Wróć na
oprac. Adam Styczek
|

Merkel obrzucona pomidorami na wiecu w Heidelbergu

76
Podziel się

W kierunku kanclerz Angeli Merkel podczas wiecu wyborczego w Heidelbergu nieznani sprawcy rzucili dwa pomidory. Jeden z nich obryzgał stojącą na scenie szefową CDU; ucierpiała też dziennikarka prowadząca spotkanie Merkel z wyborcami.

Angela Merkel zaatakowana podczas wiecu.
Angela Merkel zaatakowana podczas wiecu. (Twitter, b/d)
bCPsaqxx

Agencja dpa podała, że podczas incydentu Merkel zachowała spokój. Podała prowadzącej spotkanie chusteczkę, aby mogła wytrzeć plamy. Do ataku doszło po przemówieniu szefowej rządu, gdy stała jeszcze na scenie.

Przeciwnicy Merkel zakłócali wiec gwizdami i okrzykami w kierunku polityków CDU: "zdrajcy narodu", "obłudnicy" i "kłamcy". W spotkaniu na placu uniwersyteckim w Heidelbergu uczestniczyło około 3000 osób, z których większość demonstrowała poparcie dla ubiegającej się o reelekcję szefową CDU.

Między zwolennikami i przeciwnikami szefowej rządu doszło do przepychanek.

bCPsaqxz

W swoim przemówieniu Merkel dziękowała obywatelom za ich zaangażowanie na rzecz uchodźców. Nazwała ich działania "wspaniałym przykładem humanitarnej pomocy". - Jeżeli popełniliśmy jakiś błąd, to było nim nie to, że przyjęliśmy do siebie ludzi, lecz to, że nie zauważyliśmy, że ludzie w Jordanii, w Libanie, w Turcji i Syrii nie mają nic do jedzenia, że nie mogą się uczyć i że oddają się w ręce szmuglerów, ponieważ nie wiedzą, co mają zrobić - tłumaczyła.

Merkel zastrzegła, że "rok 2015 nie może się powtórzyć". Dwa lata temu do Niemiec przyjechało prawie 900 tys. uchodźców z zamiarem ubiegania się o azyl.

Incydent w Heidelbergu był pierwszym przypadkiem obrzucenia Merkel pomidorami. Jej przeciwnicy ograniczali się dotychczas do gwizdów i okrzyków. Szczególnie silne protesty mają miejsce w Niemczech wschodnich, na terenie byłej NRD.

Wybory do Bundestagu odbędą się 24 września. Z sondaży wynika, że Merkel zachowa prawdopodobnie fotel kanclerski przez kolejne cztery lata.

bCPsaqya
KOMENTARZE
(76)
rubikoń
3 lata temu
Dobrze jej tak ,a teraz przepuścić ją nocą przez islamską dzielnicę we Frankfurcie.
gustawo
3 lata temu
to byli zaproszeni goście
asdf
3 lata temu
"incydentu"? - to to już ma rangę zamachów terrorystycznych?
bCPsaqyb
CNNN
3 lata temu
Tylko dwa pomidorki ? Co tak slabo ? Dobre i tyle . Moze od dwoch pomidorkow cos sie zacznie .
Gość
3 lata temu
W obawie o niemiecką demokrację, trzeba im nałożyć sankcje.
Najnowsze komentarze (76)
BARAKUDA
3 lata temu
SZKODA ,ŻE NIE DYNIĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BARAKUDA
3 lata temu
merkel na spacerku wieczorem.ha, ha,taki by jej islamy meczet zrobili,że od razu by mur postawiła.
obserwatorzy
3 lata temu
niech się cieszy że jeszcze - zaznaczam - jeszcze do niej nie strzelają lub że jeszcze nie ucieli jej głowy choć ta głłowa wart nie wiele bo bez rozumu.
MA
3 lata temu
Wara Od Merkel ona modli sie do naszego Allaha wara od niej
Guernica
3 lata temu
Zacznijmy wszyscy żądać rozliczenia Merkel ! Ta baba łamie prawo UE jak chce i kiedy chce Otwiera granice i stawia warunki jak cesarzowa ! Hańba tym którzy posłusznie wykonują jej zachcianki Nie jest bogiem Europy !
Europejczyk
3 lata temu
Kto wreszcie ukróci zapędy tej baby? Kiedy ją rozliczą za ten bałagan co narobiła? Kto wreszcie przyjrzy się temu co ten kołek wyprawia i ukróci to ...hańba zaślepionym politykom !
Merkel-Reich
3 lata temu
Merkel przed trybunał UE za zdradę stanu ! Kto rozliczy Angele Merkel.! Czy ona może robić co chce ! Dlaczego tylu POlaków chce trzymać w jej zadzie palec ?
Gość
3 lata temu
Jest nadzieja dla Niemiec, są tam jeszcze normalni ludzie. Doceniono Makrelę za jej wkład w ruinę swojego kraju i UE. Szkoda tylko, że pewnie wygra wybory, bo na kogo ci biedni Niemcy mają głosować? Nie ma żadnego odpowiedniego kontrkandydata, a gdyby był, już Makrelowska propaganda by go zniszczyła, tak jak we Francji lewacy zmanipulowali ludzi po to, żeby wygrał Macaron.
bCPsaqxT
gośćniedzieln...
3 lata temu
Merkel dawno się zorientowła, że ludzie nie będą trawić jej polityznej obłudy, dlatego chodzi "na zapas" w czerwonym żakiecie ;)
Andrzej Gutle...
3 lata temu
Atak , cierpienie,dwa pomodory,ich życie było zagrożone niczem demokracja w Polsce jakże mi ich żal...
yp
3 lata temu
To są potomkowie tych co podbili pół Europy czy jakieś gimby?
sarah
3 lata temu
Ta pani nie ma nic do gadania, ona nie podejmuje własnych decyzji, ona jest tylko wykonawcą rozkazów EPŻ
lenin
3 lata temu
była komunistka wprowadza komunizm, szykuje się rewolucja?
gość
3 lata temu
A powinna być obrzucona zbukami !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić