o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Arek Durka
|
aktualizacja

Marek Niedźwiecki zapowiedział swoje odejście z Trójki. Już niebawem skończy się pewna epoka?

20
Podziel się

Kilkanaście ostatnich miesięcy było trudnym czasem dla słuchaczy radiostacji przy Myśliwieckiej 3/5/7. Ze stacją pożegnało się wielu dziennikarzy, część z nich zostało wyrzuconych po krytyce nowej polityki rozgłośni. Przez pewien czas plotkowano również, że z Trójki mogą odejść największe legendy. Dziś jest już niemal pewne, że niebawem Marek Niedźwiedzki zniknie z anteny radia. Co skłoniło go do podjęcia takiej decyzji?

Marek Niedźwiecki odejdzie z Trójki?
Marek Niedźwiecki odejdzie z Trójki? (ONS.pl)
bDYPpKrp

Dziennikarz udzielił niedawno poruszającego wywiadu "Nowej Trybunie Opolskiej". Prócz opowieści o spełnionych marzeniach z dzieciństwa i wielkiej miłości do radia Niedźwiedzki przyznał również, że jego dni w Trójce są już prawdopodobnie policzone. Z jednej strony radiowiec mówi, że już za rok wejdzie w wiek emerytalny (w marcu 2018 r. skończy 64 lata - red.), z drugiej przypomina, że ze stacji uleciała dawna atmosfera, która czyniła rozgłośnię najbardziej kultowym radiem w Polsce.

- Ostatnio wiele w kraju się zmieniło i od niektórych słuchaczy dostaję listy, że powinienem odejść, że mój czas minął. I pewno za chwilę odejdę, bo będę już miał swoje lata, nie powiem jednak, że bez żalu. Wykonuję bardzo piękny zawód, pozornie łatwy - choćby po moich siwych włosach widać jednak, że nie jest to bułka z masłem - ale ja go uwielbiam - wyznał Niedźwiedzki w rozmowie z portalem.

bDYPpKrr

O ewentualnym odejściu dziennikarza mówiło się już w ubiegłym roku, kiedy m.in. z Wojciechem Mannem i Arturem Andrusem podpisał się pod listem do prezes Polskiego Radia, Barbary Stanisławczyk, przeciwko dyscyplinarnemu zwolnieniu przewodniczących związku zawodowego Trójki oraz Dwójki.

Marek Niedźwiecki związany jest z Programem Trzecim Polskiego Radia od 1982 r. Jest jednym z twórców i prowadzącym słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego. Jest również pomysłodawcą Trójkowej audycji Top Wszech Czasów oraz serii płytowej Smooth Jazz Cafe.

bDYPpKrS
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(20)
Rumcajs
4 lata temu
Kochamy Cie Niedzwiadku, nie odchodz na zadna emeryture!!!!!!
alina
4 lata temu
Pis zabiera nam nasze radio.
zaqaz
4 lata temu
Ten koleś odchodzi i wraca.
bDYPpKrT
Gggg
4 lata temu
Super! Najwyższy czas...
Nie dźwiedź, ...
4 lata temu
Raz Niedźwiecki, parę razy Niedźwiedzki - redaktorzyny marne - to już nazwiska tak znanego dziennikarza nie potraficie napisać prawidłowo 2 razy z rzędu?!
kruk
4 lata temu
Panie Marku niech Pan zostanie, niech zniknie Sierocki
fan trójki
4 lata temu
panie Marku od dawna nie zabierał pan głosu musiało pana poruszyć ogólne plucie na ludzi kulturalnych czego dowodem jest obecność ministra Szyszki w rządzie, odchodzą ludzie kulturalni i myślący ponieważ już mają dość oglądania mord pokroju tego pana a jest on tylko jednym z nielicznych, są od niego gorsi
Racjonalista
4 lata temu
Odcchodzi w niesławie, bo media podają, że też nadano mu kryptonim i też donosił sb-kom na swoich kolegów.
Były słuchacz
4 lata temu
Ja już nie słucham Trójki. Bardzo mi żal stacji z którą dorastałem i słuchałem przez całe swoje życie. Trójka nie nadaje się do słuchania. Prócz reklam, dobijają ja głoszone poglądy polityczne.
Warta
4 lata temu
historyczne nazwiska: Gierek, Gomółka, Jaruzelski... aaaa Niedzwiedzki ??? to jakiś żart???
xxx
4 lata temu
niestety wszystko się kończy.Umarł król niech żyje król
NoCóż
4 lata temu
Trójka skończyła się dla mnie kiedy Niedźwiedzki przeszedł do złotych przebojów od tamtego czasu nie słucham radia
marek
4 lata temu
ciekawe czy rydzyk zamknie też ten rozdział życia co prawda listy przebojów nie prowadzi ale jest filarem radia :-)
bDYPpKrL
NIE PLATFORMI...
4 lata temu
Dostał lepszą ofertę od niemieckiego TVN u ,tam gdzie kasa ,niema sentymentów, przyjdzie młody i będzie robił to samo.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić