REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka10.09.19 (21:24)

Makabryczne odkrycie w domu dyktatora. Znaleziono ludzkie kości

W domu byłego dyktatora Paragwaju Alfredo Stroessnera odnaleziono ludzkie szczątki. Prawdopodobnie kości należały do 4 osób. Eksperci przeprowadzą badania DNA, które pozwolą ustalić ich tożsamość.
Getty Images

Szczątki zostały odnalezione przez nielegalnych mieszkańców opuszczonego domu. Gdy dowiedzieli się, że posiadłość należała do rodziny Stroessnerów, zaczęli szukać zakopanego skarbu. Wtedy natknęli się na ludzkie kości.

Prawdopodobnie są to szczątki 4 osób. Według niektórych doniesień, dom paragwajskiego dyktatora był wykorzystywany, jako miejsce torturowania więźniów. To dlatego okrzyknięto go „domem okropności”.

REKLAMA

Pojawiły się doniesienia, że z tego domu można było usłyszeć krzyki ludzi błagających o życie i że może tam być pochowanych wiele ciał - powiedział BBC Rogelio Goiburú, przewodniczący paragwajskiej Komisji Pamięci Historycznej.

Generał Alfredo Stroessner rządził Paragwajem w latach 1954–1989. Podczas jego rządów zginęło lub zaginęło 459 osób, a prawie 19 tys. było torturowanych. Stroessner stracił władzę w wyniku zamachu stanu z 1989 r. przeprowadzonego przez innego generała, Andrésa Rodrígueza. Schronił się wówczas w Brazylii, gdzie zmarł w 2006 r.

Zobacz także: Niezwykłe życie córki dyktatora

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij