o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Patryk Skrzat
Patryk Skrzat
|
aktualizacja

"Lidl strzela sobie samobója". Grafika nie spodobała się internautom

41
Podziel się

Informację o promocji na cukier Lidl okrasił opisem "słodki jeżu". To wystarczyło, by w sieci pojawiły się negatywne komentarze. Sieć przeprosiła i usunęła film.

"Lidl strzela sobie samobója". Grafika nie spodobała się internautom
(East News)
bDyyCtyt

Ostatni tydzień czerwca to ostra walka Biedronki i Lidla na cukier. Niemiecka sieć proponuje w środę 28 czerwca 1 kg o 33 proc. taniej niż zwykle. Zamiast 2,99 zł klienci zapłacą więc 1,99 zł. Promocja obowiązuje wyłącznie przy zakupie trzech opakowań na jednego klienta. Każde kolejne jest już w normalnej cenie.

Biedronka nie mogła pozostać dłużna. W poniedziałek poinformowała posiadaczy karty "Moja Biedronka" o własnej promocji. Ta rozpoczęła się już w poniedziałek. 1 kg cukru kosztował 1,95 zł przy zakupach za kwotę 49,49 zł. We wtorek cena cukru spadła do 1,45 zł, ale trzeba było wydać już przynajmniej 99,99 zł. Moment kulminacyjny to środa - czyli dzień promocji Lidla - kiedy cukier można otrzymać nawet za darmo. 1 kg produktu dodawany jest do zakupu kawy rozpuszczalnej za minimum 19,99 zł.

bDyyCtyv

Kontroferta Biedronki to jednak niejedyny problem Lidla. Sieć musi zmierzyć się z krytyką, po publikacji na Facebooku grafiki informującej o promocji na cukier.

Części internautów nie spodobał się zwrot "słodki jeżu", który ma być obraźliwy dla katolików. Komentujący na Twitterze sugerują, że nawiązuje do zwrotu "słodki Jezu". Piszą nawet o bojkocie sieci.

bDyyCtyB

Sieć zdecydowała się usunąć wpis i przeprosić internautów. "Specyfiką naszej komunikacji jest lekki język, często wykorzystujący wspomnianą grę słów czy, jak w tym przypadku, młodzieżowe powiedzenia, dzięki czemu możemy z Wami prowadzić swobodny, bezpośredni dialog. Naszą ofertę chcieliśmy zaprezentować w sposób nieformalny, tak jak często to robimy na naszym profilu. Nie chcieliśmy w ten sposób nikogo urazić - tłumaczą się administratorzy.

bDyyCtyW
KOMENTARZE
(41)
sss
4 lata temu
myślę, że jednak tani cukier wygra z uczuciami religijnymi
markusj12
4 lata temu
CO TO TO ZA PROMOCJA JAK MOŻNA KUPIĆ TYLKO 3 KILOGRAMY TEGO CUKRU RÓŻNICA W CENIE NIE POKRYWA NAWET PALIWA NA DOJECHANIE DO SKLEPU ŚMIECH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
m
4 lata temu
ale o co chodzi ze zwrotem o słodkim jeżu?
bDyyCtyX
słodki jeżyk
4 lata temu
Powaliło tych ludzi? Od kiedy jeżu=Jezu? Ja chyba czegoś nie rozumiem!!! To jest paranoja. Zresztą jedną paranoja goni drugą. Takie igrzyska na największą głupotę. Co mają powiedzieć ludzie z problemami wymowy? Mają przestać mówić? U tych osób słowo Jezu często brzmi jak Jeżu. Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że pseudo katolicy to jakaś sekta. Chora sekta. Czy Jezus tak naprawdę zajmowałby się takimi pierdołami jak podobieństwo słów. Czy ci sami oburzeni słodkim jeżem zapomnieli, że używanie określenia słodki Jezu jest nie zgodne z przykazaniami?
eli
4 lata temu
ale jeże naprawde są słodkie....
Najnowsze komentarze (41)
GUN-freedom
4 lata temu
Dla katolików to jest kuwa wszystko obraźliwe. Tylko nie wysysanie pieniędzy od wszystkich Polaków z Konkordatu. Indoktrynacja w szkole, w mediach... to kuwa nie jest obraźliwe. KLI UKRAŚĆ KROWĘ DOBRZE.
M
4 lata temu
Katolicy odczepią się do wszystkiego...
Terra
4 lata temu
hahaa faktycznie olaboga ależ mnie obrazili no chyba ich ukrzyżuje :D
pimpek
4 lata temu
gorzki jezu co cie nima o co problem?
Hlp
4 lata temu
Pieprzyc was o2 anty Polskie hieny kasujecie wypowiedzi prawdziwe
Ggggg
4 lata temu
Ggggg
dick
4 lata temu
ja już nie kupię nic w tej sieci. lekki język....za dużo tej lekkości i prymitywnych "fachowców" od reklamy
ttttttt
4 lata temu
"Niejedyny". Nauczcie się w końcu pisać ten zwrot, bo NIEJEDEN dziennikarz tego nie potrafi.
bDyyCtyP
Hjhjh
4 lata temu
Twói czas nadejdzie, nie martw się I bądż cierpliwy.
Wgw
4 lata temu
To potwierdza w jakim stopniu polacy sa omamieni kosciolem. Obudzcie sie.
o słodki maku
4 lata temu
o słodki maku
chlebaikasy!
4 lata temu
Bardzo dobra promocja! W sam raz dla wsioków, miłośników pos.... pisowskiego i siorbaczy sików zwanego piwem
kukulskimicha...
4 lata temu
Tych katolików widać jak się napi^$%^%$%ją przy takich promocjach, wtedy widać ich miłość do bliźniego.
pomysłowy
4 lata temu
wczoraj nabrałem osiedlowych pijaczków do busa i kazdy dla mnie kupił po 3 kilo cukru w Lidlu. moze niewiele zaoszczędziłem ale smrodu w sklepie towarzycho narobiło że hoho. ludzie pierzchali od kas a ja ubaw miałem po pachy. buuuaaahhhahahahhahahhaa
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić