Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Sikora
Kamil Sikora
|

Mateusz Morawiecki kpi z poprzedników: Oni byli jak Gang Olsena, my działamy jak Clint Eastwood

39
Podziel się:

- Nasi poprzednicy byli jak Gang Olsena. A my działamy jak Eliot Ness [prokurator ścigający Ala Capone - przyp. WP] czy Clint Eastwood - przechwalał się w TVP wicepremier Mateusz Morawiecki. Powiedział też, że do organów skarbowych same zgłaszają się firmy, które chcą zapłacić więcej podatku.

Wicepremier Mateusz Morawiecki.
Wicepremier Mateusz Morawiecki. (Forum, Łukasz Dejnarowicz)

Mateusz Morawiecki wrócił ze Stanów Zjednoczonych i postanowił w TVP pochwalić się jej wynikami. W programie "Gość Wiadomości" mówił o rosnących inwestycjach zagranicznych, a także o dużym zaufaniu do polskiej gospodarki. Uspokajał, że bank JP Morgan, który ma otworzyć w Polsce swoje biura, nie będzie konkurencją dla polskich banków detalicznych.

Zobacz także: Najbogatszy minister. Analizujemy majątek Mateusza Morawieckiego

Polityk był też pytany o obniżenie wieku emerytalnego i związane z tym zagrożenie dla budżetu. Morawiecki mówił, że liczy na to, że Polacy będą pracować dłużej i nie wszyscy skorzystają z prawa do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Przy okazji dał znać, że nieaktualne są obietnice z wiosny. Wówczas zapowiadano, że emeryci chcący pracować mimo przekroczenia wieku emerytalnego dostaną 10 tys. zł.

Wicepremier nie omieszkał też pochwalić się sukcesami w uszczelnianiu systemu podatkowego. Jeden z naczelników urzędu skarbowego miał powiedzieć, że "poprzednicy byli jak Gang Olsena". - A my działamy jak Eliot Ness [prokurator ścigający Ala Capone - przyp. WP] czy Clint Eastwood - mówił Morawiecki. Powiedział też, że "są wielkie przedsiębiorstwa, które same zgłaszają się, by zapłacić więcej podatku". To zdanie, wyeksponowane przez TVP Info, stało się przyczynkiem do wielu złośliwych komentarzy pod adresem polityka PiS.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(39)
nikita
5 lata temu
przeciez on byl doradca tuska , wiec z samego siebie kpi? hipokryta, jak kazdy kaczy czopek
bubu
5 lata temu
To niech teraz poczują się jak Robin Hood i zabierze najbogatszym dając biednym.
axel
5 lata temu
Szanowny Panie Morawiecki ! Proponowałbym wam rozpocząć program od USUWANIA szkodliwych ustaw. To będzie bardziej pożyteczne (przynajmniej na razie) od tworzenia nowych ustaw, które zazwyczaj powiększają chaos prawny. I bardziej słuchać posłów KUKIZ'15. A poza tym uważam, że to Pan Marek Jakubiak (Kukiz'15) powinien być Premierem Polski !!!!
ginio
5 lata temu
To źle uważasz
TapeR
5 lata temu
500+ OK ale czemu nie równy wiek emerytalny??? Nie dość ze bab... zyja dłużej o jeszcze wczesniej na emeryturę....To dopiero niesprawiedliwosc...A NIE MOGŁO BYC 63 DLA WSZYSTKICH...I wziąc sie za te przemeczone służby mundurowe i pseudo górników co pod ziemia nigdy nie pracowali...niech doginaja jak inni...
ja-rosław
5 lata temu
żartowniś z tego dziwnego człowieczka
Hjg
5 lata temu
W kopertach?
Pis to oszuśc...
5 lata temu
Przecież płacenie ZUS przez pokolenia poniżej 40 roku życia nie ma teraz najmniejszego sensu , obniżyliście wiek emerytalny i jednocześnie spowodowaliście obniżenie emerytur do poziomu 400 -300 zł dla młodych pokoleń , czemu nie mówi się o tym głośno ????
Marcin
5 lata temu
Płacę prawie 1200 zł ZUS ,dostałem wyliczenie z ZUS że jak będę dalej płacił przez następne 29 lat to otrzymam niecałe 400 zł emerytury !!!!! kto kradnie te pieniądze ???? czemu państwo Polskie zmusza mnie do niekorzystnego rozporządzenia moim mieniem ? pozwę Polski rząd o wyłudzenie , bo to jest przecież niezgodne z Polskim prawem .
pl
5 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
Jaro zdobyfca
5 lata temu
Wypowiedz na poziomie vce premiera....mateusz wajche przeloz..ale lipa brzoza i skleroza
marek
5 lata temu
w kościele pis w tv pis w parku pis w radiu pis codziennie przestępcy w natarciu :-)
PS7
5 lata temu
Morawiecki oddaj należny VAT bo ludzie nie maja co włożyć do garnka..
Przykre, ale ...
5 lata temu
Wiecie na czym polega polityka? Na klamstwie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić