REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Maciej Deja08.11.19 (08:56)

Marszałek Senatu. Tomasz Grodzki wspólnym kandydatem opozycji

Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej ma być wspólnym kandydatem opozycji na stanowisko marszałka Senatu. Decyzja miała zapaść na czwartkowym spotkaniu liderów KO, PSL i Lewicy. Jako pierwsza o tej kandydaturze informowała Wirtualna Polska.
Artur Szczepański/Reporter / East News

Tomasz Grodzki ma został wspólnym kandydatem opozycji na stanowisko marszałka Senatu. Jak donoszą nieoficjalnie Onet i "Gazeta Wyborcza", decyzja zapadła na czwartkowym spotkaniu Grzegorza Schetyny, Włodzimierza Czarzastego i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Liderzy KO, Lewicy i PSL mają ogłosić kandydaturę Tomasza Grodzkiego na konferencji w Sejmie. Zaplanowano ją na 9:30.

REKLAMA

Marszałek Senatu. Tomasz Grodzki wspólnym kandydatem opozycji

Tomasz Grodzki jest profesorem nauk medycznych. Upływająca kadencja była pierwszą, w której uzyskał mandat senatora. W wyborach parlamentarnych 2019 uzyskał reelekcję zdobywając w okręgu nr 97 (powiat policki i Szczecin) prawie 150 tys. głosów.

Zobacz też: Nie Borusewicz, nie Zdrojewski. Leszek Miller wskazał faworyta na marszałka Senatu

O tym, że Grodzki może zostać wspólnym kandydatem opozycji na stanowisko marszałka Senatu informowaliśmy na łamach Wirtualnej Polski jako pierwsi. Wcześniej emisariusze PiS próbowali go przekonać do zmiany barw partyjnych.

Marszałek Senatu będzie jedną z kluczowych postaci nowego parlamentu, który zacznie prace 12 listopada. Dzięki porozumieniu w większości okręgów wyborczych, kandydaci niezwiązani z PiS wywalczyli 52 mandaty. Partia rządząca straciła większość w Senacie, ale próbuje przekonać kilku senatorów-elektów z opozycji do przejścia na jej stronę.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij