Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Zdziech
|

Małgorzata Rozenek podziękowała Oldze Tokarczuk na Instagramie

7
Podziel się

Małgorzata Rozenek dołączyła do grona gwiazd, które skomentowały ogromny sukces Olgi Tokarczuk. Celebrytka na Instagramie powiedziała, co myśli o Noblu dla polskiej pisarki.

Twórczość Olgi Tokarczuk jest niezwykle ważna dla Małgorzaty Rozenek
Twórczość Olgi Tokarczuk jest niezwykle ważna dla Małgorzaty Rozenek (ONS.pl)
bEUQcMBN

Literacką Nagrodą Nobla dla Olgi Tokarczuk żyje cała Polska. Pierwszą osobą, która pogratulowała Tokarczuk tego zaszczytu, był Piotr Gliński. Następnie słowa uznania posypały się ze strony wielu celebrytów, wśród nich był Borys Szyc, Anna Dereszowska czy Olga Bołądź.

Teraz do tego grona dołączyła również Małgorzata Rozenek. Okazuje się, że 41-letnia gwiazda jest wielką fanką twórczości Olgi Tokarczuk. Można było się tego spodziewać, gdyż przekonania obu pań wcale nie są takie odmienne. Rozenek nie ukrywa tego, że wspiera środowisko LGBT. Natomiast Tokarczuk to zdeklarowana feministka, która swoimi odważnymi politycznymi poglądami narażała się na pogróżki ze strony polskiej prawicy.

Małgorzata Rozenek wyraziła uznanie wobec polskiej noblistki na swoim instagramowym profilu, gdzie pojawiło się zdjęcie Tokarczuk z podpisem:

bEUQcMBP

"Wszystko przeminie. Mądry Człowiek wie o tym od samego początku i niczego nie żałuje. Jeden z moich ukochanych cytatów z Niej... Noblistki... Olga Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych". WIELKIE GRATULACJE Pani Olgo. DZIĘKUJEMY!"

Przypomnijmy, że powieściopisarka otrzymała Literacką Nagrodę Nobla za motyw transcendencji w swoich książkach. Szwedzka Akademia tak argumentowała swoją decyzję: "Nagroda dla Olgi Tokarczuk za narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia".

bEUQcMCq
KOMENTARZE
(7)
Kazek,..........
2 lata temu
Co nas obchodzi ,że jedna baba , drugiej babie, wsadziła gdzieś grabie?
W.D.
2 lata temu
Podziękowania od autrytetu moralnego i intelektualnego jakim jest malgosia jest bardzo istotne dla pisarki. To niczym nagroda nobla bis. Dziękuję małgosiu. Twój udział w życiu publicznym bardzo je wzbogaca.
,,,
2 lata temu
Małgosiu, daj sobie już spokój i daj nam żyć. Na prawdę mamy już dosyć.
bEUQcMCr
U2
2 lata temu
Trzeba być poprawnym politycznie ,wiecie ....inczej ostracyzm jak nic zapewniony w środowisku.
Nie, nie
2 lata temu
Nie zamierzam gratulować, ta pani obraźliwie opisuje Polskę i Polaków.
leon
2 lata temu
Teraz czekamy na zwierzenia oczytanej Kinii.
Jwno
2 lata temu
Taaaa jasne.Teraz wszystkie celebryty znaja jej tworczosc
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić