrku 10-letniego wielbłąda o imieniu Attika i zamierza dojść razem z nim aż do Mongolii. Obecnie oboje zmierzają w kierunku województwa lubuskiego i proszą jego mieszkańców o schronienie, w którym mogliby przeczekać zimę.
Une fille, un chameau / Facebook.com

Kobieta wykupiła wielbłąda z cyrku w Nicei. Podróż Attiki, bo tak wabi się zwierzę, rozpoczęła się 4 lipca. Obecnie trwa już 96 dni i ma zakończyć się w Mongolii, gdzie zostanie ono wypuszczone na wolność.

Chcę sprowadzić zwierzę z powrotem do jego ojczyzny. Wielbłąd nie ma tak naprawdę czego szukać w Europie, a na pewno nie ma czego szukać w cyrku – opowiadała Edmée Mommeja w wywiadzie dla niemieckiego Lausitzer Rundschau.

REKLAMA

Francuzka prosi o pomoc mieszkańców Polaków. Ze względu na coraz niższe temperatury, 22-latka dbając o stan zdrowia wielbłąda musi znaleźć dla niego odpowiednie schronienie. Obecnie znajdują się oni w okolicach Głogowa. Następnie wspólnie ruszą w stronę województwa lubuskiego, gdzie dotrą do Żagania, a potem do Nowego Miasteczka.

Jestem Edmée, mam 22 lata i pochodzę z Francji. Wielbłąd Attika ma 10 lat i pochodzi z cyrku we Francji. Idziemy w kierunku Europy Północnej (Polska) i będziemy próbować kontynuować drogę do Mongolii – pisze na swoim profilu na Facebooku Francuzka.

Zobacz też: Lodowiec Jakobshavn jednak nie topnieje

Kobieta walczy o lepsze środowisko. Młoda aktywistka twierdzi, że mogłaby przewieźć wielbłąda np. pociągiem, ale wybrała się z nim w samotną wędrówkę, ponieważ ma zamiar zwrócić uwagę na problem zachodzących na świecie zmian klimatycznych. Podczas podróży pyta o nie mijane przez siebie osoby, a ich odpowiedzi nagrywa, po czym publikuje na swoim blogu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij