o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Agnieszka Kwiatkowska
|
aktualizacja

Marcin Meller zaskoczył widzów. Jego poglądy na temat uchodźców są bardzo prawicowe

97
Podziel się

Dziennikarz, który kojarzy się z otwartością i liberalnym światopoglądem, w "Drugim śniadaniu mistrzów", a więc na antenie TVN24, powiedział, co naprawdę sądzi o uchodźcach. Gośćmi Mellera w politycznym talk show byli Grażyna Plebanek, Karolina Wigura, prof. Jerzy Bralczyk i Andrzej Mleczko. Poglądy zwłaszcza męskiej części zaproszonych spotkały się z krytyką internautów, którzy byli zdziwieni przede wszystkim słowami prowadzącego.

Marcin Meller
Marcin Meller (PAP, Bartłomiej Zborowski)
bDYOPUqJ

Marcin Meller ma ugruntowaną pozycję w mediach, nie obawia się mówić tego, co naprawdę myśli. Kiedy trzeba, krytykuje władze i nie boi się konsekwencji. Okazuje się jednak, że nie wszystkie poglądy dziennikarza, który, między innymi, deklaruje ateizm, są dalekie od prawicowych. Wręcz przeciwnie. Nie mogą ich zrozumieć nawet bliscy Mellera.

- Ja na temat uchodźców, imigrantów, islamu w Europie kłóciłem się z większością moich znajomych. Bo moje poglądy sytuują mnie umownie po prawej stronie. Uważam, że sytuacja krajów zachodnich, w których są duże społeczności islamskiej… - zaczął Meller w swoim programie.

- Potrzebne nam to jak dziura w moście - dokończył gość, Andrzej Mleczko.

bDYOPUqL

Meller stwierdził, że nie podoba mu się sposób mówienia o uchodźcach.

- Oburza mnie język czasem rasistowski używamy przez propagandystów władzy i polityków władzy. To jest ohydne. Ale uważam, że skoro tak się złożyło, że nie mamy w Polsce dużych skupisk muzułmanów, to nie to jest zła sytuacja dla Polski w sensie społecznym, politycznym. Powściągliwość przed przyjmowaniem imigrantów muzułmańskich nie jest zła.

- Uwielbiam jeździć do krajów islamu, gdy jestem na gościnnych występach. Niekoniecznie chciałbym mieć świat islamu u siebie - wypowiedzi Mellera cytuje wPolityce.pl.

bDYOPUqR

Na słowa prowadzącego zareagowali internauci, którzy skomentowali rozmowę na facebookowym profilu programu. Co napisali? "Cóż za obrzydliwa, z estetycznego punktu widzenia dyskusja i oczywiście naiwna. Otoczmy się murem, może na chwile to wystarczy, by zatrzymać uchodźców, nikogo nie obchodzi, co byśmy woleli, bo oczywiście wolelibyśmy być młodzi, zdrowi i bogaci, a jacy jesteśmy?", "Ziejący nienawiścią p. Mleczko przysparza rządzącym najwięcej zwolenników", "Dzisiejsze Drugie... to dla mnie czas stracony".

Oglądaliście "Drugie śniadanie mistrzów"?

bDYOPUqS
Zobacz także:

Marcin Meller za młodu

Tutaj znajdziesz aktualny program tv!
Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

A oto, co problemie uchodźców mówili goście w jednym z programów Telewizji WP!

bDYOPUqT
bDYOPUrm
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(97)
real
4 lata temu
a dlaczego nie piszecie o wiekszości która popiera słowa Mellera tylko o kilku wywrotowcach którzy chetnie przyjmą imigrantów do własnych domostw
K2
4 lata temu
Brawo chyba TVN będzie kończył z nim współpracę bo u nich taka wolność słowa
maria
4 lata temu
Też tak uważam!pozdrawiam
bDYOPUrn
misiek
4 lata temu
1) Plan Coudenhove-Kalergi, 2) marksizm kulturowy, 3) Szkoła Frankfurcka. Ludzie, warto zapoznać się z tymi trzema pojęciami żeby wiedzieć, co się aktualnie dzieje w Europie i co/kto jest tego przyczyną.
utr
4 lata temu
Wpiszcie w google..".Plan Coudenhove-Kalergi – ludobójstwo narodów Europy"
Sitcom
4 lata temu
Gdy przychodzi do nas grupa ludzi w odwiedziny witamy icy z otwartymi ramionami. Staroppolskie gosc w dim Bog w dom. Gdy sie1 z gosci awanturuje, to my sie pokazuje drzwi. I nie zaprasza wiecej jego i jego znajomych.
gość 123
4 lata temu
Witam może gdyby ci internauci ,którzy tak bardzo chcą islamistów i niby uchodźców wojennych w naszym kraju więcej wiedzieli na temat ich kultury, zasad życia, zwyczajów itd. to ich wypowiedzi były by bardziej zgodne z opiniami gości i samego prowadzącego program .Niewiedza często prowadzi do błędnych opinii. Więcej wiedzy życzę tym wszystkim internautom .
fix
4 lata temu
Brawo panie Marcinie, równy gość z pana.
Ser Podlaski
4 lata temu
Poglądy Mellera określiłbym jako racjonalne, a nie prawicowe. Zaletą posiadania dużych pieniędzy jest możliwość beztroskiego podróżowania po świecie. A stare przysłowie mówi, że podróże kształcą. Bliski Wschód i Afryka to tereny bardzo bogate w surowce naturalne. Coś jednak sprawia, że tereny te wymagają ciągłej pomocy "białego człowieka" w postaci organizacji humanitarnych. To biały człowiek stawia tam szkoły, studnie i szpitale. Wysyła pomoc żywnościową i medyczną. Wydaje mi się, że obydwie strony przyzwyczaiły się do takiego stanu i nie dążą do tego, by ten układ zmienić. Obecnie setki tysięcy beneficjentów tej pomocy humanitarnej postanowiło wskoczyć na pontony i dopłynąć na nich do Europy... A Europa nie jest w stanie pomóc im wszystkim. UE grozi Polsce karami finansowymi w wysokości 250 tyś EUR za każdego nie przyjętego migranta. Sorry Europo ale odmówienie wjazdu do Polski pięcioosobowej rodzinie z Erytrei to koszt 1 250 000 EUR. Za takie pieniądze można zbudować im willę.
JEDEN Z WIĘKS...
4 lata temu
Totalne polskojęzyczne media manipulują w tej sprawie dla przypodobania się Brukseli i kamerdynerowi Junckera.
LOL!!!
4 lata temu
Niechęć do islamskich imigrantów to nie nienawiść!!! Jestem przeciwny przyjmowaniu ich do naszego kraju, puki co tylko kraje które ich nie przyjęły są bezpieczne. A pomagać to powinno się im na miejscu u nich!!! Posiadanie otwartych oczu na zagrożenie jest dziś nazywane "nienawiścią" gratuluje!!!
Onka
4 lata temu
Zmanipulowany artykul to nie internauci byli zdumieni tylko lewaccy goscie pana Mellera. Moim zdaniem nie wpuszczajmy islamistow bo jak ich wpuscimy to bedziemy mieli tutaj w Polsc takie masakry jak w Anglii czy we Francji.
pol
4 lata temu
Mowienie prawdy o islamie jest zlem w mniemaniu jakiejś grupki "dziwaków" (delikatnie określając),którzy medialnie linczują każdego kto mowi prawde. Świat tak powstał i ustanowił prawa natury, że czarni żyja w Afryce, żółci w Azji, czerwoni w Ameryce a biali w Europie. Araby maja swija pisakownice, i niech tak zostanie!!!!
bDYOPUrf
i
4 lata temu
No i dobrze!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić