o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Maciej Nawacki tłumaczy dlaczego podarł wniosek sędziów. "Tak wyraża się dezaprobatę"

38
Podziel się

- To jest przyjęte w naszej kulturze - stwierdzil prezes Sądy Rejonowego w Olsztynie i członek KRS Maciej Nawacki. Tak tłumaczył się, dlaczego podarł projekty uchwał, pod którymi podpisało się 31 sędziów.

Maciej Nawacki tłumaczy dlaczego podarł wniosek sędziów. "Tak wyraża się dezaprobatę"
Maciej Nawacki tłumaczy dlaczego podarł wniosek sędziów. "Tak wyraża się dezaprobatę" (PAP, Tomasz Waszczuk)
bDYMoKwl

- Chociażby taki obrazek, przewijający się w mediach, Nancy Pelosi drącej dokument. To jest przyjęte w naszej kulturze, wyraża się w ten sposób dezaprobatę - tłumaczy w rozmowie z gazeta.pl swoje zachowanie Maciej Nawacki.

Przypomnijmy, że w piątek prezes Sądu Rejonowego i jednocześnie członek tzw. nowej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Nawacki przewodniczył zebraniu sędziów. Miano na nim zaopiniować roczne sprawozdanie z działalności sądu. Sędziowie je odrzucili, w zamian za to zażądali wprowadzenia do porządku obrad głosowania nad trzema uchwałami.

bDYMoKwn

Jedna z nich wzywała Nawackiego do "zaprzestania działań utrudniających Juszczyszynowi wykonywania obowiązków sędziego". Druga dotyczyła krytycznego stanowiska sędziów w sprawie tzw. ustawy kagańcowej. Wezwano w niej także do zaprzestania podważania przez przedstawicieli władzy uchwały trzech izb Sądu Najwyższego z 23 stycznia oraz do dymisji sędziów-członków tzw. nowej KRS.

Trzecia uchwała dotyczyła przesłania dwóch poprzednich prezydentowi, I prezes SN, prezesowi Sądu Okręgowego w Olsztynie, marszałkom Senatu oraz Sejmu, premierowi, ministrowi sprawiedliwości oraz przewodniczącemu KRS.

bDYMoKwt

Pod wnioskiem o wprowadzenie do porządku obrad tych uchwał podpisało się 31 sędziów.

Nawacki nie dopuścił do wprowadzenia pod obrady głosowania nad tymi uchwałami, co więcej, na oczach zebranych sędziów z uśmiechem podarł dokumenty.

Źródło: gazeta.pl

bDYMoKwO
KOMENTARZE
(38)
pod Karpacie
rok temu
skończony błazen, żenada !!!!!!!!!!!!!!
asa
rok temu
ale de=bil
FRYC
rok temu
Gęba pospolita IQ 60 max 70. To są elity skundlonej zmiany
bDYMoKwP
KIO
rok temu
JEDEN SPRAWIEDLIWY WSROD NARODU POLSKIEGO
sygnały dnia
rok temu
Bardzo dobrze lewactwo krótko za m*************
koool
rok temu
burak i cham
Mu lan 100
rok temu
Powinien jeszcze się nimi podetrzeć , tak niektórzy ludzie z gminu i niedouczone prostactwo się zachowuje, więc dlaczego nie miał by tego zrobić przedstawiciel elity , buuuuu
remmarek
rok temu
To nie Maciej Nowacki śmieje się Wam w twarz, to nie on drze projekty uchwał, szarga Wasze dobre imię... on jest zbyt mały. To PiS, patyjne przyzwolenie na bycie chamem, na arogancję, butę... pisowskie nadczłowieczeństwo.
jasiu
rok temu
zrobiłem 12 wpisów przec 1 godz i wszytkie faszyści wykreślili
Jerzy
rok temu
postępowanie Prezesa Sądu przypomina faszystowskie postepowania w Niemczech . Czyż 1-sze objawy narodowego socjalizmu w najgorszym wydanie ???? Akiedy powstana Obozy koncentracyjne ?
miłośnik PiS
rok temu
Tak tylko cham wyraża dezaprobatę.
mmnmnmnmnm
rok temu
Czy to znaczy że ten nieudacznik życiowy porównuje się do Pelosi
HWDpo
rok temu
Brawo Panie sędzio!
bDYMoKwH
Gość
rok temu
To nawet chcą decydować, czego ma dotyczyć spotkanie. Tego, czego oni chcą, ustalony porządek ich nie interesuje. No cóż, przecież to nadzwyczajna kasta. A tego Juszczyszyna to powinno się skierować na badania psychiatryczne, bo jak widać, ma problem ze zrozumieniem decyzji przełożonych i tym bardziej jako sędzia, z respektowaniem prawa. Wywalić z roboty i do psychiatryka.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić