o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Mateusz Morawiecki wybrał nowego szefa ABW

15
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki powołał Krzysztofa Wacławka na stanowisko szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Taką informację podał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

ABW z nowym szefem
ABW z nowym szefem (PAP)
bEshYxKd

"3 lutego 2020 roku Prezes Rady Ministrów powołał na stanowisko Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Pana Krzysztofa Wacławka. Wcześniej kandydaturę tę pozytywnie zaopiniował Prezydent RP, Kolegium ds. Służb Specjalnych oraz Komisja ds. Służb Specjalnych" - czytamy w komunikacie.

W oświadczeniu podkreślono, że "Krzysztof Wacławek, pełniący od marca 2019 roku funkcję Zastępcy Szefa ABW, posiada duże doświadczenie zawodowe w rozpoznawaniu i zwalczaniu zagrożeń dla bezpieczeństwa oraz interesów ekonomicznych państwa".

"W ABW pełnił również funkcje Dyrektora Departamentu Zagrożeń Strategicznych ABW, w którego powstaniu uczestniczył. W swojej służbie koncentrował się na rozpoznawaniu i zwalczaniu przestępstw godzących w gospodarkę narodową. Przed służbą w ABW Krzysztof Wacławek był funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, gdzie odpowiadał za prowadzenie postępowań kontrolnych" - dodano.

bEshYxKf

Dymisja szefa ABW. Co z Piotrem Pogonowskim?

Wirtualna Polska jako pierwsza informowała o dymisji poprzedniego szefa ABW - Piotra Pogonowskiego. Tę decyzję pozytywnie zaopiniowała komisja ds. służb specjalnych.

Jak ustalił reporter WP Sylwester Ruszkiewicz, Pogonowski stracił funkcję, dlatego, że nie odkrył w porę afery z udziałem szefa NIK Mariana Banasia. Po tym zdarzeniu miał stracić poparcie u swojego przełożonego, co poskutkowało szybką dymisją.

bEshYxKl

Piotr Pogonowski od lat był związany z Prawem i Sprawiedliwością, a także Mariuszem Kamińskim. W okresie kiedy PiS był w opozycji, kancelaria prawna Pogonowskiego pracowała dla spółki Srebrna, gdzie zatrudniony był też obecny szef CBA Ernest Bejda. W Krajowym Rejestrze Sądowym widnieje również jako pełnomocnik spółki, która miała wybudować w centrum Warszawy dwa wieżowce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEshYxKG
KOMENTARZE
(15)
Ala
rok temu
Napewno jakaś krowa+ będzie ministrem obrony stodoły w Tworkach.
Marek
rok temu
Morak , teraz dla żony musisz walczyć o jakąś wyplace z podatków , tak jak prezydentowa ma już od nie dawna 10000 zł miesiecznie.
Jaki
rok temu
Jareka największe wykształcenie to stalinowski dyplom ukonczenia podstawówki.
bEshYxKH
Jacek
rok temu
W pisie już nikt nie pracuje, większość to prezesowie albo biskjpi, potem to tylko żyjący z 500+ krowa+ no i rolnicy żyjący z unijnych dopłat.
Spokój
rok temu
Morak , chłopie daj se spokój.
Juju
rok temu
Sprzataczka Pawłowicz w szybkim tepie została profesorem.
Klacpiu
rok temu
Nowy szef ABW jest magistrem hodowli królików - więc nadaje się! Dobierze sobie jeszcze na zastępców np. magistra katechezy oraz inżyniera teologii technicznej, tudzież innego technika farmacji i gotowe! A potem znowu pozatrudniają teologów, bibliotekarzy, alumnów, niedoszłych księży, zakonników, i innych, o wybitnie podejrzanej, ale histerycznie skrywanej, niepopularnej orientacji obyczajowej i będzie kolejne przedszkole indolentów i laików, które będzie ciągnąć z budżetu ciężkie setki milionów, a w tym czasie, mołojcy z FSB będą sobie u nas działać całkiem bezkarnie, odkąd, gdy tylko piss dorwał się do władzy, zlikwidował od razu komórkę ABW, zajmującą się zwalczaniem działań rosyjskiego wywiadu w Polsce.
Rosomak 607
rok temu
Jak. Do tej. Pory tylko ludzie z Pis. Są. Kompetentni Rączka. Rączkę myje Kolejny namaszczony
Rosomak 607
rok temu
Jak. Do tej. Pory tylko ludzie z Pis. Są. Kompetentni Rączka. Rączkę myje Kolejny namaszczony
⭐NIMFOMANKI
rok temu
Masz ochotę poznać młode, niedoświadczone niegrzeczne dziewczynki, a może wolisz dojrzałe MILF? Poznaj nimfomankę na najbardziej pożądanym portalu w Polsce na www.panie.online
Robot
rok temu
pogonowski awansowal z kaprala na pułkownika w 14 miesięcy. Potem utajnili jego stopień. Może został marszalkiem kto wie . Tak się robi kariery za pisu
Marcin
rok temu
Oby nie kolejny kryształowy :/
asd
rok temu
PiS na wieki wiekow amen
bEshYxKz
jaaa
rok temu
Hmm pewnie kryształowy skarb heheee
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić