o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Paulina Brzozowska
Paulina Brzozowska
|

Miała 10 lat, kiedy wyszła za 58-latka. Woli się zabić niż z nim być

56
Podziel się

W krajach islamskich małżeństwa dorosłych mężczyzn z dziewczynkami są na porządku dziennym. Niestety nie każda z nastolatek jest w stanie to zrozumieć i podporządkować się tradycji. Tak jest w przypadku Sohaili, której mąż jest starszy od niej o 48 lat.

Sohaila i Ahmed są małżeństwem od 2 lat
Sohaila i Ahmed są małżeństwem od 2 lat (Facebook.com, Niclas Hammarstrom)
bDgfDrcR

Historię Ahmada i Sohaili opisała na swoim Facebooku Magda Gad, szwedzka korespondentka portalu Expressen. "Niewiele sytuacji w moim życiu było równie trudnych jak spotkanie z 60-letnim Ahmadem i jego dwunastoletnią żoną Sohailą. Ożenił się z nią, gdy miała dziesięć lat i jest przekonany, że nie zrobił nic złego – poprosił ojca o pozwolenie i zapłacił za nią. Wręcz przeciwnie, uważa, że to ona robi coś złego – ponieważ mówi, że go nie kocha i nie chce uprawiać z nim seksu. On także uważa, że to wstyd, że ona chce chodzić do szkoły. Mówi, że jest to sprzeczne z ich kulturą" – pisze na swoim profilu Gad.

Reporterka wspomina, że podczas rozmowy oboje z małżonków zaczęli płakać. Sohaila dlatego, że wolałaby zginąć, niż uprawiać seks z mężem i dalej z nim żyć. Ahmad płacze ze złości. Nieposłuszeństwo żony uraziło jego honor.

Mężczyzna bije żonę, kiedy nie może opanować wściekłości na nią. Chwyta ją mocno za szyję, uderza pięścią, popycha. Matka dziewczynki mówi jednak, że rozwód nie wchodzi w grę. Ona sama także jest ofiarą przemocy. Kobieta kocha Sohailę, ale uważa, że posłuszeństwo żony jest częścią życia kobiet w Afganistanie.

bDgfDrcT

Ahmad uważa, że genezą małżeństw z bardzo młodymi dziewczynkami jest przyjemność męża. – To daje radość mężczyznom, gdy dziewczyny są bardzo młode – mówi 60-latek.

Sohaila nie jest pierwszą kobietą w życiu Ahmada. 12-latka jest jego trzecią żoną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czy polscy muzułmanie mogą się zradykalizować?

bDgfDrcZ
bDgfDrdu
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(56)
Tq6
2 lata temu
Spokojnie, to tylko taka kultura cywilizacyjna islamu. "Alles klar" według UE.
Uzi
2 lata temu
Już wkrótce korespondentka nie będzie musiała wyjeżdżać ze Szwecji aby opisywać takie praktyki bo ta tradycja zawita do jej kraju.
Jaki kraj tak...
2 lata temu
A u nas taka KULTURA że jakby dziadek miał kaskę $$ to nie jedna małolata by nie miała oporu i dziadek miał by sex i zawał w gratisie .
bDgfDrdv
max
2 lata temu
W Europie przez wieki stosowano podobne praktyki, trochę to trwało zanim Europa się ucywilizowała i za 200-300 lat i u arabów się to zmieni.
omena
2 lata temu
pedofilia pod przykrywką tradycji
Najnowsze komentarze (56)
aaaaaa
2 lata temu
czyli inaczej mówiąc pedofil
Pomidor
2 lata temu
"Niestety jednak..."?
Myśleć
2 lata temu
Jaka tradycja, to nie tradycja tylko podłość i zwyrodnienie muzułmańskie. Autor art który określa pedofilię jako tradycje ma aberracje umysłową. Największy święty islamu Mahomet był pedofilem i zwyrodnialcem. Wziął sobie za żonę 6 letnie dziecko
Janko
2 lata temu
islamskie pedofilskie bydło !!!
ja
2 lata temu
czyli legalna pedofilia. obrzydliwe.
Bb
2 lata temu
Piepszeni pedofile, robiacy krzywde malym dzieciom, dla wlasnej przyjemnosci!
nik
2 lata temu
Śmierć mordercom dzieci !
Bernadetta
2 lata temu
Całkiem jak pedofile TRAGEDIA Bernadetta
bDgfDrdn
As
2 lata temu
Co za pedofil!!!! i jeszcze na legalu MASAKRA...
max
2 lata temu
W Europie przez wieki stosowano podobne praktyki, trochę to trwało zanim Europa się ucywilizowała i za 200-300 lat i u arabów się to zmieni.
nikc
2 lata temu
boże, allachu, buddo, jehowo, i, kto tam jeszcze - widzisz i nie grzmisz....
ecik
2 lata temu
Zawsze mówiłem że religia to zło ,które tak jak faszyzm czy komunizm powinien być tępione a przywódcy karani według ich prawa. Czyli śmiercią na stosach czy innych torturach. Bo to nie jest wiara to jest biznes na którym legalnie dobrze żyją przeważnie pedały i lejby za nasze pieniądze. I państwo ich chroni paragrafami o jakiś uczuciach (którzy sami nie mają ) religijnych.
love forever
2 lata temu
Cudowna PARA wnuczka i dziadek
D.
2 lata temu
Wstrętna, wynaturzona kultura. Dzięki Ci, Panie, że żyję w Polsce. Mam faceta w moim wieku, nikt nikogo nie bije, szanujemy się i kochamy jak wariaty, to już 12 rok razem. Strasznie żal tej dziewczynki, dziecka jeszcze.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić