o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Miastko. Pijana urodziła dziecko, nie poniesie kary. "Człowiekiem stajemy się z chwilą narodzin"

6
Podziel się

Miastko. Prokuratura umorzyła postępowanie ws. kobiety, która pod wpływem alkoholu urodziła dziecko. Zdaniem śledczych, "matka nie ponosi odpowiedzialności za swoje zachowanie względem płodu".

Miastko. Jest decyzja prokuratury ws. matki, która urodziła dziecko pod wpływem alkoholu
Miastko. Jest decyzja prokuratury ws. matki, która urodziła dziecko pod wpływem alkoholu (iStock.com)
bEgAkIrV

Do zdarzenia doszło w Miastku na przełomie marca i kwietnia 2019 r. Pijana kobieta urodziła córkę. Justyna S. miała 1,09 promila w organizmie z kolei dziewczynka - 0,9. Dziecko trafiło do szpitala.

Prokuratura Rejonowa w Miastku wszczęła śledztwo w sprawie narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia. Jednak teraz postępowanie zostało umorzone. Powód?

- Matka nie ponosi odpowiedzialności za swoje zachowanie względem płodu - powiedział w rozmowie z Fakt24 Oskar Krzyżanowski z z Prokuratury Rejonowej w Miastku.

bEgAkIrX
Zobacz także: Zobacz też: Córki boją się o Magdalenę Adamowicz. "Powiedziałam, że im założę kamizelkę kuloodporną"

- Zgodnie z prawem dziecko staje się dzieckiem w chwili rozpoczęcia akcji porodowej. Możemy to oceniać jednoznacznie z punktu widzenia moralno-etycznego. Prawo jednak rozgranicza, kiedy mamy do czynienia z płodem, a kiedy z człowiekiem. Działanie tej kobiety polegające na piciu alkoholu, odbywało się w czasie ciąży, czyli dotyczyło płodu. Człowiekiem stajemy się bowiem z chwilą narodzin - dodał.

bEgAkIsd

Krzyżanowski powołał się również na orzeczenie Sądu Najwyższego, które wskazuje na to, że według przepisów płód staje się człowiekiem, gdy dochodzi do akcji porodowej. - Zupełnie inaczej sytuacja by wyglądała, gdyby kobieta alkohol podała już urodzonemu dziecku. Z tych powodów umorzyliśmy postępowanie prowadzone wobec Justyny S. - podkreśla prokurator.

Miastko. Akt oskarżenia dla ojca Justyny S.

To jednak nie wszystko. Pojawiły się nowe fakty w sprawie, które wpłynęły na decyzję śledczych. Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec ojca Justyny S.

Wiesław S. jest oskarżony o to, że m.in. groził pozbawieniem życia, zastraszał oraz uporczywe nękał nie tylko Justynę S., ale również swoją konkubinę Janinę S. Mężczyzna miał kopać, bić pięścią, szarpać, znęcać się psychicznie i fizycznie.

bEgAkIse

Nie był wcześniej karany. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Fakt24

bEgAkIsy
KOMENTARZE
(6)
Ktoś
rok temu
Rozumiem przez to, że w łonie pijącej matki, to tylko jest płód, a gdy się już urodzi, to dziecko. Więc dlaczego jest problem z aborcją, skoro usuwa się tylko płód? Jak to można na różne sposoby interpretować. Wygodnictwo. Szkoda tylko dziewczynki, która będzie wychowywana przez matkę alkoholiczkę i dziadka tyrana. Ja się pytam, gdzie jest prawo? Pomoc socjalna?
bocian
rok temu
A gdzie tatuś dziecka?
Max
rok temu
A to ciekawe? Albowiem gdyż ponieważ w wielu kulturach od narodzin dolicza się 9 miesięcy do oficjalnego wieku.. Czyli uważają, że człowiek istnieje od poczęcia..
bEgAkIsz
Hjj
rok temu
A teraz dostanie 500+ za które będzie mogła dalej pić. Współczuje bardzo jej dziecku :(
Bożena
rok temu
Co za zupełny brak wiedzy! Człowiekiem jest się od poczęcia. Nie żaba , nie krową- Człowiekiem( od początku mamy ludzki genom /. Przed porodem człowieka nazywa się płodem. A po porodzie noworodkiem.Potem niemowlęciem,dzieckiem w wieku przedszkolnym,szkolnym itd. Takie są etapy życia człowieka.
Marcin
rok temu
Czyli gdyby urodziła pijana martwe dziecko, które zmarłoby na skutek jej picia, ale jeszcze w jej łonie, to byłoby wszystko w porządku, tzn. nie poniosłaby kary? Czy tak? Kto tworzy to prawo? Wychodzi na to, że jeżeli ktoś chce kogoś zabić to najlepiej się naćpać albo nachlać i powiedzieć, że nic nie pamięta albo rozjechać samochodem, a w przypadku chęci pozbycia się dziecka, zachlać je na śmierć w swoim łonie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić