o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Daniel Bochen
|

Majówka 2019. 3 maja - czy jutro sklepy będą otwarte?

0
Podziel się

W związku z zakazem handlu w Polsce zakupów nie zrobimy w kilkanaście dni w roku oraz w większość niedziel. Majówka pod tym względem okresem specyficznym. Sprawdź, czy jutro 3 maja sklepy będą otwarte.

Majówka 2019. 3 maja - czy jutro sklepy będą otwarte?
Majówka 2019. 3 maja - czy jutro sklepy będą otwarte? (iStock.com)
bDZpMgxx

Majówka 2019. Czy jutro 3 maja sklepy będą otwarte?

Majówka jest czasem kiedy większość Polaków wykorzystuje swoje urlopy i przeznacza te dni na wypoczynek. Z uwagi na zakaz handlu warto również wcześniej zaplanować swoje zakupy. Na początek maja przypadają bowiem dwa święta państwowe (1 i 3 maja).

Jutrzejsze Święto Narodowe Trzeciego Maja jest także dniem ustawowo wolnym od pracy. Tego dnia nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów i supermarketów w Polsce.

bDZpMgxz

Tego dnia zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. przeładunki, magazynowanie, dystrybucja i logistyka. Z zakazu wyłączone m.in. apteki, stacje benzynowe, sklepy związane z obsługą turystów. Do wyżej wymienionych dołączają także punkty zlokalizowane na lotniskach oraz dworcach.

Zobacz także: Zobacz: Zakaz Handlu. Czy regulacje powinny być złagodzone?

Majówka 2019. Wydłużone godziny otwarcia sklepów 2 i 4 maja

Majówka jest okresem specyficznym, kiedy dni z zakazem handlu "przeplatają się". Zakupów nie zrobimy 1, 3 i 5 maja. Z tej okazji m.in. sieć sklepów Biedronka postanowiła wydłużyć godziny otwarcia swoich placówek w dni nieobjęte zakazem handlu - 2 i 4 maja.

bDZpMgxF

- W te dni większość placówek funkcjonować będzie co najmniej do godziny 22.00. Szczegółowe informacje dotyczące godzin pracy poszczególnych sklepów dostępne są w placówkach - czytamy w komunikacie sieci.

Pozostałe dyskonty np. Kaufland, Lidl, Tesco i Carrefour w te dni będą czynne według standardowych godzin. Godziny otwarcia galerii handlowych zależą natomiast od decyzji zarządców poszczególnych galerii.

bDZpMgya
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić