Wróć na
oprac. Paulina Górnicka
|

Łódź. Zamknięty węzeł A1. Wiadukt zaczął pękać

52
Podziel się

Łódź. Poważne utrudnienia dla kierowców podróżujących autostradą A1 na północ i na południe Polski. Węzeł Łódź Północ został zamknięty, bo zaczęły pękać elementy jego konstrukcji.

Poważne utrudnienia dla kierowców na  A1
Poważne utrudnienia dla kierowców na A1 (PAP)
bCOhdiFx

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wiadukt został zamknięty dla pojazdów jadących w stronę Katowic. Cały ruch został przełożony na wiadukt dla pojazdów udających się w kierunku Gdańska. Kierowcy muszą jechać zwężeniem przez odcinek o długości około trzech kilometrów. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

"Zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych, które uległy uszkodzeniu (pęknięciu). Wyłączenie z ruchu pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania, które określą rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu" - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

bCOhdiFz

Usterki wykryto podczas rutynowej kontroli. Rzecznik GDDKiA Jan Krynicki zapewnił w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim", że nie było zagrożenia dla użytkowników, ale wykryte pęknięcia to sygnał, że takie niebezpieczeństwo mogłoby się pojawić.

Rzecznik podkreślił, że badania pozwolą ocenić, jak szybko potrzebna jest naprawa. - Może da się z nią poczekać rok, dwa, w jakimś bardziej sprzyjającym okresie z mniejszym ruchem, a może trzeba naprawić wiadukt od razu - dodał.

Łódź-Północ to jeden z największych węzłów drogowych w Polsce. Jest częścią obwodnicy miasta i łączy autostradę A1 i A2.

bCOhdiGa
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(52)
KaczyKuper
9 miesięcy temu
No pewnie że będzie trzeba naprawić, tylko kto kasę wyłoży ? Skoro zapewne wykonawca dawno już zbankrutował...
Zawszewolny
9 miesięcy temu
Znowu walek ktos wykrecil ach te firmy
007
9 miesięcy temu
a gdzie sztuka inżynierska ? ktoś ten wiadukt projektował, obliczał. powinien uwzględnić wszelkie możliwe sytuacje a przede wszystkim obciążenie i użyć odpowiedniego współczynnika obciążenia. ale tego się już od lat nie robi bo budowa wyszła by za drogo. inna kwestia materiały do budowy, stal, beton. wszędzie oszczędności.
bCOhdiGb
wwr
9 miesięcy temu
thuskowe autostrady praktycznie najdroższe na świecie...
sivuple
9 miesięcy temu
a Akwedukt w Rzymie stoi nadal :o widocznie robili go bez przetargu :D
Najnowsze komentarze (52)
Dixi
9 miesięcy temu
Tłuczki jedne. Taką fuszerkę zarobić! Skandal!
InFo
9 miesięcy temu
Kiedyś budowano brzydko, prosto, ale solidnie i ergonomicznie. Teraz inżynierowie wymyślają jakieś niepraktyczne dziwolągi, którymi można się pochwalić na Facebooku, ale nie nadają się do użytku. Nie dotyczy to tylko mostów i wiaduktów, ale również budynków.
fgromala
9 miesięcy temu
Ważne ,że wykryto coś przed tragedią,szacunek dla inżynierów czuwających nad stanem technicznym skrzyżowania autostrad,Ważne że ,,przed szkodą,, Polak mądry.Niedoróbki zdarzają się nie tylko w Polsce, a wykonawstwo nie było wyłącznie polskie.
Paprochy
9 miesięcy temu
P Paprochy inżynierskie nie nadają się nawet do kopania rowów. Dramat najtańsza oferta wygrywa i płacimy wszyscy 2 razy za to samo a drogi dalej jak po wojnie a błazny balują za nasze pieniądze.
eh
9 miesięcy temu
a gdzie trzaskofski z taśmą , zaklei i bedzie dobrze , moze mu tusek pomoże kropelkom albo poxipolem w ramach gwarancji...tych co to nadzorowali i odebrali od razu do więzienia, i przepadek łapówek...
Herman
9 miesięcy temu
a taki fajny był amerykancki.....heee...heeee a wzioł i sie popsuł
a1
9 miesięcy temu
A to ci pech! W Warszawie Czaskowski z Czajką, w Łodzi Zdanowska z Wiaduktem. Budowali Włosi, czy Chińczycy?
a1
9 miesięcy temu
A to ci pech! W Warszawie Czaskowski z Czajką, w Łodzi Zdanowska z Wiaduktem. Budowali Włosi, czy Chińczycy?
bCOhdiFT
maciek
9 miesięcy temu
komuna
bratan
9 miesięcy temu
Węzeł Łódź Północ, budowany od 2010 roku, oddany do użytku w lipcu 2016 r.
Janusz
9 miesięcy temu
To normalne że beton penka tak że nie ma co się martwić
prawda
9 miesięcy temu
Jeden ż------y-------d wybudował byle jak, a drugi ż------y------d będzie naprawiał ,aby była ciągłość w dojeniu..... Kierowców ,ogólnie PO-laków.
JAn Miodek
9 miesięcy temu
wszystko wina Tuska
dder
9 miesięcy temu
nie bądź wiadukt i nie pękaj - jarosław
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić