o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Przemysław Batorski
|

Mars. Skamieniałe owady i gady na zdjęciach? Naukowiec ma teorię

19
Podziel się

Skamieniałe owady i gady dostrzegł na zdjęciach z powierzchni Marsa profesor William Romoser z uniwersytetu w Ohio. NASA nie potwierdza jego teorii.

Mars. Skamieniałe owady i gady na zdjęciach? Zdjęcie, na którym rzekomo widać oczy, tułów, brzuch i nogi "owada" przedstawił profesor William Romoser z Uniwersytetu w Ohio.
Mars. Skamieniałe owady i gady na zdjęciach? Zdjęcie, na którym rzekomo widać oczy, tułów, brzuch i nogi "owada" przedstawił profesor William Romoser z Uniwersytetu w Ohio. (Wikimedia Commons CC BY-SA, NASA, ESA, and The Hubble Heritage Team)
bEsmugad

Mars. Skamieniałe zwierzęta na zdjęciach NASA?

Zdjęcia z powierzchni Marsa przedstawiają skamieniałe owady i gady – twierdzi profesor William Romoser, entomolog z uniwersytetu w Ohio. Uczony od lat oglądał dostępne w internecie zdjęcia z Czerwonej Planety. William Romoser przedstawił swoją teorię na konferencji Entomologicznego Stowarzyszenia Ameryki w St. Louis.

"Marsjańska fauna była bardzo zróżnicowana i wykazuje wiele podobieństw do zaawansowanych w rozwoju biologicznym ziemskich insektów. Tamtejsze zwierzęta posiadają skrzydła, nogi o skomplikowanej budowie, były zdolne do lotu i szybowania" – stwierdził William Romoser. Na potwierdzenie swoich słów pokazał zdjęcie, na którym rzekomo widać oczy, tułów, brzuch i nogi "owada". Fotografię zrobiły łaziki NASA. Na innym zdjęciu, zdaniem naukowca, można zobaczyć złożone organizmy, w tym podobne do gada stworzenie atakujące marsjańskiego owada.

bEsmugaf

Rewelacji emerytowanego profesora nie potwierdza NASA. "Obecne warunki na powierzchni Marsa nie pozwalają na istnienie ciekłej wody czy skomplikowanych form życia" – przekazała amerykańska agencja kosmiczna portalowi space.com. NASA spodziewa się, że odkryje kiedyś na Marsie co najwyżej pozostałości bardzo prostych, jednokomórkowych zwierząt. Zamierza też skupić się na eksploracji księżyców Jowisza i Saturna. W 2019 roku w atmosferze Marsa zmierzono niespodziewane wahania zawartości metanu i tlenu.

– Na tych zdjęciach jest łatwo zobaczyć różne wzory, możemy sobie wyobrazić całe mnóstwo kształtów. To nie jest dobry sposób, żeby coś zbadać. Kiedy naprawdę znajdziemy coś na Marsie albo w innym miejscu w kosmosie, nie zrobi to na ludziach wrażenia – powiedziała space.com Nina Lanza z laboratorium w Los Alamos.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsmugal
Zobacz także: Sikorski nie będzie ubiegał się o fotel prezydencki. Wiceminister z PiS kpi
bEsmugaG
KOMENTARZE
(19)
Trudna sprawa...
2 lata temu
Hmm:/ Dziwne, że owady nie przetrwały, jeśli było tam życie. Owady ciężko pokonać
Akuku
2 lata temu
Pewnie kiedyś nie było na Marsie tak zimno, klimat sprzyjał. I na co się tam pchać, skoro tam nie da się już żyć.
🚀Robocika
2 lata temu
Roboty wysłać na Marsa. Niech szukają, w czym problem.
bEsmugaH
sbolek
2 lata temu
A JA WIDZIAŁEM NA MARSIE SKAMIENIAŁEGO po-kota A MOŻE MI SIĘ WYDAWAŁO ?
yeti
2 lata temu
Mars kiedyś miał wyższą temperaureę niz obecnie,a Ziemia zbyt wysoką np tak jaką ma teraz Wenus i na Marsie prawdopodobnie bylo życie ale wzraz ze stygnieciem planety obumarło
Jędrzej
2 lata temu
Słabe te artykuły większość bez zdjęć z błędami...
henry
2 lata temu
polscy naukowcy budują dla NASA skomplikowane urządzenie do badania marsjańskich owadów, pudełko po butach i lep na muchy są, problem w tym jak to złożyć do kupy.
axel
2 lata temu
A mnie dziwi jedno: robią zdjęcia, różne "ciekawe" rzeczy na tych fotkach się znajdują, a NIGDY jeszcze żaden łazik nie podjechał bliżej do takiego "obiektu" żeby go obejrzeć z bliska. Wszystkie fotki są z daleka i bardzo niewyraźne. PRZYPADEK ?!!! Nie sądzę....
pzt
2 lata temu
na Czerwoną Planetę należy dowieżć białej farby i napisać POLO COLA
ijuż
2 lata temu
Ziemia też wkrótce stanie się Marsem z naszymi skamieniałymi resztkami.
EDF
2 lata temu
RZADZACY BOJA SIE PRAWY WSZYSTKO PADNIE KAZDA RELIGIA WYMYSLONE BOSZKI ITD --------------------
:)))))))))
2 lata temu
Niezłe zioło bierze ten profesor.
sojuz
2 lata temu
Przecież NASA się nie przyzna, że przez zaniedbanie wypuściła nie wyretuszowane zdjęcia
bEsmugaz
sss
2 lata temu
na marsie było kiedyś życie, ale jak zaczął rządzić marsjański pis to życie się skończyło
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić