oprac. oprac. Paulina Górnicka
|

Łódź. Zamknięty węzeł A1. Wiadukt zaczął pękać

52 reakcje
0
0
52
Podziel się

Łódź. Poważne utrudnienia dla kierowców podróżujących autostradą A1 na północ i na południe Polski. Węzeł Łódź Północ został zamknięty, bo zaczęły pękać elementy jego konstrukcji.

Poważne utrudnienia dla kierowców na  A1
Poważne utrudnienia dla kierowców na A1 (PAP)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wiadukt został zamknięty dla pojazdów jadących w stronę Katowic. Cały ruch został przełożony na wiadukt dla pojazdów udających się w kierunku Gdańska. Kierowcy muszą jechać zwężeniem przez odcinek o długości około trzech kilometrów. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

"Zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych, które uległy uszkodzeniu (pęknięciu). Wyłączenie z ruchu pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania, które określą rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu" - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Usterki wykryto podczas rutynowej kontroli. Rzecznik GDDKiA Jan Krynicki zapewnił w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim", że nie było zagrożenia dla użytkowników, ale wykryte pęknięcia to sygnał, że takie niebezpieczeństwo mogłoby się pojawić.

Rzecznik podkreślił, że badania pozwolą ocenić, jak szybko potrzebna jest naprawa. - Może da się z nią poczekać rok, dwa, w jakimś bardziej sprzyjającym okresie z mniejszym ruchem, a może trzeba naprawić wiadukt od razu - dodał.

Łódź-Północ to jeden z największych węzłów drogowych w Polsce. Jest częścią obwodnicy miasta i łączy autostradę A1 i A2.

52
0
0
KOMENTARZE
(52)
KaczyKuper
2 miesiące temu
No pewnie że będzie trzeba naprawić, tylko kto kasę wyłoży ? Skoro zapewne wykonawca dawno już zbankrutował...
Zawszewolny
2 miesiące temu
Znowu walek ktos wykrecil ach te firmy
007
2 miesiące temu
a gdzie sztuka inżynierska ? ktoś ten wiadukt projektował, obliczał. powinien uwzględnić wszelkie możliwe sytuacje a przede wszystkim obciążenie i użyć odpowiedniego współczynnika obciążenia. ale tego się już od lat nie robi bo budowa wyszła by za drogo. inna kwestia materiały do budowy, stal, beton. wszędzie oszczędności.
wwr
2 miesiące temu
thuskowe autostrady praktycznie najdroższe na świecie...
sivuple
2 miesiące temu
a Akwedukt w Rzymie stoi nadal :o widocznie robili go bez przetargu :D
Najnowsze komentarze (52)
Dixi
2 miesiące temu
Tłuczki jedne. Taką fuszerkę zarobić! Skandal!
InFo
2 miesiące temu
Kiedyś budowano brzydko, prosto, ale solidnie i ergonomicznie. Teraz inżynierowie wymyślają jakieś niepraktyczne dziwolągi, którymi można się pochwalić na Facebooku, ale nie nadają się do użytku. Nie dotyczy to tylko mostów i wiaduktów, ale również budynków.
fgromala
2 miesiące temu
Ważne ,że wykryto coś przed tragedią,szacunek dla inżynierów czuwających nad stanem technicznym skrzyżowania autostrad,Ważne że ,,przed szkodą,, Polak mądry.Niedoróbki zdarzają się nie tylko w Polsce, a wykonawstwo nie było wyłącznie polskie.
Paprochy
2 miesiące temu
P Paprochy inżynierskie nie nadają się nawet do kopania rowów. Dramat najtańsza oferta wygrywa i płacimy wszyscy 2 razy za to samo a drogi dalej jak po wojnie a błazny balują za nasze pieniądze.
eh
2 miesiące temu
a gdzie trzaskofski z taśmą , zaklei i bedzie dobrze , moze mu tusek pomoże kropelkom albo poxipolem w ramach gwarancji...tych co to nadzorowali i odebrali od razu do więzienia, i przepadek łapówek...
Herman
2 miesiące temu
a taki fajny był amerykancki.....heee...heeee a wzioł i sie popsuł
a1
2 miesiące temu
A to ci pech! W Warszawie Czaskowski z Czajką, w Łodzi Zdanowska z Wiaduktem. Budowali Włosi, czy Chińczycy?
a1
2 miesiące temu
A to ci pech! W Warszawie Czaskowski z Czajką, w Łodzi Zdanowska z Wiaduktem. Budowali Włosi, czy Chińczycy?
maciek
2 miesiące temu
komuna
bratan
2 miesiące temu
Węzeł Łódź Północ, budowany od 2010 roku, oddany do użytku w lipcu 2016 r.
Janusz
2 miesiące temu
To normalne że beton penka tak że nie ma co się martwić
prawda
2 miesiące temu
Jeden ż------y-------d wybudował byle jak, a drugi ż------y------d będzie naprawiał ,aby była ciągłość w dojeniu..... Kierowców ,ogólnie PO-laków.
JAn Miodek
2 miesiące temu
wszystko wina Tuska
dder
2 miesiące temu
nie bądź wiadukt i nie pękaj - jarosław
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić