Wróć na
oprac. Patryk Osowski
|

Merkel w poważnych tarapatach. Ten sondaż to dla niej katastrofa

53
Podziel się

Pozycja Angeli Merkel od lat nie była tak słaba. Najnowszy sondaż przynosi katastrofalne wyniki dla rządzącej koalicji CDU/CSU i SPD. Na trzecie miejsce z poparciem 19 proc. respondentów. wskoczyła z kolei antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec.

W koalicji rządzącej niezbędne są zmiany
W koalicji rządzącej niezbędne są zmiany (East News, Angelika von Stocki/face to face)
bCPcIDVh

Sondaż przeprowadzony dla telewizji ARD pokazuje, że w porównaniu do ostatnich wyborów (25 proc. poparcia) partia CDU/CSU Angeli Merkel straciła aż 8 proc. Jeszcze gorzej radzi sobie koalicyjne SPD, na które chce głosować tylko 14 proc. Niemców. Obecny rząd chadeków i socjaldemokratów ma więc poparcie jedynie 39 proc. respondentów.

"Cóż za dramatyczny upadek. CDU, CSU i SPD lecą ostro w dół. Nowe sondaże wskazują na to, że polityczne trzęsienie ziemi w Bawarii raczej nie będzie ostatnim. Społeczeństwo się zmienia, wszystko staje się bardziej różnorodne, a wraz z tymi zjawiskami zmienia się także krajobraz polityczny Niemiec" - cytuje "Neue Osnabrücker Zeitung" niemiecka stacja badawcza Deutsche Welle.

"Reutlinger General-Anzeiger" publikuje z kolei opinię, że koalicję rządzącą czeka "bolesne przebudzenie". Zdaniem niemieckich dziennikarzy, będzie się to wiązało z poważnymi przetasowaniami.

bCPcIDVj

"Na razie wszyscy zachowują spokój, ale kiedy tylko pojawią się pierwsze dane o procentowych wynikach głosowania, wtedy w kierowniczych kręgach tych obu partii mocno zatrzęsą się stołki i niektórzy z nich spadną" - piszą.

Do głosu dochodzą Zieloni i ruch antyimigrancki

Drugie miejsce w przeprowadzonym w dniach 16-17 października sondażu zajęli Zieloni. Zdaniem ekspertów, przyczynia się do tego kierownictwo partii, które promuje "nowoczesny jak i zachowujący konserwatywne wartości program wyborczy".

Umacnia się również Alternatywa dla Niemiec, która zajęła trzecią lokatę z wynikiem 16 proc. Chociaż największa fala migracji najprawdopodobniej już minęła, Niemcy wciąż nie uporały się z problemem. Wzrost niebezpieczeństwa na ulicach dużych miast i powracające zamachy powodują, że prawicowe środowiska jeszcze bardziej rosną w siłę.

bCPcIDVp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCPcIDVK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(53)
Aki.
2 lata temu
To już dawno trzeba było otworzyć oczy,teraz to juz za pozno,jest ich za dużo w Niemczech i dadza nam do wiwatu.Na razie sie tylko czaja i czekaja na odpowiedni moment.Bedzie "Noc długich nozy".
Szybko
2 lata temu
Tusk ratuj Merkel bo stracisz żywiciela
A
2 lata temu
Dlaczego dopiero teraz, spytała panna Gieras
bCPcIDVL
Szybko
2 lata temu
Tusk ratuj Merkel bo stracisz żywiciela
myśl
2 lata temu
Głosując świadomie i z rozmysłem możesz sprawić, że Twoim sąsiadem nie będzie islamski terrorysta, że Twoje dziecko bezpiecznie wróci ze szkoły, że nie stanie się ofiarą zamachu islamskiego terrorysty, że twoja córka czy żona nie zostanie napadnięta przez islamskiego imigranta, że ktoś z Twoich bliskich nie zostanie oblany kwasem lub rozjechana samochodem przez wyznawcę Allaha
Najnowsze komentarze (53)
eu
2 lata temu
co na to wszystkie komisje europejskie , przeciez to niezgodne z wartosciami niby europejskimi...
P.T
2 lata temu
AFD nie jest partia antyemigrancka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To Alternatywa dla Niemiec!!!!!!!!!!!!!
Imigrant z Wa...
2 lata temu
Nie nie kochaniutka odbiło ci i musisz odejść. Kanzlerzem nie może być stara bezdzietna kobieta! Kanzlerzem powinien być facet z rodziną !Bóg Honor Rodzina
Fritz
2 lata temu
Niemcy niedługo będą obcymi we własnym kraju. Deutschland wird bald Fremde in seinem eigenen Land sein.
sky
2 lata temu
Tak o parę lat za późno
Marek Hlasko
2 lata temu
No to nasz DONALD straci prace:)A tak sie biedulek nastaral, nawet stocznie zamknal w Polsce.
Tak
2 lata temu
Merkel zniszczyła Europę, a Tusk Polskę
j22
2 lata temu
Teraz Merkel pozostaje przejść na Islam i będzie miała lepsze poparcie.
bCPcIDVD
joda
2 lata temu
Sama sobie na to zapracowała. Powinni ja jak najszybciej wykopać bo niszczy Niemcom ojczyznę a nam wszystkim Europę.
c
2 lata temu
Niech Merkela dalej tak rządzi Niemcami. Nie dobrze mieć silnego sąsiada.
xyz
2 lata temu
To kiedy Niemcy przechodzą na islam?
europejczyk
2 lata temu
makrela junki szulcek gej z pyskiem smigola timerdik rudy bandyta lewansraski bonifacy zdrajca i wielu innych lewakow TYLKO POWIESIC za zniszczenie europy i naszej kultury dzicza diabla--islamskiom szlamem szatana
Zachwycony
2 lata temu
Jaka ona piękna i mściwa
fth
2 lata temu
thusck myje jej rybe językiem jak dziadzio josef hitlerowi
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić