o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Magdalena Adamowicz i córki żegnają prezydenta. Piękne listy

78
Podziel się

"Wszędzie było Ciebie pełno. Teraz pozostanie pustka" – pisze w liście do męża Magdalena Adamowicz. "Dziennik Bałtycki" opublikował także listy córek zmarłego prezydenta Gdańska, Antoniny i Tereski.

Magdalena Adamowicz i jej córki żegnają męża
Magdalena Adamowicz i jej córki żegnają męża (East News)
bDUruXpN

Listy żony i córek Pawła Adamowicza chwytają za gardło. Magdalena Adamowicz zwraca się do męża: "Pawle, Pawliczku, Pawełku". Żegna "najukochańszego", pisząc, że jej i ich córkom jest bez niego bardzo ciężko.

Ukochana żona
Wdowa po prezydencie wymienia jego zasługi dla miasta, pisze, jak praca na rzecz gdańszczan zmieniła go jako człowieka. "Chociaż byłam trochę zazdrosna o to, że więcej czasu poświęcasz dla Gdańska, to wiedziałam, że to Twoja wielka pasja, która daje Ci szczęście i siłę życiową" – czytamy.

*Nie mam w sobie uczucia nienawiści do zabójcy. Ale jest żal, że w ostatnich latach tak bardzo podsycano nienawiść, podziały w polskim społeczeństwie. Że tak bardzo Cię krzywdzono. Ale dzisiaj nie chcę nikogo obwiniać. Staram się być silna, ale to zasługa Was, drodzy mieszkańcy, przyjaciele Pawła. Dajecie nam niesamowitą siłę. Dziękuję.
-Magdalena Adamowicz
bDUruXpP

Córki
Swojego tatę żegnają 8-letnia Tereska i 15-letnia Antonina Magdalena.

Byłeś bardzo dobrym i kochanym Tatą. Będzie mi brakowało Twojego przytulania i gilgotania tą Twoją fajną brodą. Ale też będzie mi brakowało czytania bajek i opowiadania historyjek. Tatusiu, bardzo Cię kocham. Spoczywaj w pokoju.
-Tereska Adamowicz

"Tatulku kochany, tatusiu mój. Ja się cieszę, że mam jeszcze tyle wspomnień z Tobą. Pamiętam, jak razem ratowaliśmy ślimaki, żeby nie zostały zadeptane. A jak już się zdarzyło, że któryś z nich zginął, to płakałeś razem ze mną" – zaczyna swój list Antonina.

Dziewczynka jest wdzięczna za to, że mimo nawału obowiązków Adamowicz znajdował dla niej "trochę czasu".

bDUruXpV

"Nie denerwowałeś się, jak Ci trochę przeszkadzałam w pracy. Bardzo, bardzo żałuję, że już razem nie zatańczymy na mojej studniówce. Nie wytłumaczysz mi tylu rzeczy, które miałeś mi wytłumaczyć. Po prostu nie starczyło czasu" – czytamy.

Dziękuję za to, jakim byłeś - kochanym, dobrym i ciepłym tatą. Często, jak Ci mówiłam, że jesteś najlepszym tatą na świecie, to Ty żartobliwie odpowiadałeś, że ja nie mam żadnego porównania. Ja to po prostu wiem. Ja już tak bardzo za Tobą tęsknię.
-Antonina Magdalena Adamowicz

Na koniec składa tacie obietnicę, że zaopiekuje się mamą i siostrą. Podkreśla, że choć nikt nie wypełni pustki po nim, to dzięki płynącemu zewsząd wsparciu dadzą radę. Antonina wierzy, że ono będzie obecne nie tylko teraz i po pogrzebie.

Nadal będę się Ciebie radziła. Jak nie będę wiedziała, co zrobić, to pomyślę co zrobiłbyś Ty. Dzięki Oli [Aleksandra Dulkiewicz – p.o. prezydenta Miasta Gdańska – red.] wiem, że Twoje ukochane miasto Gdańsk zostaje też w dobrych rękach. I będziemy je pielęgnować.
-Antonina Magdalena Adamowicz
bDUruXpW

Adamowiczowie poznali się u schyłku lat 90. na Uniwersytecie Gdańskim. Paweł był wtedy asystentem na Wydziale Prawa, Magdalena studentką. Ślub wzięli w 1999 roku. W 2003 r. na świat przyszła ich córka Antonina. W 2010 r. urodziła się Tereska. W rozmowie z Wirtualną Polską rzeczniczka prezydenta Magdalena Skorupka-Kaczmarek wypowiadała się w tym samym tonie. – Kochał swoją rodzinę. Kochał pracę, miasto i rodzinę. Teraz ostatnio był z nimi kilkanaście dni razem na wakacjach świątecznych w grudniu. To chyba był jego najdłuższy urlop z rodziną. W kalendarzu wpisał już następny taki urlop z żoną i dziećmi – ujawniła. Dodała, że miał świetny kontakt z córkami. – Kochał i rozpieszczał młodszą Tereskę. Z Antoniną, starszą, łączyła go niesamowita więź. "Tunia" potrafiła już na różne tematy debatować, dyskutować. Widać było, że są bardzo charakterologicznie podobni – dodała.

Zobacz także: Zobacz także: Słowa prezydenta Pawła Adamowicza, które zapamiętamy na zawsze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUruXqq
KOMENTARZE
(78)
Barbara
2 lata temu
Wszyscy przeżywają tę bezsensowną śmierć ale Rodzina pozostanie na zawsze z bólem, żalem, tęsknotą i pustką w codziennym życiu.
mila
2 lata temu
Ogromnie przykro :(
be
2 lata temu
Czy tak coś osobistego jak listy do zmarłego ojca i męża trzeba upublicznić? Mam wątpliwości.
bDUruXqr
gośc
2 lata temu
ŻENADA!!!!!!!! od jego śmierci w tym kraju nie da się normalnie egzystować...cały czas jesteśmy bombardowani,informacjami kim był,co zrobił itp..a tak naprawdę czym się przsłużył dla ludzkości i narodu?to już zakrawa na kpine..był maleńkim człowieczkiem..a teraz został męczennikiem.za chwile w każdym polskim mieście będą jego pomniki...żenujące...
Goja
2 lata temu
Długo jeszxze ?? Zaczyna mnie to drażnić .. W kółko to samo.. W międzyczasie umarło tysiące ludzi w ciszy .. dajcie chłopy już spokój..
Najnowsze komentarze (78)
malkontent
2 lata temu
Szkoda, że po śmierci 14 górników nie wprowadzono żałoby narodowej. Nie nasi
RR
2 lata temu
Gadka do pustej trumny?
blum
2 lata temu
jest tylu prezydentów polskich miast ,nie zna się ich nawet z nazwiska ,jego tak ,bo twarz miał z charakterystycznym ,ciągłym uśmiechem,bo był ciepłym człowiekiem, wydawało się ,że nawet mieszkając na drugim końcu Polski ,dobrze się go zna
d dać vhs
2 lata temu
same sprawy sadowe, korupcja a teraz podnieta o jednego goscia
CNNNC
2 lata temu
To larum POtrzebne jest Tuskowi bo chce wrocic do polskiej polityki , moze na prezydenta
stefanburczy
2 lata temu
Nieinteresuje mnie to. Czlowiek jak kazdy inny, a ze z zawodu polityk- whatever
coooo?
2 lata temu
Dlaczegoooooooooooooooooo????!!!! BLOKUJECIE "klikanie" ????
Victory
2 lata temu
Widać, że to był .... piękny CZŁOWIEK......... Żal............
bDUruXqj
wsss
2 lata temu
uszanujmy prośbe prezydenta przyjmijmy uchodżców muzułmańskich tak jak tego pragnoł z całych sił
z
2 lata temu
popek zostanie waszym wolnym prezydentem gdańska
myslRacjonaln...
2 lata temu
I nikt nie sikał na znicze, jak po śmierci Lecha Kaczynskiego, znicze nadal stoja, bo hgw nie sprzata ich nastepnego dnia, a stety niestety, ten Pan co go tak POlacy zegnaja, obwolal gdansk miastem wolnym, czytaj niepolskim... Pora troche sie zastanowic, bo to juz przesada.
Emi
2 lata temu
Jestem porażona. Rodziny dziewczynek blagaly o uszanowanie ich tragedii i ciszę nad ich ukochanym dziećmi. A Ty upublicznienie osobistych listów przed wszystkimi. To jest nie do przyjęcia. To już zaczyna być truminny kabaret i jeszcze wciąga się do tego dzieci!!
Ela
2 lata temu
Straszny mord polityczny
omena
2 lata temu
Zaczynam mieć dosyć tej historii. Był dobrym ojcem i mężem i piastował wysoki urząd, ale bez przesady. Okoliczności śmierci też już poznaliśmy. Przede wszystkim był człowiekiem. Nie pierwszym, który został zamordowany. Skończcie robić z niego Bóg wie kogo
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić