o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Patryk Skrzat
Patryk Skrzat
|

Lidl zapłaci klientce ogromne odszkodowanie. Złamała nogę w sklepie

23
Podziel się

Klientka Lidla w Kraśniku poślizgnęła się na mokrej posadzce. Teraz sieć musi zapłacić jej 50 tys. zł.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP)
bDztOUlN

Do wypadku pani Teresy doszło w 2013 r. Poślizgnęła się na błocie pośniegowym, które zalegało w markecie. W wyniku upadku złamała nogę, a biegły określił wartość uszczerbku na zdrowiu na 10 proc. Jak informuje rp.pl, po 4 latach postępowanie sądowe dobiegło końca.

Właściciel sklepu bronił się przed sądem tłumacząc, że utrzymanie pełnej czystości w takich warunkach atmosferycznych było niemożliwe. Posadzka miała być też odpowiednio zabezpieczona antypoślizgowo. Sąd okręgowy w Lublinie nie zgodził się jednak z tą argumentacją. Zasądził na rzecz poszkodowanej 50 tys. zł zadośćuczynienia.

Jak informuje rp.pl, sąd apelacyjny podtrzymał wyrok, który zapadł w pierwszej instancji.

bDztOUlP
bDztOUmq
KOMENTARZE
(23)
ww
4 lata temu
Ogromne!? Ogromne to by było, jakby dostała chociaż 1 mln złotych. A to są trochę większe grosze.
doradca darmo...
4 lata temu
W USA, byloby 5 milonow dol .A co do lidla, to jak posadzka byla zabezpieczona antyposlizgowo to teraz niech skarzy tych co robili posadzke.Albo na takie dni przyjmie na umowe zlecenie, kogos kto bedzie tam stal z mopem.A poszkodowana teraz powinna jeszcze zaskarzyc producneta butow, ze robi sliskie podeszwy u zimowych butow, o kolejne 100 tys zl.I jak sedziowie zaczna sadzic jak nalezy, to bedzie porzadek jak w Niemczch.
Gość
4 lata temu
50 tyś to Lidl zarabia w niecałą godzinę no ale dla poprawności politycznej żeby nie urazić Złotej Damy to rzuca się niewolnikowi grosze i tematu nie ma
bDztOUmr
mp
4 lata temu
Ciekawe,czy jakby wyrznęła w kościele,to tez by sąd dał takie odszkodowanie?
lola
4 lata temu
No ja w innej znanej sieci z owadem, 2 lata temu też upadłam przy półkach z owocami, gdzie na podłodze były rozgniecione owoce i mokro od soku, czego nie zauważyłam będąc zajęta zakupami. Pośliznęłam się, padłam, potłukłam siedzenie, nabiłam kilka siniaków i stłukłam łokieć ratując się przy "lądowaniu" w dodatku (było lato) miałam białe spodnie, którym nawet pranie nie pomogło więc poszły do kosza. Na szczęście nic poza siniakami nie złamałam sobie, bo to by dopiero był proces! Napisałam do dyrekcji zażalenie z prośba o zadośćuczynienie w jakiejkolwiek formie. No niestety zostałam zlekceważona i po dziś dzień nie dostałam nawet żadnej odpowiedzi, że o przeprosinach nie wspomnę!! Banda łobuzów co się panoszy po naszym kraju! Aha! mało tego, w pobliżu była pracownica, która się z tego śmiała i nie kwapiła się mi pomóc, ale do dzisiaj pracuje. A ku mojej sprawiedliwości, sklep ten doszczętnie spłonął kilka dni temu. To znaczy, że sprawiedliwość istnieje na tym świecie ;)
Najnowsze komentarze (23)
ciekawy
4 lata temu
A ile by dostala odszkodowanie jak by noge zlamala nie w LIDL a w polskim PDT
obserwator św...
4 lata temu
to nawet nie dzienny utarg, ale zapewne ten śnieg to nie celowe działanie, a kobieta też uważać powinna - no le niestety chodzą jak święte krowy lub nie uważne matrony i tylko byle tanio , byle szybko, byle dużo.
łoś
4 lata temu
Uważam że troszkę dużo, zapewne nie była to pospolita klientka, tylko i wyłącznie powiązana z elytą urzędniczą.
Klient nasz ...
4 lata temu
To co? Sprawa wygrana? To idziemy na wódkę!!!!!
yuj
4 lata temu
to calkiem dobry pomysl by z takich marketow utzrymywac polakow .skoro te markety i tak nie placa zadnych podatkow!!!!!!!!!!!!
egonO
4 lata temu
Mam mieszane uczucia. Według mnie to zwykłe naciągactwo na konto nieszczęśliwego wypadku. I nie jest istotne czy naciąga się bogatego czy biednego. Naciągactwo to naciągactwo i już.
hyh
4 lata temu
ide złamać noge zw
lkjhbgv
4 lata temu
Mało bardzo mało supermarket wykpił się jałmużną.
bDztOUmj
Jozef
4 lata temu
Trochę śmiechu bo boni za uderzenie w twarz dostał 20.000 zł A sąd kiedyś wydał wyrok ze łapówka w kwocie 40.000zl to nie łapówka Widocznie poszkodowana osoba jest osoba B, biedna stad kwota 50.000 jest tak ogromana
mp
4 lata temu
Ciekawe,czy jakby wyrznęła w kościele,to tez by sąd dał takie odszkodowanie?
krew
4 lata temu
a jak ja zlamalem w wieku 10 lat w szkole reke w lokciu z przemieszczeniem do mialem 1% uszczerbku i dostalem 200zl... co z tego ze rehabilitacja kosztowala 4tys zl abym mial normalna sprawnosc poniewaz moglem miec uraz staly NIENAWIDZE TZW BIEGŁYCH DE*****
w końcu
4 lata temu
W końcu czuję się jak w Ameryce :)
Janusz Mankie...
4 lata temu
Najpierw żądacie wypłacania ludziom kosmicznych odszkodowań, a później płaczecie, że składki coraz wyższe.
sowasowa
4 lata temu
wielka afera 50 tyś a co to jest dla takiego lidla.... śmiech
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić