o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Mazury. Grad wielkości piłeczek do golfa. "Czy niebo chce z nami zagrać?"

10
Podziel się

Początek tygodnia przyniósł ze sobą kolejną falę upałów i burzowy front. Tym razem zagrzmiało na Mazurach, gdzie doszło również do gradobicia. Na dziejesie.wp.pl otrzymaliśmy film od czytelnika, na którym widać, jak w miejscowości Prusy pada grad wielkości piłeczek do golfa.

Gradobicie na Mazurach
Gradobicie na Mazurach (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, UnknownBFF)
bEIUpDlx

"Wielkie gradobicie na Mazurach. Kule wielkości piłeczek do golfa. Czy niebo chce z nami zagrać?" - taką wiadomość otrzymaliśmy od naszego czytelnika Konrada. Jak widać na nagraniu przesłanym na naszą skrzynkę redakcyjną, przez miejscowość Prusy przeszło silne gradobicie.

Na szczęście obyło się bez zniszczeń. - Dobrze, że samochód był schowany, bo tak inaczej to mogło się skończyć - mówi autor nagrania w rozmowie z Wirtualną Polską. Pan Konrad dodał również, że nie była potrzebna interwencja policji ani straży pożarnej. - Jednak z daleka było słychać syrenę strażacką - podkreślił.

Zobacz także: Zobacz film: Gradobicie na Mazurach. Film od naszego czytelnika
bEIUpDlz

Tym samym sprawdziły się prognozy synoptyków. W poniedziałek miała nastąpić delikatna zmiana pogody. W dalszym ciągu będzie upalnie, jednak czekają nas także opady deszczu, a nawet burze z gradem. IMGW ostrzega przed nimi zwłaszcza mieszkańców województwa podlaskiego.

Burze mogą pojawić się we wschodniej i południowo-wschodniej Polsce. Jak wynika z prognozy, opady będą gwałtowne z intensywnym (chwilami ulewnym) deszczem, porywistym wiatrem do 50 – 75 km/h, a nawet z lokalnymi opadami gradu.

bEIUpDlF

Uwaga! Ostrzeżenie pogodowe

To jednak nie wszystko. Już w nocy nad obszar południowej Polski nasunie się aktywna strefa frontu atmosferycznego związana z niżem znad Węgier, która przyniesie z sobą chmury i intensywniejsze opady deszczu oraz lokalne burze.
Strefa frontu początkowo pojawi się na południowym-zachodzie i do rana stopniowo obejmie cała południową i południowo-wschodnią Polskę.

Aż do południa mocniej popada w pasie od Kotliny Kłodzkiej i Opolszczyzny przez Śląsk po Świętokrzyskie, Podkarpacie i Lubelszczyznę, gdzie w ciągu kilku godzin spadnie od 15 do 30 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni. Natomiast w pasie od Kłodzka przez Krapkowice po Strzelce Opolskie i Częstochowę opady będą wręcz ulewne i tutaj w ciągu kilku godzin może spaść nawet do 35-40 litrów. Uwaga! Może dojść do lokalnych zalań i podtopień.

Dodatkowo na południu Śląska, w Małopolsce oraz na Podkarpaciu już od rana pojawiać będą się dość gwałtowne burze, z krótkotrwałymi, ale intensywniejszymi opadami deszczu, wyładowaniami atmosferycznymi i porywistym wiatrem.

bEIUpDlG

Najgwałtowniejszych zjawisk burzowych należy oczekiwać w Tatrach, na wschodzie Małopolski i na Podkarpaciu.
Podczas tych gwałtownych burz z porywistym wiatrem dochodzącym nawet do 80 km/h uszkodzeniu może ulec infrastruktura energetyczna, mogą łamać się drzewa, a krótkotrwały szkwał może nawet zrywać dachy.

Późnym popołudniem, wraz ze spadkami temperatury burze już będą traciły na swojej aktywności, a z nastaniem nocy będą już stopniowo zanikać i wraz ze strefą frontową odsuwać się poza nasze granice.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIUpDma
Źródło:
dziejesie.wp.pl
KOMENTARZE
(10)
kml
3 lata temu
W 2013r w lipcu w Wawie (na Pradze) spadł grad wielkości prawdziwych piłek do golfa w skali 1:1. Mam zdjęcia, więcej jak 4 kule nie dało rady wziąć do ręki na raz. W samochodach leciały szyby... Te powyżej to ziarenka grochu.
add
3 lata temu
przecie to arbuzy!!
omena
3 lata temu
Chyba piłek do golfa z zestawu Barbie 😐
bEIUpDmb
Ass
3 lata temu
Albo facet ma dłoń jak sipe albo znów szumy tytuł daleki od prawdy,gdzie tu rozmiar piłeczki do golfa
Szymon
3 lata temu
Trzeba myśleć, co się robi Panie Trump! Teraz wszyscy mamy po głowie.
vfb
3 lata temu
Chyba wielkości piłek do golfa stołowego. Orzechy laskowe są większe. Kilka lat temu padał, właściwie młócił grad przez pół godziny. Kule miały rozmiary nawet piłek tenisowych. Zniszczone zostały dachy (porozbijane dachówki, zdarło papy), samochody, ściany budynków (wybiło dziury w termoizolacji lub odbity został słabszy tynk), drzewa i uprawy. Nikomu nie życzę takiego gradu.
:)
3 lata temu
Raczej wygląda to na fasolki.
ch..b
3 lata temu
Grad wielkości piłeczek do golfa to był, ale w Zgierzu dnia 03.05.2018 pomiędzy godz. 17.00 a 17.15. To co pokazujecie to jakieś większe ziarna fasoli.
Ja
3 lata temu
Może jeszcze kule do kręgli ?
viagra29
3 lata temu
Jakie bzdury tu wypisujecie widzieliście kiedyś piłkę do golfa???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić