o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Marcin Borciuch
|

Medyczna marihuana będzie za miesiąc w polskich aptekach

14
Podziel się

Medyczna marihuana będzie dostępna w aptekach w Polsce za około miesiąc. Ustawa, dzięki której medyczna marihuana będzie legalna, została przyjęta w październiku 2017 roku, ale dopiero teraz jest pozwolenie na dystrybucję leku.

Leki na bazie medycznej marihuany będzie mógł przypisać każdy lekarz.
Leki na bazie medycznej marihuany będzie mógł przypisać każdy lekarz. (flickr.com, MarihuanayMedicina)
bELeUgjV

Medyczna marihuana będzie w polskich aptekach na przełomie listopada i grudnia. Receptę będzie mógł wystawić każdy lekarz. Farmaceuta będzie musiał przygotować lek dokładnie według wskazań.

W czerwcu spółka Spectrum Cannabis złożyła wniosek do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych o zarejestrowanie preparatu na bazie medycznej marihuany. Dopiero teraz został on pozytywnie rozpatrzony.

W ciągu ostatniego roku były prowadzone testy i szkolenia związane z terapią marihuaną. Wcześniej mało który lekarz w Polsce miał styczność z taką metodą leczenia.

bELeUgjX

Jest duża szansa, że lek będzie używany coraz częściej. Tym bardziej, że aż 300 tysięcy pacjentów w Polsce zgłasza potrzebę i zainteresowanie leczeniem medyczną marihuaną.

Lek na bazie medycznej marihuany ma łagodzić bóle nowotworowe i uspokaja w przypadku choroby Alzheimera.

Dwa tygodnie temu medyczna marihuana została zalegalizowana na Litwie, a od kilku lat dostępna jest m.in. w Czechach, Austrii, Chorwacji, Niemczech i na Malcie. W Słowienii legalne są leki kannabinoidowe.

bELeUgky
KOMENTARZE
(14)
Jakub
3 lata temu
Jestem za !
zół
3 lata temu
nooo wreszcie!
fred
3 lata temu
A gdzie można kupić nasiona ?,he,he
bELeUgkz
Gg
3 lata temu
W końcu
xzy
3 lata temu
Będziemy mieć własną produkcję czy politykierzy za "wziątkę" dadzą zarabiać handlarzom narkotyków z USA?
AntyTeza
3 lata temu
To teraz każdy ćpun celebryta będzie mógł chodzić po lewe recepty do lekarza, potem jeździć na haju i powodować wypadki? Super.
osa
3 lata temu
super , wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy --- jak pomaga albo ból uśmierza to należy zezwalać i nie ma , że może uzależnić bo co zaszkodzi ciężko choremu ??? musi próbować wszystkiego co tylko może pomóc jak już nic mu nie pomaga -- jest na przegranej i każda nadzieja i może akurat będzie skuteczna, nie bać się ,że uzależni --CHOROBA NAJBARDZIEJ UZALEŻNIA I NOKAUTUJE CZŁOWIEKA --- PAMIĘTAJCIE O TYM I SZYBKO WDRAŻAJCIE NOWEJ GENERACJI LEKI !!!!!!!!!!!! chorzy czekają jak na zbawienie !
gfdf
3 lata temu
powolutku zmierzamy w dobrym kierunku!
kkkk
3 lata temu
PO przez 8 lat skazywało ludzi na śmierć w męczarniach a wszystko dla pieniędzy i własnej podłości.
mile
3 lata temu
Zmarły Kaleta i Kora leczyli raka medyczną marihuaną i już nie żyją a ja wyleczyłem się z trzech raków z przerzutami lekiem od robaków dostępnym w każdej aptece!
PIT
3 lata temu
super ,następny krok legalna sprzedaż jak papierosów - ZAROBI PAŃSTWO
gosć
3 lata temu
Dobrze by było też produkować tą marihuanę w Polsce, żeby zarabiał Polski producent i budżet państwa co będzie miało też wpływ na cenę. Bo nie wiadomo ile zioło będzie kosztowało bo to, że będzie dostępne to nie wszystko.
sylwia
3 lata temu
maryśka z akcyzą proszę jaki postęp... jak papierosy dostępna w każdej aptece
bELeUgkr
antykomer
3 lata temu
no i fajnie. Wiele razy słyszałem, czytałem o skuteczności leków na bazie marichuany. Ciekawe jak to będzie z tym kupowaniem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić