Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Mateusz Morawiecki wprowadza stopień alarmowy ALFA, ALFA-CRP i BRAVO

23
Podziel się

Stopień alarmowy BRAVO będzie obowiązywał na terenie woj. małopolskiego. Na pozostałym obszarze kraju wprowadzony zostanie poziom ALFA. Z kolei stopień ALFA-CRP ma działać na terenie całej Polski. Powodem jest zapewnienie bezpieczeństwa obchodom 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz.

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził stopnie alarmowe w związku z 75. rocznicą wyzwolenia obozu w Auschwitz
Premier Mateusz Morawiecki wprowadził stopnie alarmowe w związku z 75. rocznicą wyzwolenia obozu w Auschwitz (PAP, Leszek Szymański)
bEEHdtyt

Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające stopnie alarmowe. Powodem są obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz. To prewencyjne działanie podejmowane przy organizacji przez Polskę wydarzeń międzynarodowych. Podobne środki bezpieczeństwa obowiązywały m.in. przy okazji szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, Światowych Dni Młodzieży w Krakowie czy wizyty Donalda Trumpa w naszym kraju.

Stopnie będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia od godz. 00:01 do środy 29 stycznia od godz. 23:59. Na terenie województwa małopolskiego ma obowiązywać drugi poziom BRAVO, a obszarze reszty Polski pierwszy ALFA. W całym kraju zostanie dodatkowo wprowadzony stopień ALFA-CRP. Łącznie występują cztery poziomy stopni alarmowych, które są sygnałem na służb dbających o bezpieczeństwo całej administracji publicznej do zachowania szczególnej ostrożności.

bEEHdtyv

W czasie obowiązywania stopni nie trzeba podejmować specjalnych zachowań. Powinno się jednak zwracać uwagę na niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia. Wszelkie nietypowe zdarzenia należy zgłaszać policji za pośrednictwem numerów alarmowych. Przy poziomie BRAVO wzmacniana jest ochrona ważnych obiektów publicznych i środków komunikacji miejskiej. Stopnień CRP dotyczy natomiast zagrożenia w cyberprzestrzeni i bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Zobacz także: Zobacz też: Burza po wpisie rzeczniczki SLD po śmierci sędziego TK. Reakcja Arłukowicza

Źródło: MSWiA

bEEHdtyB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEHdtyW
KOMENTARZE
(23)
Rafal
2 lata temu
Chodzi pewnie o zabezpieczenie procedowania Ustawy o Sądach w czwartek w Sejmie
Racjonalista
2 lata temu
Nie rozumiem! Z okazji wyzwolenia Auschwitz Polacy się będą bić??? Nooo!!!, Chyba, że chodzi o kogoś nieporządanego na tych uroczystościach????
miro
2 lata temu
glupi ,glupszy i naj glupszy
bEEHdtyX
tja
2 lata temu
Kurde zapomniałem jak się zwał smerf w okularach ale te same geny
Psychiatra
2 lata temu
Dobra bo kit...
000
2 lata temu
Proszę Gdzieś jedak jest coś do końca...
Damian96
2 lata temu
Jak pomyślał tak powiedział myślę że to tak jak to jest zrobione... psychiatra.. Prawdopodobnie to najlepszy sposób na dużą literę.. oko
Tere fere
2 lata temu
A co na to pan Duda? Przecież to chyba w obcym języku.😂😂😂👅👅👅
kor
2 lata temu
likwidują wpisy
❤️MODELKI❤️
2 lata temu
Wyszukiwarka najlepszych serwisów randkowych. Modelki oraz najpiękniejsze kobiety z Polski, realne profile, z nami możesz być pewny że szukasz kobiety w odpowiednim miejscu. Dopasujemy portal pod Ciebie ! Sprawdź na www.panie.online
marek
2 lata temu
pis cały czas działa w trybie awaryjnym :-) na terenie całego kraju :-)
bumerang
2 lata temu
Co TEN Morawiecki BEŁKOCZE?
malkontent
2 lata temu
Już liczyłem na godzinę polidyjną a tu nic -tylko alarm . Alarm obowiązuje Obywateli Polski w kazdy normalny dzień , bo nie wiadomo kto go okradnie , oszuka lub napadnie ze scyzorykiem , pałką , gazem albo paralizatorem .Zwłaszcza kierowcy samochodów muszą być stale w stanie alarmowym .
bEEHdtyP
Pytanie
2 lata temu
Ile będzie kosztował podatnika ten alarm alfa?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić