Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Grzegorz Burtan
Grzegorz Burtan
|
aktualizacja

Luksusy w chińskim pociągu. Tak to wygląda od środka

25
Podziel się:

Pendolino teoretycznie wniosło trochę luksusu do polskiej kolei. Nie umywa się to jednak do warunków, jakie znajdziemy w pociągu relacji Hong Kong - Pekin. Jeden z youtuberów uchwycił każdy detal na filmie.

Pociąg G80 relacji Hong Kong - Pekin robi wrażenie
Pociąg G80 relacji Hong Kong - Pekin robi wrażenie (Wikimedia Commons CC BY, N509FZ)

Bilet na klasę biznes kupimy już za 157 dolarów (niecałe 600 zł). Może to brzmi jak wygórowana cena za pociąg, ale jest ona uzasadniona kilkoma ważnymi aspektami. Po pierwsze, trasa jaką musi przebić podróżnik to 2441 kilometrów! To nieco więcej niż trasa samochodem z Warszawy do Barcelony.

Po drugie, prędkość taboru wynosi około 300 km/h. Trasa między Hong Kongiem a Pekinem jest pokonywana w niecałe dziewięć godzin. To naprawdę kosmicznie dobry wynik, a taką podróż można traktować również w kategoriach doświadczenia.

No właśnie, doświadczenie. Na kanale Marka Smitha możemy zobaczyć, jak wygląda czekanie na podróż, sama podróż i dotarcie do punktu docelowego. I jest to naprawdę przyjemna podróż. Fotele można rozłożyć od poziomu, obsługa przypomina raczej tę, którą znamy z samolotów, a dworce oraz same maszyny są nowoczesne i eleganckie. Trudno nie odnieść wrażenia, że Chiny postarały się, by szybka kolej wyglądała jak wizytówka ich kraju.

I udało im się, bo w końcu to turysta wrzucił wideo z relacji w tej podróży. Warto je zobaczyć, bo podróż zdecydowanie robi wrażenie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
gość
3 lata temu
Wszyscy ciągle narzekają! Typowi Polacy! Może i jesteśmy daleko w tyle ale cos zmienia sie na lepsze Proponuję wszystkim narzekającym przejechać się wyremonowanymi torami z Krakowa do Rzeszowa 160km/h
KRIS
3 lata temu
MAGLEV w Szanghaju - 531km/godz. Ale to był tylko dojazd na lotnisko - 17km. Rozpędził się, kilka minut na prędkości szczytowej i już hamowanie.....
Gubernator
3 lata temu
A nasze pociągi 160 km\h...................
ja1000
3 lata temu
Jechałem też Maglew z Shanghaju super sprawa za tydzień będę w HK i też będę ( więc jechał na krótkiej trasie do Shenzen sprawdzę też ten ;-)
duzynh
3 lata temu
Szkoda że zobaczyłem złapałem przez ten film doła gdzie ja jestem i co ja w tym kraju robię do tej pory.Marzenie coś takiego oni mogą mieć brak słów co to się podziało z tą Polską.
xyz
3 lata temu
ale nowosc ... tym pociągiem jechalem juz w 2017roku ohoho...
lysy kon
3 lata temu
dlaczego po 1989 Polska nie poszła drogą Chińskiej Republiki Ludowej? Bo nowy wielki brat strzeliłby focha i mielibyśmy drugą Jugosławię, proszę Państwa.
ninka
3 lata temu
chcemy taki w Polsce
xx
3 lata temu
przebić?
xD
3 lata temu
Wniosek z artykułu prosty - w Chinach jest komunizm; komuno wróć!
XiunHi
3 lata temu
W Chinach nie rzadza Zydzi.
osa
3 lata temu
robi wrażenie ! super i wcale nie drogo !
gość
3 lata temu
Luksusy do jest kibelek EN57
nemo
3 lata temu
TYLKO poMARZYĆ GDYBY NIE rządy nieudaczników po-psl BYĆ MOŻE I U NAS BYŁOBY COŚ W TYM RODZAJU UCHOWAJ NAS PANIE PRZED poWROTEM złodziejskiej mafii
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić