o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|

Macierewicz: uniemożliwimy wrogom wkroczenie na nasze terytorium

73
Podziel się

Minister obrony Antoni Macierewicz zapowiedział, że kierowany przez niego resort zrobi wszystko, aby "zwiększyć polską siłę ognia i nie wpuścić wroga na nasze terytorium". W związku z tym zapowiada trzy duże kontrakty.

Jeszcze w tym roku Macierewicz planuje zrealizować trzy kontrakty dla wojska.
Jeszcze w tym roku Macierewicz planuje zrealizować trzy kontrakty dla wojska. (East News)
bDJIgbMB

Macierewicz na antenie telewizji Trwam przekonywał, że istotą polskiej armii jest obrona terytorium i niepodległości kraju. - To jest konstytucyjnie zapisany obowiązek armii polskiej - podkreślił. W jego ocenie, Polsce potrzebna jest taka siła ognia, która uniemożliwi wkroczenie wroga na teren państwa.

Szef MON zapowiedział, że jeszcze w tym roku chce zrealizować trzy kontrakty dla wojska - podpisać lub "przyjąć decydujące rozstrzygnięcia". Wśród nich wymienił kontrakt na system obrony przeciwrakietowej "Wisła", kontrakt na system rakiet średniego zasięgu do 300 km o nazwie "Homar" oraz decyzję, kto wraz z Polską będzie budował okręty podwodne z rakietami manewrującymi.

Przede wszystkim interesy Polski. Dopiero potem dostosowanie do lobby przemysłowych

Podkreślił, że kontrakty te są związane z tworzeniem "swoistego systemu antydostępowego, czyli takiej zdolności rażenia przeciwnika, by nie mógł on dostać się na polskie terytorium". - To jest istota programu, jaki w oparciu o Strategiczny Przegląd Obronny został zdefiniowany przez obecne kierownictwo MON - wyjaśnił minister.

bDJIgbMD

Pytany, czy zostaną kupione śmigłowce dla polskiej armii, Macierewicz zaznaczył, że struktura polskich zakupów, dostosowana jest nie do różnych lobby przemysłowych, czy interesów zewnętrznych, tylko do interesów i celów polskich. - Przede wszystkim musimy zwiększyć siłę ognia - przekonywał.

- Skupiamy się na śmigłowcach dla wojsk specjalnych i śmigłowcach związanych z ratownictwem morskim. Ten przetarg nie tylko został już rozpisany, ale ostateczne oferty będą złożone w grudniu, albo na początku stycznia. Krótko mówiąc będzie podpisany bardzo szybko. Nacisk kładziemy na śmigłowce atakujące i zwiększające zdolność odstraszenia naszego przeciwnika - powiedział Macierewicz.

bDJIgbMJ

Źródło: Telewizja Trwam, PAP

bDJIgbNe
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(73)
Ja
3 lata temu
Kiedy ty sie wreszcie obudzisz ????? czlowieku ty masz swizy.
j
3 lata temu
A po co wrog mial by tu wchodzic...??! Niech ktos zaprowadzi tego osobnika do lekarza.
rrrr
3 lata temu
jak wkroczą to ty pierwszy z I sekretarzem uciekniecie, a ja nie mam zamiaru was bronic ani nikogo innego poza moja rodzina bo gdzieś mam ten kraj. Większość pseudopatriotów co tak krzyczą pierwsi uciekną albo się wyprą to po co mam narażać swoje cenne życie za takich krzykaczy.
bDJIgbNf
normalny obyw...
3 lata temu
Trybunał Stanu Was kiedyś rozliczy.Chcę tego dożyć.
antek
3 lata temu
Po kiego nam śmigłowce i rakiety?Wystarczą różańce i obrazki św.papieża.
Najnowsze komentarze (73)
rezerwa
3 lata temu
Jaki ten człowiek prymitywny, oni wcale nie musza wkraczac na nasze terytorium oni unicestwią nas z daleka. I pozostanie tylko sie poddac. Pańskie 500 czołgów jest niczym wobeć ich 10000 . Tydzien czasu i są nad Odra. Porywa sie z motyką na słońce.
MARIA
3 lata temu
...OBŁĘD I OBSESJA...MACIEREWICZ-TY JESTEŚ ATRAPA!!!...WIESZ O TYM-ALE TOBIE "WŁADZĘ " DALI JESZCZE GŁUPSI OD CIEBIE!!!...GDYBYŚ BYŁ CHOĆ TROCHĘ UCZCIWY, TAK PO KATOLICKU...NIGDY NIE ZATRUWAŁBYŚ ŻYCIA TAK PO CHAMSKU, JAK TY TO ROBISZ...OŚMIESZASZ SIĘ NA KAŻDYM KROKU...A KACZKA I REDEMPTORYSTA RYDZYK DAJĄ CI BŁOGOSŁAWIEŃSTWO!!! WIĘC KOGO WINA JEST WIĘKSZA???...TYCH CO NA WAS GŁOSOWALI!!!!!!!!!...AMEN I MARYJA ZAWSZE DZIEWICA!!!...
bez nicku
3 lata temu
"Macierewicz na antenie telewizji TRWAM..." tylko tam go słuchają i tam mu wierzą. Tym widzom może wcisnąć wszystko, oni to łykną! Największym zagrożeniem dla Polski jest ON sam i jego partyjni kumple oraz Ci co bezmyślnie i bezkrytycznie wierzą w JEGO brednie.
123
3 lata temu
odpowiedzi targowicy powskiej i nowoczesnej
Andy
3 lata temu
A kto ma być tym wrogiem? komu ma zależeć na aneksji Polski?
jacek61
3 lata temu
Kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz - Polskę, kiedy rzucą przed siebie grom, kiedy runą żelaznym wojskiem i pod drzwiami staną, i nocą kolbami w drzwi załomocą - ty, ze snu podnosząc skroń, stań u drzwi. Bagnet na broń! Trzeba krwi! - towarzyszu Maciarewicz...
jacek61
3 lata temu
Czyżby tow. Sz'maciarewicz dogadywał się z KIm Dzong Unem...? ;)
Tralala
3 lata temu
Po co wchodzic do kraju z kturego wszyscy uciekaja i bez wojny
bDJIgbMX
Tralala
3 lata temu
Piekarz i jego chliebowa armia
buluuuuuuuuuu...
3 lata temu
Masz racje bij wroga moskala
rrrr nasz rac...
3 lata temu
A ty pierwszy razem z innymi uciekniesz pociągiem albo wojskowym samolotem z pis-elitą i gdzie się schowasz w jakimś bunkrze czy zagranicę?
jmp
3 lata temu
co sam sie polozy na drodze.....
Nickoman
3 lata temu
Ja powiem tak każdemu żołnierzowi dać pancefałs ze zdalnym namierzaniem ( naciskasz przycisk i po sprawie ) zdolny strącić , zestrzelić , zniszczyć helikopter, czołg i po sprawie. Nie trzeba wcale na to dużo pieniędzy i sprawa załatwiona na medal.
I ewa
3 lata temu
No dobra, ale przejdzmy do faktów. Skąd na ulicach Wrocławia,Gdynii,Krakowa i Poznania tyle kobiet w burkach i ich brodatych "inżynierów i architektów."
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić