Wróć na
oprac. Anna Kozińska
|

Marian Banaś postawił się PiS. Kulisy afery z szefem NIK

79
Podziel się

Na spotkaniu Mariana Banasia z kierownictwem PiS podobno sporo rozmawiano o synu szefa NIK. Sprawę jego interesów media określają jako o "kartę przetargową" w rozmowach. Z kolei powodem nieugięcia się Banasia ws. dymisji ma być "złamanie umowy" przez PiS.

W czwartek Marian Banaś i Jarosław Kaczyński mieli też rozmawiać o synu szefa NIK
W czwartek Marian Banaś i Jarosław Kaczyński mieli też rozmawiać o synu szefa NIK (PAP, Tytus Żmijewski)

Politycy partii rządzącej mówią wprost o tym, że liczyli na dymisję Mariana Banasia. Sam prezes PiS Jarosław Kaczyński miał na spotkaniu z szefem NIK domagać się jego rezygnacji. Według informacji "Gazety Wyborczej" Banaś był gotowy ich posłuchać.

- Był w piątek bliski złożenia dymisji. W pierwszej połowie dnia ustawiał sprawy związane ze swoją rezygnacją. Byliśmy pewni, że za chwilę wyjedzie do Sejmu. Obserwowałem parking, jego kierowca ciągle czekał. Ok. 15 zrozumiałem, że coś się stało. Chwilę później dowiedziałem się, że wszystko odwołane - wspominał w rozmowie z dziennikiem jeden z pracowników NIK.

Dlaczego Banaś zmienił zdanie? - Moim zdaniem politycy PiS przesadzili z presją. Zaczęły się te wszystkie publiczne wezwania do "honorowego odejścia", premier powiedział, że stanie się to jeszcze w piątek - powiedział rozmówca gazety. Inny urzędnik NIK stwierdził, że Banasia zaskoczył komunikat wydany w czwartek wieczorem przez rzeczniczkę PiS Anitę Czerwińską.

- Banaś odebrał to jako złamanie umowy. O tym spotkaniu opinia publiczna miała się nie dowiedzieć, a na pewno nie w taki sposób - ocenił urzędnik.

Zarówno "Gazeta Wyborcza", jak i "Rzeczpospolita" piszą o tym, że Kaczyński i Banaś rozmawiali o synu szefa NIK. "Kartą przetargową w żądaniu dymisji ma być kwestia spółek i fundacji syna Mariana Banasia" - czytamy w drugiej z gazet.

Według mediów prokuratura może wziąć pod lupę interesy Jakuba, syna Banasia, którego działalność jest powiązana z majątkiem ojca. A znajomy szefa NIK z Krakowa zaznaczył, że Banaś "dla dzieci zrobi wszystko".

Przypomnijmy, że CBA, po półrocznej kontroli majątku Banasia, postawiła szefowi NIK zarzuty: składania nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenia faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowania źródła dochodu.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"/"Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(79)
Dixel
6 miesięcy temu
Ciekawe którzy politycy PIS wynajmowali u niego pokoje na godzinę, że teraz jest nie do ruszenia
.
6 miesięcy temu
Śmierć Kosteckiego to już trzeci zagadkowy zgon wśród osób związanych z aferą wokół rzeszowskich agencji towarzyskich. Za wiedzą ich właścicieli – pochodzących z Ukrainy braci R. – nagrywano tam polityków, którzy potem byli szantażowani. Agencje przez całe lata chronili oficerowie Centralnego Biura Śledczego Policji.
obserwator
6 miesięcy temu
Zgniłe jajo wyhodował sobie pis. "Po owocach ich poznacie" - mówi pismo
ggggggggggggg...
6 miesięcy temu
Taka mafia to jeszcze nie rządziła. Nie wliczam w to czarnych pedofili.
Hipokryci
6 miesięcy temu
Aha czyli rozumiem ze syn ma coś za uszami ale jak grzecznie tata odejdzie to sprawa nie będzie ruszana... Super piękne państwo.
Najnowsze komentarze (79)
lllllllllllll...
6 miesięcy temu
Banaś odejdz i nie rób zamieszania,
gośc
6 miesięcy temu
gośc jest nie do ruszenia. należy do opus dei i mogą mu skoczyć....
bodzio
6 miesięcy temu
Nie rozumiem Totalsów o co takie wielkie larum.Banaś dołączy do grona "szanowanych"przez mafię IUSTITIA ludzi.Dla kierownictwa IUSTITI kto ma więcej zarzutów prokuratorskim ten wyżej w rankingach do obsadzania stanowisk.Senatorów już mają.Pewnie Banasia na prezydenta będą promować.
Kwestja czasu
6 miesięcy temu
Ciekawe kiedy popelni samobójstwo..jak Lepper????
nooo
6 miesięcy temu
Nie daj sie kurduplowej bandzie!!!!!!!!!!
c
6 miesięcy temu
U nas władza ma się dobrze bawią sie za nasze pieniądze a ludzie gwiżdżą albo klaszczą
kasta nieudac...
6 miesięcy temu
kwiatkowski był nie lepszy tasmy okazały prawde a jego wypowiedzi dowodzą ze to grupa dobrze zorganizowana czyli mafia
don
6 miesięcy temu
Banaś chce żeby prezes podał się do dymisji
DA
6 miesięcy temu
I dobrze..Stawiać sie pisowi !! I pytanie ilu na ile godzin pisowcy wynajmowali a nie przyznaja sie do tego !