o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Matura 2019. Kolejne alarmy bombowe. Zgłoszenia w całej Polsce

27
Podziel się

Kolejny dzień egzaminu i kolejne alarmy bombowe w kilkudziesięciu szkołach w Polsce. Na dziejesie.wp.pl dostaliśmy informacje, że policjanci z Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie w tej sprawie. Podobne alarmy pojawiły się m.in. na Lubelszczyźnie i na Śląsku.

Matura 2019. Maturzyści z Będzina zostali ewakuowani
Matura 2019. Maturzyści z Będzina zostali ewakuowani (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
bEqDBnYl

Pierwszą informację potrzymaliśmy od pana Piotra na dziejesie.wp.pl. "Dzisiaj od rana w okolicach Warszawy alarmy bombowe" - czytamy w wiadomości od czytelnika. Pan Piotr podał, że maile z groźbami dotarły m.in. do szkoły przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie oraz w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Żwirki i Wigury. "Na miejsce jadą wszystkie służby Straż pożarna oraz pogotowie. Na miejsce też jadą policjanci z grupy pirotechnicznej" - dodaje czytelnik.

Te informacje potwierdza podkom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie. - Otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Przy ul. Gomulińskiego mieści się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych. Policjanci jadą na miejsce - mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską.

Poza tym pruszkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie ze szkoły przy ul. Daszyńskiego oraz z placówki w Piastowie przy ul. Namysłowskiego. - W tych miejscach zostały przeprowadzone czynności sprawdzające. Wszystko jest w porządku - dodała podkom. Karolina Kańka.

bEqDBnYn
Zobacz także: Zobacz także: 15 lat Polski w UE. WP jedzie foodtruckiem w Europę

Z kolei asp. szt. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim informuje WP, że rzeczywiście do służb dotarła infromacja o alarmie bombowym w szkole przy ul. Żwirki i Wigury. Teren sprawdzono i nie znaleziono zagrożenia.

Na dziejesie.wp.pl otrzymaliśmy również informacje o alarmie bobmowym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie. Uczniowie zostali ewakuowani.

bEqDBnYt

Nie tylko Warszawa i okolice. Alarmy bombowe w całej Polsce

Jak podaje "Dziennik Wschodni", pojawiły się informacje o ładunkach wybuchowych podłożonych na terenie województwa lubelskiego. Jak wynika z ustaleń straży pożarnej straż pożarna, zgłoszono 19 alarmów bombowych: m.in. w Zamościu, Chełmie, Hrubieszowie, Białej Podlaskiej, Lubartowie, Puławach, Łęcznej i Świdniku.

Z kolei "Dziennik Zachodni" informuje, że służby otrzymały zgłoszenia w szkołach w Tychach, w Będzinie, Jastrzębiu i Żorach.

bEqDBnYu

Alarmy bombowe pojawiły się również w sześciu liceach w Radomiu - podaje "Gazeta Wyborcza". Chodzi o następujące placówki: III LO im. Dionizego Czachowskiego, Zespół Szkół Hotelarskich, I LO im. Mikołaja Kopernika, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Zespół Szkół Elektronicznych i Zespół Szkół Samochodowych.

Podobna sytuacja jest w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. W 43 szkołach pojawiły się alarmy bombowe. Jak podaje Radio Gdańsk, matury mogą rozpocząć się z opóźnieniem.

bEqDBnYv

Tymczasem Radio Poznań podaje, że pojawiły się zgłoszenia o bombach w kilku szkołach w Poznaniu i prawie 30 w całym regionie. We Wrocławiu odnotowano 9 takich przypadków.

Alarmy bombowe przed maturą z matematyki. CKE komentuje

- Do szkół dochodzą informacje, że jest podłożony ładunek bombowy. Dyrektorzy szkół i policja reagują ekspresowo, wszystko jest sprawdzane - powiedział w rozmowie z Polsat News Marcin Smolik, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

- Ekspresowo jest wszystko sprawdzane. Jako takiego zagrożenia dla zdrowia, życia lub bezpieczeństwa nie ma. To wszystko są alarmy fałszywe. CBŚP określiło prawdopodobieństwo tych informacji, jako bardzo niską - dodał Smolik.

bEqDBnYw

Szef CKE zaznaczył, że matury nie są zagrożone. Jak zaznaczył, "w niektórych szkołach mogą się później rozpocząć". Dokładne informacje o tym, do ilu szkół wpłynęły maile z groźbami, będą znane ok. godz. 11.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqDBnYO
Źródło:
dziejesie.wp.pl
KOMENTARZE
(27)
13
2 lata temu
Kto sPOnsoruje tą propagandę ??
Oczywista ocz...
2 lata temu
Jaki rzad taki pozadek w kraju...sami zburzyli metalnie ten Kraj
quo
2 lata temu
W poprzednich latach nie było tylu alarmów... A więc bojówkarze ZNPO próbują rozpętać nową wojnę z rządem!!! Ciekawe, czy kogokolwiek złapią?
bEqDBnYP
nowiczok
2 lata temu
Wysyłane maile o bombach były zaprogramowane chyba w kwietniu i teraz sa podawane do wiadomości z automatu i nie ma żadnej mozliwości namierzenia kto te maile wysyła. Ponoc jest to organizacja o szerszym spektrum działania, nawet mozliwe, że międzynarodowym. Każdy taki komunikat niestety musi być sprawdzany według odpowiednich procedur i nie można dopuścić , abyśmy sie przyzwyczaili do takich komunikatów i że wszystkie są fałszywe, bo ktoś to może wykorzystac i może na prawdę podłożyć bombę.
SŁABE
2 lata temu
Chyba Pełowscy Kodomici nie chcą pozwolić dzieciakom zdać maturę. SŁABE
szaml ucho ci...
2 lata temu
Masz plan
Oczywista ocz...
2 lata temu
Ewidętna prowokacja Rezimu...
dfg
2 lata temu
Taki nauczyciel zartownis
krótko
2 lata temu
ZNP postanowiło zejść do podziemia i zaczyna stosować metody talibów
citizen
2 lata temu
My też rozwijamy się!!
przewieźmnie
2 lata temu
+ czasami nie podchodź bo #na wszystkich wnosi przejęcia organizuje. Zgłąbiał do reszty
Sylwia
2 lata temu
Ale się wnerwiłam na siebie... zaraz to sobie wyjaśnię
hary
2 lata temu
Daj daj daj
bEqDBnYH
hary
2 lata temu
Na dokumentach to się znam...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić