o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
II
|

Mateusz Morawiecki zapowiada 3 miliardy złotych na budowę dróg

16
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejne rozwiązanie, które ma pozwolić krajowi wrócić do życia po koronawirusie. Rząd planuje zwiększyć dług publiczny m.in. inwestując w Fundusz Dróg Samorządowych.

Mateusz Morawiecki zapowiada 3 miliardy złotych na budowę dróg
(PAP, Piotr Nowak)
bDXTApPF

Według Morawieckiego musimy odbudowywać te obszary gospodarki, które są pożyteczne dla społeczeństwa, i które mogą pomóc mu wydostać się z kryzysu. Jednym z takich elementów ma być budownictwo. Według premiera plan gospodarczy musi być zaplanowany na długie miesiące, zapewne do czasu stworzenia szczepionki na koronawirusa.

Dzisiejszy, wzmocniony przez nas program Funduszu Dróg Samorządowych (...) jest dodatkowo jeszcze istotnym elementem wyprowadzania Polski na właściwe tory gospodarcze. Fundusz Dróg Samorządowych to 3 miliardy złotych i to nie jest nasze ostatnie słowo - stwierdził Morawiecki.

Inwestycje publiczne

To potwierdzenie wcześniejszych słów wiceministra infrastruktury Rafała Webera, który w rozmowie z money.pl przekonywał, że w najbliższych miesiącach branża budowlana będzie masowo szukać pracowników. Również tych, którzy w wyniku epidemii stracili dotychczasowe miejsca pracy.

bDXTApPH

Jego resort przekonuje, że inwestycje publiczne mogą być kołem zamachowym gospodarki w okresie spadku wydatków prywatnych. Dlatego właśnie budowa dróg ma być kontynuowana mimo spowolnienia ekonomicznego. Ma ona angażować wiele niewielkich firm w rządowe projekty, dając im źródło dochodu. Weber deklarował też, że mimo "drobnych utrudnień", terminy odbioru dróg nie ulegną zmianie.

Premier odpowiedział też na opinie ekonomistów, którzy w dobie tzw. koronakryzysu domagają się cięcia wydatków budżetowych, np. dodatkowych emerytur i programu 500+.

To jest błędna droga. My będziemy na pewno zwiększać dług publiczny, ponieważ dzisiaj budżet państwa i dług publiczny są głównym mechanizmem stymulowania gospodarki - zapowiedział szef rządu.

bDXTApPN

Zobacz także: Koronawirus nie zatrzyma budowy dróg. "Inwestycje mają się dobrze"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXTApQi
KOMENTARZE
(16)
Temat
rok temu
Najpierw poczekajmy do wyborów, nowy rząd może mieć inne plany.
Mały
rok temu
Mam takie pytanie. Tarcza ochronna podobno obowiązuje wszystkich małych przedsiębiorców. Przynajmniej od tygodnia cały czas o tym słyszymy w TVP. Niestety jak się okazuje nie dotyczy to wszystkich małych firm. Podobno jeśli ktoś zalega ze składkami do ZUS może zapomnieć ze będzie zwolniony z płacenia przez trzy kolejne miesiące. Jeśli to prawda piszcie dzień tylko się da, że ta pomoc to fikcja.
Ary
rok temu
Nikt wam nie da , tyle ile miska ryżu obieca
bDXTApQj
Jpdl
rok temu
Co ten koronawirus ma do budowy dróg. Co wirus zezarl te drogi.
Lolek
rok temu
Pinokio w akcji
Arti
rok temu
Pinokio obieca Ci co chcesz. Chcesz milion samochodów elektrycznych - to obieca ci je. Chcesz 3 miliony mieszkań - masz je obiecane.
Zoom
rok temu
Teraz niech w cmentarze inwestuje.
Ass
rok temu
Niech se wsadza tà szczepionkę z chipem.
ip123
rok temu
Kto wygra przetargi? Firmy włoskie, szwedzkie,portugalskie a wykonawców poszuka się że sprzętem gdzie? Polscy podwykonawcy wtopili już swoją kasę, musieli sprzedać maszyny i teraz pielgrzymują z fakturami "na Berdyczów". To jak to z tym będzie?
Jana
rok temu
Bez kozery powiem pińcet ! No przyda się droga- ewakuacyjna na zachód do granicy. Tudzież na południe. Bo tu już nie będzie co zbierać.
Rybka
rok temu
Ktoś powinien się zacząć leczyć. Trzeba umieć w obecnej sytuacji rozróżnić rzeczy ważne od tych mniej. Rozstrzyganie w obecnym stanie sytuacji w Polsce spraw dotyczących aborcji, dróg, czy zmain w Konstytucji-niedopuszczalne⁉️
Dosłownie
rok temu
Popieram, drogi pomogą wydostać się z pandemii.
STOP
rok temu
tego się zwyczajnie nie da czytać i słuchać, tej chorej komunistycznej propagandy sukcesu
bDXTApQb
bohemia
rok temu
Beda to laczniki miedzy autostradami i cmentarzami.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić