o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Loty Marka Kuchcińskiego nie zaszkodziły PiS. Duża przewaga w sondażu

4
Podziel się

Według najnowszego sondażu w wyborach do parlamentu partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 44 proc. poparcia. Na Koalicję Obywatelską głos chce oddać 27 proc. badanych. Blok Lewicy cieszy się poparciem 11 proc. respondentów. Próg wyborczy przekroczyłaby też Konfederacja.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę PiS zdobyłby zdecydowaną większość
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę PiS zdobyłby zdecydowaną większość (PAP, Piotr Polak)
bEJEijDV

Kolejny sondaż daje zdecydowanie zwycięstwo Prawu i Sprawiedliwości. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosować chce 44 proc. badanych. To wzrost o 2 punkty proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Taki wynik daje samodzielną większość PiS - wynika z badania Kantar przeprowadzonego dla Faktów TVN i TVN24. Obozowi Zjednoczonej Prawicy nie zaszkodziła afera związana z podróżami rządowymi samolotami marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Koalicja Obywatelska może liczyć na 27 proc. poparcie. Identyczne jak w poprzednim sondażu. Miejsce na podium przypada Lewicy. Porozumienie SLD, Wiosny Roberta Biedronia i Razem daje im 11 proc. To wynik lepszy o 2 p.p., niż gdy partie nie szły w koalicji. Do Sejmu dostałaby się również Konfederacja. 5 proc. również zawdzięcza wspólnym listom. Poprawa o 1 p.p.

bEJEijDX

Pod progiem wyborczym znalazłby się Kukiz’15 i PSL z 4 proc. Osobno partie mogły liczyć na 9 proc. Bezpartyjnych Samorządowców popiera 1 proc. ankietowanych. 5 proc. badanych nie wie na kogo oddać głos. Sondaż przeprowadzono telefonicznie w dniach 12-13 sierpnia, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 dorosłych Polaków.

Zobacz także: Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu
bEJEijEd

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJEijEy
KOMENTARZE
(4)
sonda
2 lata temu
PO zaszkodziło sobie przyjmując osoby które wspierają zboczeńców!
sse
2 lata temu
I wcale mnie to nie dziwi.Żeby robić komuś zarzuty trzeba samemu być uczciwym.
ohio
2 lata temu
Twardogłowy elektorat Z Ciemnogrodu jest niereformowalny.
bEJEijEz
analityk
2 lata temu
"Demokracja skończy się wtedy, gdy rząd zrozumie, że może przekupić obywateli ich własnymi pieniędzmi" - Alexis de Tocqueville (XIX w.). Nic nie zaszkodzi PiS dopóki płaci łapówkę społeczeństwu. Mogą robić co chcą.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić