o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Maciej Mitera o uchwale Sądu Najwyższego. "Nie jest wiążące dla sądów powszechnych"

15
Podziel się

- Uchwała Sądu Najwyższego jest uchwałą o zasadniczym znaczeniu. SN chyba nigdy w tak dużym składzie się nie zbierał - oświadczył na konferencji prasowej Maciej Mitera. Rzecznik KRS przekazał, że stanowisko SN jest wiążące "tylko i wyłącznie dla tego sądu".

Maciej Mitera (rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa) - zdj. arch.
Maciej Mitera (rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa) - zdj. arch. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bEqaOnhh

- Krajowa Rada Sądownictwa stoi na stanowisku, że uchwała Sądu Najwyższego wiąże tylko składy sędziowskie tego sądu. Ona nie tyczy się sądów powszechny - mówił Maciej Mitera. Przyznał, że "ile podmiotów – od profesorów, po sędziów – to poglądy na te uchwałę są różne". -Ale jedno jest pewne: uchwała nie jest źródłem prawa - dodał.

Przypomnijmy, że w czwartek Sąd Najwyższy podjął uchwałę, w myśl której sędziowie wybrani przez "nową" KRS są nieuprawnieni do orzekania. Rzecznik SN Michał Laskowski podkreślał, że reforma sądownictwa autorstwa PiS jest niezgodna z polskim prawem i paraliżuje działanie wymiaru sprawiedliwości.

bEqaOnhj

- Razem z pierwszą prezes SN przestrzegaliśmy, że wprowadzone rozwiązania będą prowadziły do stanu niepewności w kraju. Sądy zaczęły różnie interpretować wskazania Trybunału. Stąd ta uchwała, która chociaż w minimalnym stopniu usprawni działania sądów - oświadczył rzecznik.

Inne zdanie ma Krajowa Rada Sądownictwa. - Decyzja o odstąpieniu od orzekania zawsze będzie należała do sędziego. Decyzja o odroczeniu rozprawy należy do sądów. Postanowienie SN, chcę podkreślić raz jeszcze, nie wiąże sądów powszechnych - mówił Maciej Mitera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta
bEqaOnhK
KOMENTARZE
(15)
suweren
rok temu
Powołali PiSowskich sędziów to i sądy muszą być PiSowskie i oczywiście wyroki muszą być PiSowskie. Innego porządku rzeczy PiSopaci nie akceptują.
asa
rok temu
PASZLI WON KOMUSZE KU WY Z SN
VIP RANDKI
rok temu
Marzy Ci się darmowy seksik z 18-latkami. Takimi napalonymi licealistami? Umów się z jedną na www.panie.online
bEqaOnhL
apis
rok temu
głupek mitera doszedł do zera
hgft
rok temu
sędzia mizera, czy aby un na pewno ma wykształcenie prawnicze?
FAN
rok temu
Brawo dla fotografa zdjęcie życia. Czego nie można powiedzieć o zainteresowanym. W tej aureoli wygląda jak święty turecki albo któryś z KIMÓW Sądząc po wypowiedzi i wyrazie twarzy rzecznika KRS IQ na poziomie 60 max 70
FAN
rok temu
Brawo dla fotografa zdjęcie życia. W tej aureoli wygląda jak święty turecki albo któryś z KIMÓW Sądząc po wypowiedzi i wyrazie twarzy rzecznika KRS IQ na poziomie 60 max 70
FAN
rok temu
Brawo dla fotografa zdjęcie życia. W tej aureoli wygląda jak święty turecki albo któryś z KIMÓW Sądząc po wypowiedzi i wyrazie twarzy rzecznika KRS IQ na poziomie 60 max 70
Fenomenalne
rok temu
Zdjęcie z aureolą
htrt
rok temu
KASTY UBckie do paki z nimi i koniec niszczenia Polski i Polaków
ggggggggg
rok temu
Najlepszy gatnek wazeliny.
HWDpis
rok temu
Inteligencja z twarzy mu nie bije.pis dostał 2 z egzaminu i wmawia że to wina wykładowcy.
Brawo
rok temu
ani kroku w tył
bEqaOnhD
Jkl
rok temu
Na zdjęciu wygląda jakby miał aureolę nad głową.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić