o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Mariusz Kamiński nowym ministrem. Rzecznik rządu zdradza szczegóły

19
Podziel się

Mariusz Kamiński zastąpi Elżbietę Witek. Tym samym potwierdziły się nieoficjalnie informacje. Premier Mateusz Morawiecki powierzył mu obowiązki w MSWiA. "Zwrócił się także do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Mariusza Kamińskiego na nowego ministra MSWiA" - napisał na Twitterze Piotr Müller.

Mariusz Kamiński nowym ministrem. Rzecznik rządu o szczegółach
Mariusz Kamiński nowym ministrem. Rzecznik rządu o szczegółach (PAP, Leszek Szymański)
bDXThTlx

- Powołanie nastąpi w przyszłym tygodniu, kiedy pan prezydent uzna to za stosowne - tłumaczył w rozmowie z Polsat News rzecznik Piotr Müller.

To jednak nie wszystko. Jak wynika z wpisu rzecznika rządu, Mariusz Kamiński nadal będzie koordynował pracę służb specjalnych. To oznacza, że jako minister będzie zajmował się dwoma tekami.

Przypomnijmy: minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek została w piątek nowym marszałkiem Sejmu. Na tym stanowisku zastąpiła Marka Kuchcińskiego, który podał się do dymisji po ujawnieniu tzw. "afery samolotowej".

bDXThTlz

Jednak jak wcześniej informowała Wirtualna Polska, to, że Elżbieta Witek została marszałkiem Sejmu, a Mariusz Kamiński szefem MSWiA, wynika z jednoosobowej decyzji Jarosława Kaczyńskiego. "Premier nie miał przy tym wiele do powiedzenia" - czytamy w tekście reportera WP Michała Wróblewskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXThTma
KOMENTARZE
(19)
pepe
2 lata temu
Co śmietnik już jest pełen? i teraz zaczynacie wyciągać z niego ,, przydasie" i robicie w nim miejsce dla innych swoich kolesi?
Szkoda kraju,...
2 lata temu
Co ten PiS wyprawia.
sae
2 lata temu
Przestępca ministrem. Teraz to dopiero zacznie się dobierać do psów ktorzy go ścigali za przestępstwa. Brawo dojna zmiana przestepców piSS!!!
bDXThTmb
FestinaLente
2 lata temu
No tak .... jeden z uczestników afery gruntowej w Państwie, przekraczał niejednokrotnie swoje uprawnienia jako szef CBA - w nagrodę dostaje tekę ministra MSWiA - to chyba przeskoczyliśmy już Rosję..............
Conti
2 lata temu
No nie wszystko po staremu, bo ogładę ma kobieta i wykształcenie, filozofem przecie jest i trochę nauk o Unii łyknęła, więc będzie trochę merytorycznie, trochę filozoficznie :D :D :D
janusz
2 lata temu
o Jezu! dalej ciągną tego psychola?
dziurkacz
2 lata temu
Tylko 16 komentarzy miejscowych zatrudnionych a gdzie reszta???? skasowana????
fffgh
2 lata temu
kryminalista ministrem, aje jaja
abwera
2 lata temu
gość z wyrokiem szefem najwązniejszego stanowiska w kraju, ten kraj to jednak fikcja
bb
2 lata temu
Ładna rzecz
marek
2 lata temu
kamiński powinien siedzieć w więzieniu :-)
Jxjz889
2 lata temu
No to grubo
groza
2 lata temu
k-3 już nie ma nawet tzw. krótkiej ławki. Już zbiera ze stołeczków. Jemu obojętne, on już przesiedział "w ławach" życie. Co z młodszymi?
bDXThTlT
CV
2 lata temu
To on spreparowal afere gruntowa na Leppera, ale sie wydalo i potem az PAD musial go ulaskawiac bo w I instancji sadu dostal 3 lata odsiadki w ZK
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić