Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Maciej Stuhr wbija szpilę wszystkim hejterom Halloween

838
Podziel się

Krótki wpis aktora wystarczył, by na jego profilu ponownie rozpętała się burza. Tym razem poszło o Halloween i... wpis z Wikipedii.

Maciej Stuhr wbija szpilę wszystkim hejterom Halloween
(East News)
bEUPnDKJ

"Kto wiedział, że Halloween ma de facto katolickie korzenie?" Takim pytaniem zaskoczył fanów na Facebooku Maciej Stuhr, udostępniając tym samym link z angielskiej Wikipedii. Artykuł internetowej encykopedii wyjaśnia m.in., że Halloween nawiązuje do katolickiej tradycji, dnia Wszystkich Świętych i pamięci o zmarłych, a w szczególności o świętych.

Pod postem w bardzo krótkim czasie ruszyła lawina komentarzy. Niektórzy przyznawali aktorowi rację, inni ostro go krytykowali, zarzucając, że promuje antykatolickie święto.

Żeby było zabawniej, to mój dziadek pamięta jak jako dzieciak drążył dynie i wycinał jej oczy i zęby. 80 lat temu na na wiosce na kresach wschodnich raczej nie mieli świąt zapożyczonych z USA - pisze jeden z użutkowników.

bEUPnDKL

Przy okzaji dostało się także klerowi. Jeden z internautów zarzucił, że krytyka Halloween, jaka pada ze strony Kościoła ma bardzo prozaiczne powody. "Przecież najwiekszym problemem Halloween nie jest to, że ludzie sie bawią, tylko fakt wywalania kasy na pierdoły, zamiast kłaść ją na tacę" - napisał.

Powolywać się na Wikipedie jako "wiarygodne" źrósło informacj...Panie Macieju wystarczy - krytykuje jedna z internautek.

Nie katolickie, a pogańskie, które zostały schrystianizowane jak większość polskich/europejskich tradycji - pisze kolejna.

bEUPnDKR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUPnDLm
KOMENTARZE
(838)
Ron
3 lata temu
ang. Halioween w tłumaczenia na polski WIGILIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. To celtyckie święto przejęte przez katolicyzm i koniec kropka.
Logik
3 lata temu
Kiepski aktor gra tylko cytaty, dobry siebie.
Jo
3 lata temu
Szczur jest skończony umysłowo i medialnie, promuje go tylko wp i tvn
bEUPnDLn
Gawrond
3 lata temu
Oj jacko 061 Ciebie twoja Bozia ubogo obdarzyła rozumem!
Czysta krew
3 lata temu
Szczór, weź się do roboty
Pop
3 lata temu
Normalnie Brekvik na tym zdjęciu :)
fehf
3 lata temu
Wpajajcie dzieciom, że takie torturowane trupy to coś co daje dreszczyk emocji, a kanibalizm jest super zabawa, i dodajcie jeszcze broń jak w USA, będzie się działo wtedy. Ślepe naśladownictwo zachodu.
ewa
3 lata temu
Programowanie dzieciaka na miłośnika tortur i kanibalizmu. Madki nie chcą dawać dziecku plastikowych pistoletów ale bawienie się w pokiereszowane trupy i jedzenie ze smakiem pieczonych ludzkich np dłoni to według nich świetna zabawa.
as
3 lata temu
Epatowanie pokiereszowanymi trupami, fascynacja kanibalizmem, jedzenie smacznych pieczonych palców czarownicy czy dreszczyk emocji na widok trupa z obdartą twarzą to wszystko w pakiecie z Halloween, w USA już jest pełno psycholi których to tak fascynuje, że zostają seryjnymi mordercami, pewnie w dzieciństwie zaczęła się ta fascynacja i dreszczyk emocji. Programowanie dzieciaka na miłośnika tortur i kanibalizmu.
KL
3 lata temu
Znowu znawca wszystkiego zabiera głos.
Tak, tak
3 lata temu
Spójrz w lustro Stuhrze, nie musisz wycinać dyni, bo pusta w twoim lustrze, biedaku.
widz
3 lata temu
zwykły frajerzyna aktorski.
GÓRAL
3 lata temu
Szczur niech się już może nie wypowiada na takie tematy!! Z swoim tatke już dostatecznie opluwali Polskę Polaków i ich tradycję!!
bEUPnDLf
wioletta
3 lata temu
szkoda słów..................
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić