o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Przemysław Batorski
|

Mars. Skamieniałe owady i gady na zdjęciach? Naukowiec ma teorię

19
Podziel się

Skamieniałe owady i gady dostrzegł na zdjęciach z powierzchni Marsa profesor William Romoser z uniwersytetu w Ohio. NASA nie potwierdza jego teorii.

Mars. Skamieniałe owady i gady na zdjęciach? Zdjęcie, na którym rzekomo widać oczy, tułów, brzuch i nogi "owada" przedstawił profesor William Romoser z Uniwersytetu w Ohio.
Mars. Skamieniałe owady i gady na zdjęciach? Zdjęcie, na którym rzekomo widać oczy, tułów, brzuch i nogi "owada" przedstawił profesor William Romoser z Uniwersytetu w Ohio. (Wikimedia Commons CC BY-SA, NASA, ESA, and The Hubble Heritage Team)
bDoAjZXF

Mars. Skamieniałe zwierzęta na zdjęciach NASA?

Zdjęcia z powierzchni Marsa przedstawiają skamieniałe owady i gady – twierdzi profesor William Romoser, entomolog z uniwersytetu w Ohio. Uczony od lat oglądał dostępne w internecie zdjęcia z Czerwonej Planety. William Romoser przedstawił swoją teorię na konferencji Entomologicznego Stowarzyszenia Ameryki w St. Louis.

"Marsjańska fauna była bardzo zróżnicowana i wykazuje wiele podobieństw do zaawansowanych w rozwoju biologicznym ziemskich insektów. Tamtejsze zwierzęta posiadają skrzydła, nogi o skomplikowanej budowie, były zdolne do lotu i szybowania" – stwierdził William Romoser. Na potwierdzenie swoich słów pokazał zdjęcie, na którym rzekomo widać oczy, tułów, brzuch i nogi "owada". Fotografię zrobiły łaziki NASA. Na innym zdjęciu, zdaniem naukowca, można zobaczyć złożone organizmy, w tym podobne do gada stworzenie atakujące marsjańskiego owada.

Rewelacji emerytowanego profesora nie potwierdza NASA. "Obecne warunki na powierzchni Marsa nie pozwalają na istnienie ciekłej wody czy skomplikowanych form życia" – przekazała amerykańska agencja kosmiczna portalowi space.com. NASA spodziewa się, że odkryje kiedyś na Marsie co najwyżej pozostałości bardzo prostych, jednokomórkowych zwierząt. Zamierza też skupić się na eksploracji księżyców Jowisza i Saturna. W 2019 roku w atmosferze Marsa zmierzono niespodziewane wahania zawartości metanu i tlenu.

bDoAjZXH

– Na tych zdjęciach jest łatwo zobaczyć różne wzory, możemy sobie wyobrazić całe mnóstwo kształtów. To nie jest dobry sposób, żeby coś zbadać. Kiedy naprawdę znajdziemy coś na Marsie albo w innym miejscu w kosmosie, nie zrobi to na ludziach wrażenia – powiedziała space.com Nina Lanza z laboratorium w Los Alamos.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Sikorski nie będzie ubiegał się o fotel prezydencki. Wiceminister z PiS kpi
bDoAjZYi
KOMENTARZE
(19)
Lolek
rok temu
gdzie te zdjecia???
sigmapi
rok temu
na Marsie bylo pewnie kiedys zycie podobne do naszego na Ziemi - cos jednak zmienilo planete - moze jakas kosmiczna katastrofa
dagfgg
rok temu
Czy oni i wy nie możecie tego pojąć że mars był kiedyś jak ziemia ale został zniszczony i wyeksploatowany przez ludzi.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przecież to nie jest trudne żeby to pojąć,.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bDoAjZYj
axel
rok temu
A mnie dziwi jedno: robią zdjęcia, różne "ciekawe" rzeczy na tych fotkach się znajdują, a NIGDY jeszcze żaden łazik nie podjechał bliżej do takiego "obiektu" żeby go obejrzeć z bliska. Wszystkie fotki są z daleka i bardzo niewyraźne. PRZYPADEK ?!!! Nie sądzę....
ijuż
rok temu
Ziemia też wkrótce stanie się Marsem z naszymi skamieniałymi resztkami.
Najnowsze komentarze (19)
Trudna sprawa...
12 miesięcy temu
Hmm:/ Dziwne, że owady nie przetrwały, jeśli było tam życie. Owady ciężko pokonać
Akuku
12 miesięcy temu
Pewnie kiedyś nie było na Marsie tak zimno, klimat sprzyjał. I na co się tam pchać, skoro tam nie da się już żyć.
🚀Robocika
12 miesięcy temu
Roboty wysłać na Marsa. Niech szukają, w czym problem.
sbolek
12 miesięcy temu
A JA WIDZIAŁEM NA MARSIE SKAMIENIAŁEGO po-kota A MOŻE MI SIĘ WYDAWAŁO ?
yeti
rok temu
Mars kiedyś miał wyższą temperaureę niz obecnie,a Ziemia zbyt wysoką np tak jaką ma teraz Wenus i na Marsie prawdopodobnie bylo życie ale wzraz ze stygnieciem planety obumarło
Jędrzej
rok temu
Słabe te artykuły większość bez zdjęć z błędami...
henry
rok temu
polscy naukowcy budują dla NASA skomplikowane urządzenie do badania marsjańskich owadów, pudełko po butach i lep na muchy są, problem w tym jak to złożyć do kupy.
axel
rok temu
A mnie dziwi jedno: robią zdjęcia, różne "ciekawe" rzeczy na tych fotkach się znajdują, a NIGDY jeszcze żaden łazik nie podjechał bliżej do takiego "obiektu" żeby go obejrzeć z bliska. Wszystkie fotki są z daleka i bardzo niewyraźne. PRZYPADEK ?!!! Nie sądzę....
bDoAjZYb
pzt
rok temu
na Czerwoną Planetę należy dowieżć białej farby i napisać POLO COLA
ijuż
rok temu
Ziemia też wkrótce stanie się Marsem z naszymi skamieniałymi resztkami.
EDF
rok temu
RZADZACY BOJA SIE PRAWY WSZYSTKO PADNIE KAZDA RELIGIA WYMYSLONE BOSZKI ITD --------------------
:)))))))))
rok temu
Niezłe zioło bierze ten profesor.
sojuz
rok temu
Przecież NASA się nie przyzna, że przez zaniedbanie wypuściła nie wyretuszowane zdjęcia
sss
rok temu
na marsie było kiedyś życie, ale jak zaczął rządzić marsjański pis to życie się skończyło
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić