o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Matura 2019. Nocne patrole policji po alarmach bombowych w szkołach

4
Podziel się

Policja będzie ochraniać przez całą noc każde liceum, w którym odbywać się będą egzaminy maturalne - informuje RMF FM. Ma to związek z poniedziałkowymi i wtorkowymi alarmami bombowymi w całej Polsce. Do akcji włącza się także MSWiA.

Policja musiała interweniować w wielu liceach w Polsce
Policja musiała interweniować w wielu liceach w Polsce (East News, Marek Maliszewski/REPORTER)
bEqErIKt

W akcji weźmie udział 6 tys. funkcjonariuszy w całej Polsce, których wesprze także Straż Graniczna. Ma ona polegać zarówno na wzmożonych patrolach w pobliżu, jak i środku szkół. Policja chce mieć pewność, że nikt postronny w nocy nie będzie próbował zbliżyć się do placówek. O tym jak poważna jest sytuacja, świadczy powołanie specjalnego zespołu w Komendzie Głównej Policji. Całość koordynuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - informuje RMF FM.

Ogólnopolski niepokój

W ciągu dwóch dni odebrano blisko tysiąc zgłoszeń o podłożeniu materiałów wybuchowych w liceach, w których odbywały się matury. Najgorszy pod tym względem był wtorek - przed egzaminem z matematyki blisko 700 szkół odebrało sygnały o podłożonych bombach. W 181 placówkach maturzyści przystąpili do zdawania egzaminu z opóźnieniem, a w jednym z liceów test z matematyki odwołano. Najwięcej fałszywych zgłoszeń odnotowano na terenie Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych Kraków i Poznań.

bEqErIKv

Według doniesień RMF-u, za serią fałszywych alarmów bombowych może stać "międzynarodowa grupa", która wysyłała maile z informacją o rzekomych ładunkach wybuchowych. Reporter radia informował, że "informacje o planach zakłócenia matur uzyskano w ramach tzw. działań operacyjnych". Chodzi m.in. o analizowanie treści w tzw. Darknecie. To sieć, która jest ukryta dla popularnych wyszukiwarek takich jak np. Google. Dzięki temu internauci zyskują większą anonimowość.

Zobacz także: Zobacz także: Jarosław Wałęsa: Kaczyński nie jest prawdziwym katolikiem
bEqErIKB

Fałszywy alarm bombowy? Grozi za to 8 lat

Fałszywy alarm bombowy to poważne przestępstwo! Grozi za to nawet osiem lat więzienia i gigantyczna kara finansowa. Łamiący prawo obywatel w każdej chwili może się spodziewać wizyty Wydziału Zwalczania Aktów Terroru CBŚP i innych służb bezpieczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqErIKC

Źródło: RMF FM

bEqErIKW
KOMENTARZE
(4)
$$$
2 lata temu
wykonują polecenia ,, przeszkadzać ,, a przecież rząd został wybrany demokratycznie i takie nawowyłanie do rebelii powinno być karane !!!
anrink
2 lata temu
Żeby chociaż jednego złapali. Widać, że olbrzymie siły są wciągnięte w destabilizację kraju. Jaki krok będzie następny?
anna
2 lata temu
pogupieli wszyscy, tzn policja a my za to płacimy
bEqErIKX
1
2 lata temu
PO to zło na całą Polskę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić