Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Beata Czuma
|

Marzena Wróbel wraca do polityki. Startuje z listy Kukiz'15

23
Podziel się:

Marzena Wróbel, była posłanka PiS i Solidarnej Polski, bierze aktywny udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Startuje ze wspólnej listy Kukiz'15 i Prawicy Rzeczpospolitej do rady miejskiej w Radomiu. Nie wyklucza jednak powrotu do wielkiej polityki.

Marzena Wróbel chce zostać radną w Radomiu
Marzena Wróbel chce zostać radną w Radomiu (PAP, Paweł Supernak)

Marzena Wróbel będzie jedynką Kukiz'15 na liście w okręgu nr 1, gdzie zmierzy się z radną Katarzyną Marzeną Wróbel, która startuje z listy Bezpartyjnych Radomian. To budzi obawy byłej posłanki. Marzena Wróbel uważa, że wyborcy mogą pomylić je i głosować na jej kontrkandydatkę - powiedziała dziennikarzom radom.wyborcza.pl. Jak przypomina portal, w poprzednich wyborach samorządowych radna Wróbel wygrała praktycznie nie prowadząc żadnej kampanii.

"Czuję się radomianką"

Zapytaliśmy Marzenę Wróbel, dlaczego wybrała listę Kukiz'15.
- Bo taką dostałam propozycję. Bardzo odpowiada mi sposób podejmowania decyzji w Kukiz'15. Jest dyskusja, a nie tak jak w innych partiach lider postanawia i reszta musi się podporządkować. Poza tym to lista prawicowa, a ja nie zmieniłam poglądów - powiedziała Wirtualnej Polsce kandydatka do rady miejskiej.

Na pytanie, czy myśli jeszcze o wielkiej polityce, odpowiedziała, że nie wyklucza, że kiedyś to zrobi. Na razie jednak chce skupić się na samorządzie, bo z Radomiem jej rodzina związana jest od 100 lat i czuje się radomianką.

Nową kandydatkę bardzo chwali poseł Robert Mordak z Kukiz'15 i jednocześnie kandydat na prezydenta Radomia z tego ugrupowania.

- Tak jak powiedział to Paweł Kukiz, bierzemy na listy niezależnych kandydatów, działających aktywnie w swoim regionie. Marzena Wróbel została usunięta z PiS i układ radomski niechętnie na nią patrzy. A to bardzo uczciwy człowiek - powiedział Wirtualnej Polsce poseł Kukiz'15. - W tej chwili w Radomiu rządzi układ podszyty korupcją, któremu nic się nie chce. Nie chce się nawet rozwiązać problemu smogu i płonących co chwilę śmieci. Chcemy to zmienić - dodał poseł.

Najpierw PiS, potem Solidarna Polska

To będzie już czwarte ugrupowanie Marzeny Wróbel. Karierę polityczną zaczynała w Ruchu Społecznym AWS. W 2004 r. wstąpiła do PiS i została posłanką tej partii. W Sejmie VII kadencji przystąpiła do klubu parlamentarnego Solidarna Polska, przez co została usunięta z PiS. Szerokiej publiczności dała się poznać jako członek komisji śledczej ds. nacisków, która działała od stycznia 2008 r. do września 2011 r. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. wystartowała jako niezależna kandydatka do Senatu. Po nieudanym starcie wróciła do swojego zawodu i pracowała w radomskim ośrodku doskonalenia nauczycieli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
wiesiek - ser...
4 lata temu
No nie
Zibi2
4 lata temu
Łoś kulson zobaczyłem o przez kilka dni z obrzydzenia nie zasnę . !!! Cpun ma ciekawe środowisko .!! Nowa partia Q PISS o,7 litra na twarz . !!
erpe
4 lata temu
Ło matko, następna stara krowa wraca do polityki
człowiek
4 lata temu
Ale duży może więcej.
fan
4 lata temu
Ten piaf cos bardzo przypomina indyka.
www.
4 lata temu
Chytra baba z Radomia ?
no to co
4 lata temu
Kukiz zbiera wszystkie "spady", żeby się utrzymać w polityce.
Obatel
4 lata temu
Prostaki i dorobkiewicze do boju!!!!stolki kumoterstwo i okradanie zwyklych obywateli to sila przewodnia NEOKOMUNISTYCZNEGO BARACHLA
ag70
4 lata temu
Obejrzałem fotkę i chociaz jestem już po kolacji, to nabrałem apetytu na przekąskę. Idę sobie ukroic parę plasterków salcesonu.
fifi
4 lata temu
ona potrzebna jest w kuchni a nie w parlamencie ludzie ockijcie sie oto polska fuj
B52
4 lata temu
koalicja pogromców POgan
Esteta
4 lata temu
Jej stanowiska powinny być wprost proporcjonalne do urody, figury i inteligencji. Czyli to coś powinno być bezrobotne
ass
4 lata temu
Wróbel z PIS, chyba z Samoobrony, a nie z pis.
///
4 lata temu
Radom.Nie ma takiego miasta.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić