REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 14 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
02.12.19 (21:32)

Lufthansa ukarana. Ponad 900 nielegalnych lotów

Linie lotnicze Lufthansa od kilku miesięcy wykonywały nielegalne loty do Stanów Zjednoczonych. Amerykanie twierdzą, że niemiecka firma doskonale wiedziała, że nie ma wymaganych pozwoleń. Mimo to Lufthansa łamała prawo, a teraz zapłaci za to ogromną karę.
iStock.com

Federal Aviation Administration czyli Amerykański Urząd Lotniczy nałożył na Lufthansę karę finansową. Linie lotnicze mają do zapłacenia 6,5 miliona dolarów. To równowartość ok. 25 milionów złotych.

Powodem nałożenia kary finansowej jest złamanie prawa przez Lufthansę. W ciągu ostatnich kilku miesięcy przewoźnik łamał przepisy, wykonując loty do USA, bez wymaganych zezwoleń.

REKLAMA

FAA dopatrzyła się kilku nieścisłości w dokumentach. Każda linia lotnicza ma wykaz lotnisk, na które może wykonywać loty. W przypadku Lufthansy brakowało w spisie dwóch lotnisk, ale mimo to loty się odbywały.

Zobacz też: Samolot z Monachium do Wrocławia zawrócił w połowie drogi

Pierwsza nielegalna trasa to Frankfurt - Filadelfia. W okresie od października 2018 roku do kwietnia 2019 roku wykonano na niej 292 loty. Druga to Frankfurt - San Diego. Tutaj od marca 2018 roku do maja 2019 roku wykonano aż 600 lotów.

Federal Aviation Administration utrzymuje, że Lufthansa wiedziała o wymogach i obowiązującym prawie. Nielegalne loty miały być wykonywane z pełną świadomością.

Linie lotnicze mają teraz 30 dni na ustosunkowanie się do kary. Nie wiadomo, czy naprawdę Lufthansa wiedziała o wymogach i świadomie łamała zasady. Jak dotąd wydano tylko krótkie oświadczenie, w którym poinformowano o współpracy z urzędem lotniczym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij