Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|

Macierewicz: uniemożliwimy wrogom wkroczenie na nasze terytorium

73
Podziel się

Minister obrony Antoni Macierewicz zapowiedział, że kierowany przez niego resort zrobi wszystko, aby "zwiększyć polską siłę ognia i nie wpuścić wroga na nasze terytorium". W związku z tym zapowiada trzy duże kontrakty.

Jeszcze w tym roku Macierewicz planuje zrealizować trzy kontrakty dla wojska.
Jeszcze w tym roku Macierewicz planuje zrealizować trzy kontrakty dla wojska. (East News)
bEUJsPrF

Macierewicz na antenie telewizji Trwam przekonywał, że istotą polskiej armii jest obrona terytorium i niepodległości kraju. - To jest konstytucyjnie zapisany obowiązek armii polskiej - podkreślił. W jego ocenie, Polsce potrzebna jest taka siła ognia, która uniemożliwi wkroczenie wroga na teren państwa.

Szef MON zapowiedział, że jeszcze w tym roku chce zrealizować trzy kontrakty dla wojska - podpisać lub "przyjąć decydujące rozstrzygnięcia". Wśród nich wymienił kontrakt na system obrony przeciwrakietowej "Wisła", kontrakt na system rakiet średniego zasięgu do 300 km o nazwie "Homar" oraz decyzję, kto wraz z Polską będzie budował okręty podwodne z rakietami manewrującymi.

Przede wszystkim interesy Polski. Dopiero potem dostosowanie do lobby przemysłowych

Podkreślił, że kontrakty te są związane z tworzeniem "swoistego systemu antydostępowego, czyli takiej zdolności rażenia przeciwnika, by nie mógł on dostać się na polskie terytorium". - To jest istota programu, jaki w oparciu o Strategiczny Przegląd Obronny został zdefiniowany przez obecne kierownictwo MON - wyjaśnił minister.

bEUJsPrH

Pytany, czy zostaną kupione śmigłowce dla polskiej armii, Macierewicz zaznaczył, że struktura polskich zakupów, dostosowana jest nie do różnych lobby przemysłowych, czy interesów zewnętrznych, tylko do interesów i celów polskich. - Przede wszystkim musimy zwiększyć siłę ognia - przekonywał.

- Skupiamy się na śmigłowcach dla wojsk specjalnych i śmigłowcach związanych z ratownictwem morskim. Ten przetarg nie tylko został już rozpisany, ale ostateczne oferty będą złożone w grudniu, albo na początku stycznia. Krótko mówiąc będzie podpisany bardzo szybko. Nacisk kładziemy na śmigłowce atakujące i zwiększające zdolność odstraszenia naszego przeciwnika - powiedział Macierewicz.

bEUJsPrN

Źródło: Telewizja Trwam, PAP

bEUJsPsi
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(73)
rezerwa
4 lata temu
Jaki ten człowiek prymitywny, oni wcale nie musza wkraczac na nasze terytorium oni unicestwią nas z daleka. I pozostanie tylko sie poddac. Pańskie 500 czołgów jest niczym wobeć ich 10000 . Tydzien czasu i są nad Odra. Porywa sie z motyką na słońce.
MARIA
4 lata temu
...OBŁĘD I OBSESJA...MACIEREWICZ-TY JESTEŚ ATRAPA!!!...WIESZ O TYM-ALE TOBIE "WŁADZĘ " DALI JESZCZE GŁUPSI OD CIEBIE!!!...GDYBYŚ BYŁ CHOĆ TROCHĘ UCZCIWY, TAK PO KATOLICKU...NIGDY NIE ZATRUWAŁBYŚ ŻYCIA TAK PO CHAMSKU, JAK TY TO ROBISZ...OŚMIESZASZ SIĘ NA KAŻDYM KROKU...A KACZKA I REDEMPTORYSTA RYDZYK DAJĄ CI BŁOGOSŁAWIEŃSTWO!!! WIĘC KOGO WINA JEST WIĘKSZA???...TYCH CO NA WAS GŁOSOWALI!!!!!!!!!...AMEN I MARYJA ZAWSZE DZIEWICA!!!...
bez nicku
4 lata temu
"Macierewicz na antenie telewizji TRWAM..." tylko tam go słuchają i tam mu wierzą. Tym widzom może wcisnąć wszystko, oni to łykną! Największym zagrożeniem dla Polski jest ON sam i jego partyjni kumple oraz Ci co bezmyślnie i bezkrytycznie wierzą w JEGO brednie.
bEUJsPsj
123
4 lata temu
odpowiedzi targowicy powskiej i nowoczesnej
Andy
4 lata temu
A kto ma być tym wrogiem? komu ma zależeć na aneksji Polski?
jacek61
4 lata temu
Kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz - Polskę, kiedy rzucą przed siebie grom, kiedy runą żelaznym wojskiem i pod drzwiami staną, i nocą kolbami w drzwi załomocą - ty, ze snu podnosząc skroń, stań u drzwi. Bagnet na broń! Trzeba krwi! - towarzyszu Maciarewicz...
jacek61
4 lata temu
Czyżby tow. Sz'maciarewicz dogadywał się z KIm Dzong Unem...? ;)
Tralala
4 lata temu
Po co wchodzic do kraju z kturego wszyscy uciekaja i bez wojny
Tralala
4 lata temu
Piekarz i jego chliebowa armia
buluuuuuuuuuu...
4 lata temu
Masz racje bij wroga moskala
rrrr nasz rac...
4 lata temu
A ty pierwszy razem z innymi uciekniesz pociągiem albo wojskowym samolotem z pis-elitą i gdzie się schowasz w jakimś bunkrze czy zagranicę?
jmp
4 lata temu
co sam sie polozy na drodze.....
Nickoman
4 lata temu
Ja powiem tak każdemu żołnierzowi dać pancefałs ze zdalnym namierzaniem ( naciskasz przycisk i po sprawie ) zdolny strącić , zestrzelić , zniszczyć helikopter, czołg i po sprawie. Nie trzeba wcale na to dużo pieniędzy i sprawa załatwiona na medal.
bEUJsPsb
I ewa
4 lata temu
No dobra, ale przejdzmy do faktów. Skąd na ulicach Wrocławia,Gdynii,Krakowa i Poznania tyle kobiet w burkach i ich brodatych "inżynierów i architektów."
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić