o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

List do Kaczyńskiego od urzędniczki. Alarmuje ws. resortu zdrowia

83
Podziel się

O natychmiastową interwencję w ministerstwie zdrowia apeluje do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego była urzędniczka resortu. Jej zdaniem mogło dojść tam do poważnych naruszeń prawa.

Urzędniczka do prezesa PiS: osoba, która sygnalizuje nieprawidłowości jest usuwana z pracy przez członków pana rządu"
Urzędniczka do prezesa PiS: osoba, która sygnalizuje nieprawidłowości jest usuwana z pracy przez członków pana rządu" (PAP, Tomasz Gzell)
bDXWPwGd

List do szefa rządzącej partii napisała była naczelniczka Departamentu Polityki Lekowej w ministerstwie. W piśmie, do którego dotarł "Fakt", Edyta M. zarzuca wiceministrowi Marcinowi Czechowi działanie na rzecz koncernów farmaceutycznych kosztem pacjentów.

Była urzędniczka wprost stwierdza, że wiceszef resortu łamie ustawę refundacyjną. Edyta M. wymienia też konkretne leki, za które pacjenci muszą płacić więcej. Jak wyjaśnia dziennik, w efekcie tego procederu mimo refundacji lek w aptece jest droższy, niż gdyby dopłaty państwa nie było.

"Podwyższenie cen leków i łamanie ustawy refundacyjnej przez Ministra Czecha skutkuje tym, że każdego dnia polscy pacjenci płacą kilkaset złotych więcej za swoje leki" - stwierdza urzędniczka do Jarosława Kaczyńskiego.

bDXWPwGf

Zdaniem byłej naczelniczki, jej zwolnienie z pracy związane jest z wcześniejszą próbą przeciwdziałaniu łamania prawa przy decyzjach refundacyjnych. Kobieta twierdzi, że była szykanowana po tym, jak w tej sprawie zwróciła się do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

"Panie prezesie, pańskie ugrupowanie pracowało nad ustawą o sygnalistach, tylko po co? Skoro osoba, która sygnalizuje nieprawidłowości jest usuwana z pracy i to przez członków pana rządu" - słowa Edyty M. cytuje fakt.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXWPwGl
Zobacz także: Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.
bDXWPwGG
KOMENTARZE
(83)
ak001
2 lata temu
Ona oszalała? Pisze donos na złodzieja do szaleńca? Równie dobrze mogła by napisać skargę do kota prezesa.
Dowódca Sygna...
2 lata temu
Kobieto, nic nie rozumiesz! Sygnaliści mają donosić wyłącznie na OPOZYCJĘ oraz różne złogi po PO i PSL. Zapamiętaj raz na jutro: PiS nie ruszamy. Do roboty!!!
jasnowifz
2 lata temu
Jarek ogarnicie sie no bedzie po was
bDXWPwGH
lili
2 lata temu
WLADZA JEDNO OSOBOWA I TAK MA BYC
um
2 lata temu
Ciekawa kombinacja - bolszewickie metody działania połączone ze strukturą mafijną.
psik
2 lata temu
czas z nimi kończyć
B52
2 lata temu
POganie lisy piszą
bobo
2 lata temu
popierali dobra zmianę lepszych panów a oni pokazują teraz gdzie maja tych co na nich glosowali ale to jeszcze nie koniec ale to dobrze tym wszystkim starucho i mohierom
realiśći
2 lata temu
Trafi do jednej celi z Giertychem i Czarneckim. Jest dojna zmiana. Prezes kazał szabrować ile się da. Kto śmie się przeciwstawiać? Bóg błogosławi sprytowi PiS, Honorem PiS jest zajumać i nie dać się złapać, a Ojczyzna- to to wszystko co PiS już szczęśliwie zajumał i jeszcze zajuma.
NaPOzór
2 lata temu
Towarzysz Kaczynsky się tym nie przejmuje.
gość
2 lata temu
Najpierw to trzeba sprawdzić czy to prawda.
Mmm
2 lata temu
Ciekawe kiedy powiesi się ta pani która napisała list..... No chyba że strzeli sobie kilka razy w brzuch a później dwa razy w głowę
kol.
2 lata temu
i tak niech kazdy ocenia dobra zmiane,moze wreszczie sie to skonczy.
bDXWPwGz
dudek
2 lata temu
cały pis
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić