o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Lublin. Pacjenci zarażeni bakterią podczas operacji

8
Podziel się

Pięć osób, które przeszło operację zaćmy w szpitalu w Lublinie, zostało zarażonych gronkowcem. Wszyscy mają powikłania i ponownie trafili na oddział - tym razem specjalistyczny.

Lublin. Pacjenci zarażeni bakterią podczas operacji (zdj. ilustracyjne)
Lublin. Pacjenci zarażeni bakterią podczas operacji (zdj. ilustracyjne) (PAP, Leszek Szymański)
bEKfCZQl

Chodzi o pacjentów, którzy poddani zostali operacji oka z powodu zaćmy w szpitalu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie - podaje RMF FM. U pięciu osób - już po wypisaniu po zabiegu - stwierdzono zapalenie gałki ocznej, a ich stan zagrażał utratą wzroku.

- Jedna osoba zgłosiła się w niedzielę, po dwoje w poniedziałek i wtorek - powiedział stacji prof. Jerzy Mackiewicz z Kliniki Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Szpitala Klinicznego nr 1, gdzie trafiły osoby z powikłaniami.

Lekarz wyjaśnił, że w przypadku wszystkich zarażonych gronkowcem konieczny był kolejny zabieg chirurgiczny. Udało się opanować stan zapalny u wszystkich z tych osób. Prof. Mackiewicz zaznaczył, że jakość widzenia będzie można ocenić dopiero za kilka miesięcy.

bEKfCZQn
Zobacz także: Akcja ratunkowa w Szczyrku. Relacja reportera WP

Dr Andrzej Ciołko, rzecznik lubelskiego szpitala, w którym pacjenci przeszli zabieg, potwierdza RMF FM, że infekcję bakteryjną stwierdzono u pięciu z dziewięciu operowanych jednego dnia.

bEKfCZQt

Zakażenie gronkowcem w Lublinie. Nadzór sanepidu

Dodaje, że po wykryciu zakażenia w Szpitalu Wojewódzkim im. Wyszyńskiego wstrzymano wykonywanie zabiegów zaćmy. Sala operacyjna została wyłączona z użytkowania, a pracownicy starają się ustalić źródło zakażenia gronkowcem.

Sprawę nadzoruje także lubelski sanepid.

bEKfCZQu

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKfCZQO
KOMENTARZE
(8)
Halina St.
2 lata temu
Nic dziwnego ,przynajmniej puszą o tym w polskich mediach ,a moja Córka w UK ,była w szpitalu ,miała operacyjnie usuwana osemke- ząb,że szpitala wyszła z gronkowcem złocistym. Dowiedziała się o tym po 12 miesiącach i to wtedy gdy była w Polsce ,poszła do specjalisty i on odrazu ,zapytał moją córkę ,czy była w szpitalu . Nie ma fizycznej możliwości dochodzić w UK odszkodowania. Dlatego nie jestem absolutnie zdziwiona tym faktem ,że zaraziły się gronkowcem w szpitalu podczas operacji. W Polsce ,przynajmniej o tym wiedzą teraz wszyscy Polacy ,w UK ,nikt ,oprócz zarażonej. Lekarz powiedział ,że zbyt późno został wykryty ,ale w UK ,czeka się na specjalistyczne badanie około roku ,a najkrócej to sześć miesięcy. Te osoby w Polsce ,mogą wyzdrowieć całkowicie ,czego im z całego serca życzę.
erty
2 lata temu
Moją matkę też zarazili gronkowcem podczas operacji, co poskutkowało tym, że nie można było jej zrobić kolejnych zabiegów i moja matka zmarła...
Pimpek
2 lata temu
To samo zakażenie u wszystkich, ktoś nie umył rączek.
bEKfCZQP
taka prawda
2 lata temu
witamy w szpitalu na kraśnickich, największej umieralni i najgorszym szpitalu w Polszy
Aa
2 lata temu
Krasnickie i wszystko jasne
jan
2 lata temu
Czy stracą wzrok jak to bywa przy takim zakażeniu? Czy szpital zapłaci odszkodowanie? Pewnie nic nie dostaną, a lekarze jak zawsze niewinni
33
2 lata temu
niby wszystko takie cacy, szpital leczy a w prezencie jak nie chusta to gronkowiec, leki też ostatnio afery była też leczą tylko w gratisie rak
beza
2 lata temu
szczyt wszystkiego !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić